Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szülők! Ti nem érzitek néha így?

Szülők! Ti nem érzitek néha így?

Figyelt kérdés

Van egy csodás egy éves kislányunk. Voltunk tegnap vásárolni. Néztem a sok szép játékot, fakocskát, nagylegót....

Aztán eszembe jutott a pénztárcámba lapuló árva és magányos tízezres.

Azóta totális mélabúban vagyok, szívem szerint mindent megvennék a lányomnak, hogy boldog legyen, hisz az enyém a legszebb, legokosabb kislány...(igen, én is elfogult szülő vagyok)

Az alapszükségletén felül(ruha,cipő,pelenka,étel) semmi nem jön össze.

Szerencsére most elég a pakolós pohár, az zörög egész nap.

Úgy érzem, nem vagyok jó szülő, hiába látom a kislányomon hogy boldog.

Most a karácsony padlóra küldött egy picikét....


2011. dec. 21. 17:38
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
nem nem voltam.és tudod miért?mert,közhely,de tényleg igaz,nincs az ajándék ami felérne anyával és apával meg az ő játékaival és az ő ölelésükkel.már kicsinek se halmoztam el minden drága dologgal,és többnyire használt játékokat vette,újat tán sosem.Aztán azok többségét tovább is kellett adnom mert minden más érdekesebb.10 ezer nem sok de nem is kevés,én is kb ennyiből vettem neki ajándékot.kb 5 féle játékot.mert bizony olcsón is lehet jót venni.és amikor tavaly láttam mennyire boldog minden apróságnak,minden kicsi dolognak,más ajándékának is,igy már tényleg látom nem ezen múlik.boldog karácsonyt,hisz nem a pénz tesz boldoggá.
2011. dec. 21. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 xStefix ***** válasza:

Hát nem tudom, nekem még sose volt ilyen érzésem. És nem azért, mert felvetne a pénz, sőt.

Azt nem mondom, hogy néha nem érzek csábítást, ha meglátok valami szépet (én főleg a ruhákkal vagyok így, lányom van), de sose voltam még amiatt szomorú, mert nem tudtam megvenni valamit. Ami kellett és amire tényleg szüksége volt, arra mindig jutott, úgyhogy tudtam, hogy ezek a kósza gondolatok csakis alaptalanok lehetnek.

Mi kötődően nevelünk, és egyébként is úgy gondoljuk, hogy nem a tárgyi dolgok tesznek boldoggá egy embert, hanem a lelki kapcsolatok. Igaz, a miénknek is lett idővel elég sokfélfe játéka (bár javarészt kaptuk), de sose ezen volt a hangsúly.

2011. dec. 21. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:

Nem, én nem érzem így, mert évek óta a teszveszen veszek nekik mindenféle játékot, ruhát tök olcsón tök jókat szoktam kifogni. Úgy öltöztetem a lányaimat, hogy sokszor leirigylik róluk az oviban a cuccukat:)

Mi se tudjuk idén túlzásbavinni az ajándékozás, kapnak egy kreatív csomagot (kifestők, ceruzák, filcek stb.)

Hidd el az 1 éves lányodnak még annyira mindegy lesz, hogy mi lesz a fa alatt, emiatt ne depizz.

2011. dec. 21. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk lenne pénzünk 30-40 ezer forintos ajándékra, de nem veszek ennyiért, sőt még a feléért sem. pont azért, hogy tudja értékelni, ha kap valamit. Nem vagyunk gazdagok, van a hó végén némi pénz a számlánkon. De nem költekezünk, és régen rossz, ha valaki azt gondolja, hogy attól lesz a gyereke boldog, ha megkap minden vackot.
2011. dec. 21. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
Hidd el, ilyen kicsi gyerek egy darab madzaggal is eljátszik :)) Unokám pl. hosszú ideig eljátszott azzal, hogy a pillepalack kupakjait egy kilyukasztott dobozba dugdosta, kiöntöttük, kezdte előlről. Aztán kifúrta a papa a kupakokat, egy madzag végét megcsináltunk úgy, hogy rá tudja fűzni, na utána hetekig az volt a kedvenc. Ne ugorj be a sok csili-vili játéknak, azok zöme "játszik" a gyerekkel és nem a gyerek játszik velük. Nézz körül a neten, rengeteg olyan oldal van, ahol kisgyereknek való kreatív játékok vannak, amit Te is el tudsz készíteni.
2011. dec. 21. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 xStefix ***** válasza:
Arról nem beszélve, hogy csak kb. minden 20. bolti játék olyan, aminek értelme is van... Akármelyik nagyobb bolt kínálatát is néztem így kari előtt, tele van mindenféle hülyeséggel, akcióbábukkal meg léghajós pónival(?!)... Szinte vaádszni kell már a normális, valóban használható kreatív játékokat.
2011. dec. 21. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Igen megvehetnél mindent, de minek. Mi vettünk egy drága csiribiri járássegítőt, amire nagy ritkán odafigyel, közben a gurulós irodai széket tologatja inkább. Jó pár drága játékot 2 perc alatt arrébb tol, és az olcsóbb játékokkal játszik. Elég szomorú, hogy azt sulykolják az emberekbe, hogy az a jó szülő, aki mindent megvesz.Inkább játsszál vele sokat, emlékezz vissza, neked rossz gyerekkorod volt ezek nélkül a hiper-szuper játékok nélkül?
2011. dec. 21. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

Pont ma állapítottam meg, hogy szinte kezükbe se vesznek játékokat a gyerekeim (max.Barbikat)pedig most ugye többet vagyunk a házban, mint jobb időben.

Egymással szerepjátékoznak inkább, játék nuku. Akkor pedig minek is a méregdrága játék?

3 és 5 évesek

2011. dec. 21. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
Ebből ne csinálj problémát, 1 éves gyereket a csomagolópapír sokkal jobban fogja érdekelni mint bármilyen drága ajándék.
2011. dec. 21. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előttem szólókkal, mi már jártunk úgy a nagycsaládban, hogy 1-1 kisgyerek annyi ajándékot kapott, hogy szinte belezavarodott, fogalma sem volt kitől mit kapott, csak kergülten rohangált a cuccokkal.

Az én fiam 2 éves, de egy 200 Ft-os mosdószivacsnak is úgy tud örülni, hogy könny szökik az ember szemébe. A lényeg hogy szeretettel add, és igen, inkább játssz vele sokat Te magad.

2011. dec. 21. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!