Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Bokasüllyedéses gyerekek...

Bokasüllyedéses gyerekek anyukái! Milyen ortopéd cipőt adtok a gyerekre? Mikor derült ki? Hogy viseli a gyerek?

Figyelt kérdés

sziasztok! 2 és fél éves fiamnak ortopéd cipőt írt fel az orvos, bokasüllyedés miatt. receptre 17 ezer forint volt, szerencsére nem kényelmetlen, de azt mondták, min. 6 év kell, míg rendbe jön, addig ilyen cipőket szabad csak hordania. van esetleg valaki hasonló "cipőben"?

örülnék, ha írnátok tapasztalatokat! köszönöm!


2011. jún. 22. 13:56
 1/4 anonim ***** válasza:

Szintén 2,5 éves a fiam, sarokemelés miatt neki is csináltatnunk kell egy cipőt. Most egy kicsit megrettentem az ár láttán, nem gondoltam, hogy receptre is ennyibe fog kerülni.

Sajnos minket sem biztatott az ortopéd orvos azzal, hogy hamar rendbe jön, fél évente kell kontrollra járnunk majd, azt mondta, lehet, hogy egészen kamasz koráig.

2011. jún. 22. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekünk a 3 éves kontrollon nézte először a doktornéni, hogy van e süllyedés vagy nincs. Azt mondta, korábban felesleges, mert szépen, folyamatosan alakul a lábboltozat, ez egy hosszú folyamat.


Bocs, hogy konkrétan nem a kérdésre válaszoltam.

2011. jún. 22. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

sziasztok! igen, nálunk is hasonló a helyzet, mint az első válaszolónál.

egyébként a mi gyerekorvosunk sem foglalkozott a dologgal különösebben, én kértem a beutalót a szakorvoshoz, mert én is szemmel láttam, hogy befelé dől a gyerek bokája. az ortopédus azt mondta, nagyon jól tettük, hogy nem vártunk tovább, mert térd és gerinc elváltozás következett volna. a kisfiunknak magától már csak romlana a lába. remélem, azért kamaszkorára túlleszünk ezen. az öcsémnek 47-es bokasüllyedéses, lúdtalpas lába van, képzelhetitek, milyen kínszenvedés neki cipőt venni...

2011. jún. 22. 15:30
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Az én 3 évesemnél nem olyan vészes,"csak" életkori van.Mi a Bp. XIV. Nagy Lajos király útján vettünk(Tökmag cipőbolt) neki spéci(Supy,Salus) cipőt,szandált,nem is volt durva(6-10 ezer ft körül van)árban.Ez is olyan,hogy a sarka belső része meg van emelve.Vettünk betétet is-sarokemelőt,2 párat-,azt meg beragasztottam a cipőjébe(1 pár 1000 ft).
2011. jún. 22. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!