Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Két kicsivel otthon lévő...

Két kicsivel otthon lévő Anyukák! Hogy álltok a karácsonyi készülődéssel?

Figyelt kérdés

Ajándékvásárlás, takarítás, mi lesz a menü, stb? Csak én érzem azt, hogy a gyerekek mellett nagyon nehéz készülni? Sajnos, nincs segítségem, a férjem reggeltől-estig dolgozik, alig haladok a tennivalókkal.

Előre is köszönöm a válaszokat!


2011. dec. 18. 14:57
 1/4 anonim ***** válasza:
Nos, sehogy sem állok sajnos én sem. Óriási lendülettel kezdtem készülni a 23 hónapos lányommal a karácsonyra. De rá kellett, hogy jöjjek, így hogy van egy 10 hetes babám is, nem olyan, ahogy elképzeltem. Nincs még kitakaritva. És az a nagytakaritás amit egyébként rendezni szoktam , nem is lesz. Mi lesz a menü? Rántott dolgok. Étteremből halászlé.Pékségből bejgli. Sütni sütöttem olyat, amit nyersen lefagyasztottam. Karácsonykor csak előveszem. Ajándék? Szülés óta minden héten valahová betérek délutáni sétálás alkalmával és mindig valamit megveszek. utálom, hogy így van ez, de ez nem az az év, amikor annyira ki tudok tenni magamért. Gondolom jövőre más lesz. Tanulok az idei évi dolgokból és másképpen szervezem.
2011. dec. 18. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Játékok már 2 hete itthon, mindet netről rendeltem. Ma becsomagoltam őket.

Fenyőfa 1 hete megvan, erkélyen vízben áll.

Takarítás: én mindennap takarítok, tisztaság van.

Főzés: na ez egy érdekes kérdés, hűtő tele, majd kitaláljuk, hogy mihez lenne kedvünk épp aznap. Süti péktől.

3éves, 10hós gyerekek. Segítség nincs, kaját sem főz senki nekünk, ajándék is csak a mienk van, rokonok sincsenek.

2011. dec. 18. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én 3mal vagyok, de kicsik, úgyhogy leírom. 3 éves a lányom, 16 hósak az ikerfiaim. Ajándékok már nagyrészt megvannak, ami nincs már úton, netről van szinte minden, mert nehezen mozgok velük, nem szeretnek autózni nagykabátba. Lánykával dekoráltunk is kicsit, kreatívkodtunk, szobájába, karácsonyfára csináltunk díszeket. Készülődés nagyjából ennyi, meg kitettük a világítós díszt.

Takarítás folyamatos, néha mintha nem is csináltam volna semmit mire a végére érek, nehéz a kicsik mellett.

Kaja, épp most mondta a férjem, hogy úgy készítsem a dolgokat, hogy szenteste nem főzzek, de ő előtte két nap dolgozik egész nap, semmit nem tud segíteni, úgyhogy nem tudom hogy tudok előkészülni. Amúgy husileves lesz sok zöldséggel az ebéd, mert a kicsik nagyon szeretik. Meg talán valami értelmesebb nasi, palacsinta, ilyesmi. Vacsira meg tejszínes csirkemell lesz rizzsel. Ja meg rétesropi, mákos biztosan, de csokis is szerintem, meg talán lekváros.

Műfánk van, az lesz díszítve idén is. Valahova a magaslatra, mert a kicsik miatt nem állna 2 percnél tovább. :-)

Anyuék elviszik a 3 kicsit majd szenteste egy órára kora délután mikor felébrednek az ikrek, (lányom már nem alszik)akkor jön majd hozzánk a Jézuska.

Egyébként tavaly semmit nem díszítettem, örültem ha megfőztem, a fiúk akkor még csak 4 hósak voltak, lányom 2 éves, nem győztem többet.

2011. dec. 18. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Zsidó vagyok.
2011. dec. 18. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!