Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Túlmozgásos, kevés alvásigényű...

Túlmozgásos, kevés alvásigényű, esetleg hiperaktív gyerekek anyukáitól kérdezném, nálatok hány órakor alszik el a gyerek és hánykor ébred?

Figyelt kérdés

Ovis a gyermekem. Este 10-11 között alszik el, reggel fél 7-kor ő ébreszt engem. Látom az ismerőseim szemében, hogy szerintük rosszul csinálok valamit. Mert mindenhol olyan jó gyerekek vannak, ahol már 8-9 között alszanak. Hát az enyém ha a fejem tetejére állok sem alszik. Már mindent elkövettem , hisz nekem sem jó. De nem kell soha ébreszteni reggel. Van amikor már 5-kor jön át hozzánk, hogy felébredt és unatkozik.

Nálatok hogy van ez? Vagy tényleg én rontottam el?De hisz nappal sem álmos. Mit tegyek. Minden anyuka gyerek olyan ügyes és okos, hogy alszik amikor kell..csak az enyém nem?


2011. dec. 16. 21:12
 1/9 anonim ***** válasza:

Nappal alszik?


22 hós a kisfiunk, reggel 6-7 között ébred, este fél10-ig is fent van újabban. Napközben 2 órát alszik. Most reggel már nem engedjük 7 után aludni és nappal sem akarom, hogy 2 óránál többett aludjon, vagy ennyit sem.

Ezelőtt ő is fél 9-kor már aludt és 6-kor kelt, napközben 1-1,5 órát aludt. Kb. 1 hónapja változott meg, de nem örülünk neki, most próbálunk változtatni, mert volt hogy fél 11-ig is fent volt.

2011. dec. 16. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ja és nem túlmozgásos, szerintem.
2011. dec. 16. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

szia

az én fiamnak iszonyatosan kevés az alvásigénye, születésétől kezdve. Most 4 éves, este 10 körül alszik el, és reggel 6 előtt már ébren van. Az oviban alszik 1-másfél órát, de ha itthon van, nem. Olyankor másnap reggel alszik 7 ig, talán.

Ennek ellenére nem hiperaktív, túlmozgásos, hosszú ideig képes valamire figyelni, és játszani.

2011. dec. 16. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Az enyém sem egy túl sokat alvó kisfiú, de ettől nem gondolom, hogy mások jobb anyák lennének, vagy az ő gyerekeik okosabbak lennének. Egyszerűen nincs annyi alvás igénye, ahogy nekem sem. Én sem vagyok és soha nem is voltam jó alvó. Ezért még Te nem csinálsz semmit rosszul, nem rontottál el semmit, ennyi az igénye.
2011. dec. 17. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

5 éves kisfiamra azt mondták, hogy túlmozgásos. Napközben nem tud aludni, még az oviban sem, amikor 1,5 órát kell csöndben feküdnie.

Mégis, este max. 9-kor elalszik és éppen most ébredt fel :) Amúgy sokszor 8-ig is alszik akár. És egyszer sem kel fel közben, de sajnos még pisilni sem :(

2011. dec. 17. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Az én fiam reggeltől estig pörög. De úgy kőkeményen. Folyton ömlik róla a víz, hisz nem tud egy percre se nyugton maradni. És nem fárad el.

Délben hazahozom az oviból, ilyenkor alszik 30-50 percet, nekem kell ennyi. (tudni kell itthon vagyok a kistesóval, se nappalom, se éjszakám)

De sose volt nagy alvó. Ő pl sose látta senki babakocsiban aludni, még 2hetesen sem. 5 hónaposan már az orvos is megmondta, hogy kevés az alvásigénye.

Tény én is ilyen voltam, éjfél előtt sose aludtam el és a munkám miatt már 5-kor ébredtem, de nekem ennyi elég volt. Szóval átgondolva ne csodálkozzak semmin. Csak akkoriban nem volt ilyen, hogy mindenki mutogatta a saját tökéletességét. Anyukámnak se volt sose gondja, hogy nem alszok, hisz a barátnője nem mutogatta neki az ő tökéletes családját, hogy ott ekkor meg akkor alvás van. Nekem rosszul esik, hogy mindenhol azt látom, hallom, hogy milyen katonás rendben mennek a gyerekek szófogadóan aludni. Az enyém meg rosszalkodik ha 9-kor alvásra kényszerítem, hisz csöppet sem álmos.

Egyébként jól jelképezi az egyik nyaralásunk. 12 órás autóútra indultunk, este direkt, hogy végigaludja az utat. Tévedtünk, hajnali 4-kor aludt el, addig nézte a fényeket. Mondtuk is neki, hogy legközelebb ő vezet, mert mindenki álmos, csak ő nem :) Egyszerűen ő ilyen. És akinek a gyereke nem ilyen az meg se érti és úgy gondolja mi rontottuk el :(

2011. dec. 17. 08:52
 7/9 anonim ***** válasza:
Az én fiaim fél kilenc-kilenc körül alszanak el este, reggel pedig fél hat magasságában szoktak kelni.Bár a nagyobbik fiam egyre korábban ébred mostanában a héten minden nap 5 és negyed hat között fent volt, de ma reggel például fél ötkor kelt és nem volt hajlandó tovább aludni, nappal ő sem nagyon akar aludni de azért leszoktunk feküdni, és persze az oviban is lefekszik van amikor sikerül is elaludni de nem mindig.De neki is van olyan estéje ,hogy később alszik, olyan tíz óra fele ekkor is ugyanúgy ébred másnap reggel egy peccel sem alszik tovább.Napközben ő sem bír megülni állandóan ugrál, rohangál a lakásban is.Nagyon nehezen lehet lefoglalni, még pár percre is.
2011. dec. 17. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az én fiam most 4.5 éves. Korábban kicsinek kifejezetten jó alvó volt, most már fél éve elvétve alszik napközben az oviban itthon meg aztán főképp nem. Este 10 nél hamarabb nem alszik el (korábban 8kor már aludt!!) és fél7kor kel. Nem tudom mitől változott ez meg, de ennyi az igénye és kész. Én nem aggódom emiatt, nálatok se ez a gond szerintem főképp hanem inkább amit írsz hogy napközben meg folyton izzad olyan aktív egyfolytában tevékenykedik jön megy.
2011. dec. 17. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Gabi81 válasza:
Szia!Nekem 5 és fél éves fiam van,aki figyelemzavaros-hiperaktív.Nincs veszély érzete, amellett,hogy egész nap fel van pörögve,látni rajta,hogy elfárad és nyűgösebb már dél körül,mégse hajlandó délben aludni,este is nagyon nehezen aludt,de pár hónapja neurológus ajánlására kipróbáltuk a Melatonin spray-t.Azóta remekül alszik este el és sokkal nyugodtabban alszik egész éjjel és most kérdeztem meg,hogy használhatom-e délben is,mert látom,hogy szüksége lenne az alvásra és azt mondták,hogy bajt nem okoz,nyugodtan kipróbálhatjuk.Ezt úgy kell rendelni egy kedves hölgytől kb.5700 ft,de hónapokig elég.Ha érdekel a telefonszám küldj privát üzit.
2012. ápr. 2. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!