Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Elkapta picid a bárányhimlőt...

Elkapta picid a bárányhimlőt úgy, hogy megkapta ellenne a védőoltást?

Figyelt kérdés
Tudom,hogy megkaphatja-csak enyhébben-de mégis mit jelent ez?Mennyi a gyógyulási idő kb így?Csak pár pötty lesz?Mert 23 hós fiam valószínű elkapta,de alig van pár pötty,holnap viszem dokihoz,csak hogy mire számítsak,köszönöm.
2011. dec. 18. 09:36
 1/8 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem nem, de mivel mostanában volt (oltás nélkül) bárányhimlős a gyerekem, a barátnőim mesélték a sztorijaikat, így tudom, hogy az egyikőjüknél a beoltatott gyerek már kétszer elkapta. Azt mondja, nem volt vészes, elég kevés pöttye volt mindkét alkalommal, de persze akkor sem mehet sehová, amíg azok be nem gyógyulnak.
2011. dec. 18. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Még annyi jutott eszembe, itt írta valaki régebben, hogy ha elviszed az orvosi rendelőbe, szólj oda előtte, hogy bárányhimlős, mert nagyon fertőző, és a várakozás alatt megfertőzhetsz másokat vele.

(Bocs, ha ez számodra evidens volt.)

2011. dec. 18. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm,igen,odaszólok,mindig kérek időpontot,utálok ott órákat várni egyébként.Hát kíváncsi leszek,mai játszóterezés elmaradt :( .Karira jó lenne,ha elmúlna,több kisgyerek is van a családi-baráti körben,nem akarnám emiatt kihagyni azokat a látogatásokat
2011. dec. 18. 10:20
 4/8 anonim ***** válasza:
Ismerős mesélte, hogy náluk mindkét gyerek megkapta az oltást, aztán unokatesójuktól mégis elkapták a bárányhimlőt. 3-3 pötty volt mindkét gyereken, 2 napig hőemelkedésük volt. Ennyi volt az egész nekik. Szerintem ti is hamar túl lesztek rajta, legalábbis reménykedjünk. :)
2011. dec. 18. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Igen, ismerősnek is elkapta.

És megmondom őszintén, pont ezért oltattam.

Mert 2 nap alatt túl voltak rajta, semmi viszkető pötty, meg láz és két hét otthon lét.

Viszont mondta az orvos, így tuti védett lesz. Az oltás meg a betegség bármilyen mértékű is, tuti.

2011. dec. 18. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A sógornőm óvónő, és ő mondta, hogy csak néhány pötty volt az oltott gyerekeken.

Néhány napig előjöttek, elmúltak a pöttyök. Ugyanúgy fertőz, tehát közösségbe nem vihető a gyerek. Akkor tekinthető tünetmentesnek, ha legalább 2-3 napig nem "születnek" új pöttyek a gyereken.

Mi is oltattunk egyébként.

2011. dec. 18. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondta a doktornő, hogy csak akkor kaphatják el, ha csak egy oltást kap bárányhimlő ellen. Mi beadattuk mind a kettőt, és így még egy pötty sem lehet rajta!
2011. dec. 19. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Aranyosak vagytok,köszönöm.Természetesen megkapta mindkét oltást,mert nem véletlen áll két részből...

De közbe voltunk dokinál vírusos bőrfertőzést kapott el a bölibe,így se mehet a héten.

2011. dec. 19. 13:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!