Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi szót kéne tudnia?

Edus83 kérdése:

Mennyi szót kéne tudnia?

Figyelt kérdés
Én kislányom nincs 2éves hál istennek mindent mond versel,stb!!Barátnőm kisfia 2éves és még csak nem és mama szót mondja!!Mennyire normális ez?Mindig tőlem kérdezi mit csinálok Pankámmal ennyire csicsereg,de mindig csak azt mondom sokat beszélek énekelek neki születése óta!És már nekem is elég fura,hogy makog szegény és bökdös.
2011. dec. 19. 13:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen normális mindkét gyerek, az is amelyik 2 évesen verset mond és az is, amelyik csak bök meg nyög. Ez nem az anyától függ, hogy mennyit beszél a gyerekhez.

Majd ez a kisfiú is fog még beszélni, sőt be se fog állni a szája.

2011. dec. 19. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Én is mindig ezzel nyugtatom anyukáját,csak szegény látom rajta kínos neki,még én lányom csicsereg addig övé,húzza vonnya a másikat ha akar valamit.
2011. dec. 19. 13:10
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Logopédusként mondom a következőket:

A beszédfejlődés tekintetében nagyon fontos szerepe van a nemnek. A lányoknál azért indul meg az esetek többségében korábban a beszédfejlődés, mint a fiúknál, mert a férfi nemi hormon gátolja a bal agyfélteke működését, ahol a beszédközpont is található. Ezért van az, hogy a lányoknál 2, a fiúknál csak 3 éves kortól számít megkésettnek a beszédfejlődés, ha addig nem indul meg.

Amúgy meg nincs olyan, hogy hány szót kéne tudnia, mert azonos neműek között is nagyon nagy különbségek lehetnek. Ugyanúgy normálisan fejlődhet az az ép értelmű fiú, aki csak 2,5- 3 évesen kezd beszélni, mint az, aki már 1 éves kora óta mond szavakat.

Ha nagyon aggódik a barátnőd, 2,5 éves kora után elviheti a helyi nevelési tanácsadóba vizsgálatra a kicsit.


Üdv.

Adri

2011. dec. 19. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam 22 hónapos és csak önget és bökdös....nekem is borzasztóan rossz, hogy nem akarja mondani....de egy fiú....kettő meg még nincs elkésve!!! Én is mióta megszületett éneklek, beszélek neki! Meg is ért mindent, csak lusta beszélni! Bízom abban, hogy két éves koráig (már csak két hónap) hátha elered a nyelve! :)
2011. dec. 19. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm ezt minden KÉPPEN elmondom neki:)!!
2011. dec. 19. 13:14
 6/12 anonim ***** válasza:
51%
kár hogy nem lehet kérdést lepontozni, mert ez miatt a hencegés miatt megérdemelnéd.
2011. dec. 19. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Egy doki ismerős azt mondta, ha a gyerek már egy szót is mond, akkor a többi jönni fog idővel.
2011. dec. 19. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Mért kéne lepontozni??Ezért van az oldal,hogy kérdéseket tegyünk fel!!!!!!!!!!!!!!Jó tuskó lehetsz!!Nem azt mondtam,hogy tuskó szegény gyerek hanem nem nagyon beszél és mennyire normális ez???????Mindenki másnak köszönöm meg fogo nyugtatni barátnőme tmert látom sokszor eleseredett!!De nagyon okos a kisfiú,és fejlett:)
2011. dec. 19. 16:09
 9/12 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam sem beszélt még 2 évesen.

26 hónaposan került bölcsibe 1 hét után már 3 egyszerű verset mondott el...mostanra már olyan szépen beszél,én csak lesek,hogy milyen mondatokat mond,meg miket kérdez.

Nagyon édes.Most 31 hónapos.

2011. dec. 19. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen megértem a barátnődet, hogy idegesíti a beszéd hiánya. Nekem is a fiam reggeltől estig mutogat, és csak gagyog. És elvárja, hogy helyette beszéljek.

Mi is sokat mondókázunk énekelünk, állandóan hozza könyveket... de ez mit sem számít. Én mondom a mondókát meg a dalocskát ő meg ee-eeee-eee... Meg flangál otthon és közbe is "így " énekelget.

2011. dec. 20. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!