Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Még sosem kaptam el a bárányhi...

Még sosem kaptam el a bárányhimlőt, pedig már 18 éves elmúltam. Azt hallottam, terhesség alatt halálos is lehet. Lehet ellene valamilyen védőoltást kapni?

Figyelt kérdés
2009. márc. 25. 17:11
 1/4 anonim ***** válasza:
Lehet kapni.
2009. márc. 25. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Igen lehet kapni védőoltást,csak elég drága.Majdnem 7000 ft egy oltás és 12 év fölött 2 oltást kell kapni.
2009. márc. 25. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
igazából (én úgy tudom) hogy terhesség alatt az 1-3. és 6-9. hónapos terheségnél a legveszélyesebb a babára nézve, mert az első 3 hónapban fejlődnek ki a baba szervei, végtagjai, és genetikai károsodást okozhat a bárányhimlő vírusa. Az utolsó 3 hónapban pedig a növekedés zajlik, és a bőrön, valamint az izomzatban okoz deformitást. Így később a baba mozgásfejlődésében ez gátolni fogja. ez már a születés után is látszik, hogy pl. a bőrén, és hogy más a baba testtartása, mint normális esetben, mert az izmok állandó összehúzásban tartják az adott testrészt ami sérül.
2009. ápr. 2. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

előző vagyok


tehát bele nem halsz, de a babára nézve súlyos következményekkel jár a terhesség alatt szerzett bárányhimlő. Tehát ha babát szeretnél a későbbiekben, akkor ne gondolkozz a védőoltás hasznosságán, oltasd be magad. Sajna nem véd egész életen át a bárányhimlő elleni védőoltás, csak kb 15 évig, nem úgy mintha átestél volna rajta, mert az egész életen át tartó védettséget ad.De a semmi védettségnél még mindig jobb.

2009. ápr. 2. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!