Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nem azt kapná karácsonyra...

Nem azt kapná karácsonyra amit kért. Fog így örülni?

Figyelt kérdés
6 éves kisfiam Star Wars legót szeretne karácsonyra,meg távirányítós helikoptert.De az első túl kicsi az árához képest a távirányítós helikopter meg még nem való neki.Legó helikoptert vettünk neki,de nem tudom fog-e neki örülni,mert folyton a másik kettőről beszél.Vagy cseréljük ki a Star Wars legóra,még akkor is ha abban annyi pénzért alig van valami.Egy tízest tudunk rászánni.
2011. dec. 17. 12:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Ha tehetitek, azt vegyétek meg neki, amit szeretne. Saját tapasztalat, hogy az én 16 évesem, a mai napig emlegeti, hogy akkor nem azt kapta amit szeretett volna.

2011. dec. 17. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Én megvenném a Star Wars legót, tudom, hogy kicsinek tűnik az árához képest, de nagy márka és meg kell fizetni, az én fiaim is imádják, ha ezt kérte, akkor hadd kapja ezt. Sok része van, így később majd bővíthető.
2011. dec. 17. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
15%

Lassan meg kell tanulnia, hogy nem minden úgy történik, ahogy ő szeretné...

Szerintem valahol el kell kezdeni racionalizálni a gyerek óhajait. Kicsit túlzok, de ilyen alapon majd a 18. szülinapjára kér egy kocsit, és nem fog örülni, ha nem kapja meg.

2011. dec. 17. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Nem tudom melyik star wars legot szeretné a kisfiad, de ebből is vannak olcsóbbak, pl. ezek:

[link]

De szerintem, biztos örülne a lego helikopternek is.

2011. dec. 17. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
51%

Ó én hányszor nem azt kaptam, amit szerettem volna.

Én hamar megtanultam, hogy az élet nem habos torta. Csak azt nem értem, hogy akkor a szüleim miért kérdezték meg mindig, hogy mit szeretnék?!


Ahogy írta az egyik válaszoló: Hamarosan meg kell tanulnia ezt is.. De (!) még 6 éves, bőven ráér erre.


Úgyhogy cseréljétek ki neki vagy nézettek olcsóbbat.

2011. dec. 17. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Karácsonyra szerintem kapja azt, amit kér. Legalább az egyik legyen meg neki. Év közben gondolom nem mindig kapja meg amit akar, de a karácsony szerintem más. Ne legyen csalódás neki.
2011. dec. 17. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Én is annak a híve vagyok, hogy ha azt kérte, akkor kapja azt. Azért egy 18. szülinapra kért autó és egy 6 évesként karácsonyra kért star wars lego között óriási a különbség. Nyilván a gyereket megnevelik a szülei, hogy mi az, ami belefér, mi az ami nem. Gondolom a lego belefér, csak anyuka drágállja, de ha a gyerek 18 évesen tudja, hogy a szüleitől hiába kér autót, nem tudják neki megadni, akkor nem hinném, hogy hibát követnek el, ha a legot veszik meg most. Én is megkérdeztem a lányomat, mit szeretne, hogy hozzon neki a Jézuska, hajas babát kért, hát azt kap. De nyilván ha azt mondta volna, hogy ugrálóvárat kér, akkor el lett volna neki magyarázva, hogy 1. nem fér be a lakásba, 2. anyáéknak nincs rá pénze. És megértette volna.
2011. dec. 17. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Olvastam a válaszokat, és kicsit elbizonytalanodtam.

Három éves a fiam, Verdás kamiont kért, de nem vettem meg, mivel nagyon drága, és értelmét sem igen látom.

Pénztárgépet kap, tudja, h nem lesz kamion, eléggé szomorkodik miatta.

Szerintetek nagy csalódás lesz?

Szeret boltosat játszani, eddig egy számológépet nyomkodott, az volt a pénztárgép, naponta játszunk vele, ezért gondoltam erre a játékra.


Elbizonytalanodtam, tényleg meg kellene venni neki a kamiont?

2011. dec. 17. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Már bánom, hogy leírtam a 0%-os véleményemet...


Tulajdonképpen mindenki úgy kapatja el a gyerekét, ahogy szeretné. Később fog úgyis csak kiderülni, mi a helyes módszer.

2011. dec. 17. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

a fiam minden évben szülinapra is és karácsonyra is azt kap amit kér. Ha van rá keret nem érdekel hasznos e vagy sem megéri e vagy sem. Az éri meg amit egy gyerek használ kihasznál. Saját szüleimtől nem kaptam meg igaz nem dologi természetű dolgot, ami a mai életemet is befolyásolhatta volna, mert szerintük baromság volt. Mai napig vágyom rá,csak már nagyon nehéz lenne megvalósítani a gyerekek mellett.


És a fiam nincs elkapatva. Minden karácsony előtt átválogatjuk a játékokat együtt. Ő maga teszi ki azokat amiket már nem használ és azokat eladományozzuk. Ha van olyan ami esetleg nagyon drága volt és szinte sosem játszott vele, felteszem vaterára, így jön vissza belőle valami.Múltkor látta hogy a másfél éves unokatesójának mennyire tetszik az ő nagy kukásautója, erre nekiadott egyet ami ugyanolyan csak kicsit kisebb. Eddig még csakis olyan játékkal nem játszot amit nem ő választott, hanem én gondoltam úgy hogy örülne neki.

2011. dec. 17. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!