Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Rossz anya az, aki megütötte...

Rossz anya az, aki megütötte a gyermekét?

Figyelt kérdés
őszinte véleményeket várok.
2009. máj. 18. 13:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
96%
Rászoktam csapni a fenekére ha nem birok vele és megérdemli.5.5éves a lányom.Még senki nem mondta hogy rossz szülö lennék emiatt,és én sem tartom magam annak.Fogadok nekem jobban fáj mint neki.
2009. máj. 18. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
96%
Akkor én rossz anya vagyok mert én rácsaptam a lányom fenekére azért mert lement az útra. Viszont megtanulta hogy nem szabad. Ja és a legfontosabb hogy itt van mellettem míg két utcával arrébb lakó 4 éves gyereket elütötte az autó. Azóta se ment le az útra.
2009. máj. 18. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
96%
nem. a szülőnek az a dolga, hogy nevelje a gyerekét. jó időben adott popsira csapás hasznos lehet. persze én sem ütöm mindig a gyerekeket, nem is ütök nagyot, de néha muszály odasózni. nézzük csak Amerikát. sok családnál tilos ez a fajta büntetés. egy idő után a gyerek azt hiszi, mindent szabad. vagy nézzünk vissza 40-50 évet. a gyerekek bizony nevelve voltak....az iskolában is. nem is voltak olyan gondok mint most. igaz akkor a gyerekek nem a tévé előtt és a számítógép előtt nevelkedtek, hanem kaptak egy libát, amire vigyázni kellett. megtanulták, h mi is a való élet. mégegyszer hozzáteszem, a mindennapos testi fenyítésnek nem vagyok én sem híve.
2009. máj. 18. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
95%

Nem vagy rossz anya.A fiam is kapott talán 4 szer a fenekére,most 6 éves.

Sajna nekem csipő problémám van és nem tudok futni.

A fiam kiszaladt a föut felé 2 évesen,a szivem szinte megállt.Elés sokan voltak az uton és én ráhuztam a fenekére ami nem volt nagy,nem sirt,de hazáig nem engedhette el a kezem és játszótér sem volt. Ö nagyon eleven a drágám,és a tavaly az autokkal versenyzett.Áll.természetes,de ne az én fiam tegye.Akkor is kapott,nem hatta meg és az apjának szoltam,na az igen.Fenekére kapott.A baba 2 hónapos volt és nem hagyhadtam öt magára,ezt használta ki a fiam.Most megint agyal,és kézenfogva járunk.

2009. máj. 18. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
96%
Az okot nem írtad le, és azt sem, hogy mit jelent neked a "megütöttem"! Én úgy nőttem fel, hogy minden nap kaptam verést, sokszor ok nélkül. Ezért én rossz szülőnek tartom az apámat. Nem is beszélünk már jó ideje. Viszont azokat nem tartom rossz szülőnek, akik nevelő célzattal néha egyet ráütnek a gyerek fenekére, vagy kezére. Viszont ha valaki megpofozza, vagy megveri a gyereket (úgy értem, ha maradandó sérülése van, pl. a hátán a kézfolt), akkor azt nagyon elítélem.
2009. máj. 18. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
95%

Hát én is azt mondom, hogy aki állandóan veri a gyerekét az igen rossz anya, szülő!

De aki néha, tényleg nevelő célzattal, de utána elmagyarázva ráüt a gyerek kezére, fenekére az nem rossz anya! Persze ezt sem szabad túlzásba vinni, meg mindenért ütni, mert nem fogja tudni felfogni a gyerek mi is van. Csak annyit szűr le az egészből hogy bántanak!

Most kicsit fura dolgot fogok mondani, de engem mindig meghat az a kutyás reklám! Amiben állatmenhelynek vagy minek gyűjtenek tán a Pedigre örökbefogadási programba vagy mibe. Amikor a kutyus nevében mondja hogy tudom hogy jó kutya vagyok és hogy vissza tudom hozni a labdát, tudok pacsit adni, de nem tudom miért vagyok itt, akkor én mindig elsírom szinte magam! Vhogy a kisgyerek is így fogja fel a dolgokat! Tudja mit tud, milyen, de nem tudja ha állandóan verik, nem érti miért, hiszen ő csak van és játszik!

Meg amit még nagyon nem szeretek, ha valaki a gyerek fejére üt! Na az nagyon nem jó és a gyereknek is árhat!

Úgyhogy csak az rossz anya aki rendszeresen veri a gyereket vagy állandóan rácsap hol ezért hol azért, közben nem magyaráz és mindeközben a gyerekkel meg nem foglalkozik eleget és nem tölt elég időt a gyermekével! Mert sok gyerek akit ütnek, már csak azért is rosszat csinál, mert ekkor legalább foglalkoznak vele! Amúgy meg nem!

Te mit csináltál hogy ilyet kérdezel? Vagy miért kérdezed?

2009. máj. 18. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
92%
Én egyedül nevelm minden segítség nélkül a 3,5 éves lányom, aki más emberek szerint is egy kicsit eleven. Néha megőrülök, mert annyit provokál és mostánaban határozottan nem fogad szót. Néha rácsapok a fenekére, kezére, sőt már adtam neki pofont is. Sajnos vannak olyan helyzetek amikor tudom hogy nem kellett volna de azt is tudom hogy ha lenne segítségem akkor sokkal türelmesebb lennék. Nekem néha sok... De sokszor abszolút úgy gondolom hogy megérdemli, ha tényleg olyat csinál.Néha meg haragszom magamra v inkább a helyzetre.
2009. máj. 18. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
69%

Nem vagyok a verés híve, de van az életben az a bizonyos időben érkezett két atyai és két anyai pofon, amit mint valami védőoltást meg kell kapjon a gyerek.

Nekünk jobban fáj, szerintem, mint nekik.

Ha nálunk Picur ki akarja próbálni a vasaló talpát, ki fogja, kap rá puszit, remélem előbb tanulja meg Meleg mint az anyuja annak idején, de pl az útról leszaladás az bizony egy "hatalmas" popsira csapás lesz.

2009. máj. 18. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Nincs még gyerekem,de én is úgy gondolom úgy látom mindnekivel egyetemben,hogy a célravezető megütés,tehát ha a kezére vagy a popsijára csapsz rá,mert mondjuk kiszalad az útra,vagy nem is tudom,az ok,de ha minden indok nélkül lekeversz egy pofont a gyerekednek csak mert rossz napod van az nem fair.Viszont nagyobb korban,amikor már kamasz,jobbnak tartom a pofont mint a lelki terrort.Engem egyszer sem ütöttek meg,de sokszor lelkileg terrorizáltak,nemtudom melyik a jobb,inkább a testi akkor már(persze nem úgy,hogy agyonvered,hanem egy pofon),mert a lelki örökre benned marad,míg a testi elmúlik.Nekem is mondták 6 évesen,hogy kutyavilág lesz ha rosszul viselkedem suliban,meg is van az eredménye mert máig félek,hogy mi lesz ha kivágnak suliból pedig már fősulis vagyok:S
2009. máj. 18. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Aki rácsap a fenekére, kezére az nem rossz szülő, ha okkal teszi, nem azért, hogy a dühét levezesse. És más dolog verni egy gyereket persze.

Én is csaptam már rá a fiam fenekére, amikor a Teszkóban hisztériázott és levert két zacskó lisztet aztán belefetrengett (gondolom próbálgatta, hogy meddig mehet el), hát az nagyon durva volt azért. Na akkor felkaptam a hónom alá és rácsaptam a fenekére, hát csönd is lett egyből.

2009. máj. 18. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!