Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szülők! Ti nem érzitek néha így?

Szülők! Ti nem érzitek néha így?

Figyelt kérdés

Van egy csodás egy éves kislányunk. Voltunk tegnap vásárolni. Néztem a sok szép játékot, fakocskát, nagylegót....

Aztán eszembe jutott a pénztárcámba lapuló árva és magányos tízezres.

Azóta totális mélabúban vagyok, szívem szerint mindent megvennék a lányomnak, hogy boldog legyen, hisz az enyém a legszebb, legokosabb kislány...(igen, én is elfogult szülő vagyok)

Az alapszükségletén felül(ruha,cipő,pelenka,étel) semmi nem jön össze.

Szerencsére most elég a pakolós pohár, az zörög egész nap.

Úgy érzem, nem vagyok jó szülő, hiába látom a kislányomon hogy boldog.

Most a karácsony padlóra küldött egy picikét....


2011. dec. 21. 17:38
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

Én értem amit írsz!!!! És azt is, hogy lehet, hogy nem is akarsz 100félét venni CSAK A TUDAT kell, hogy bárcsak lenne annyi, hogy akármelyikre mutatna megvehetném hezitálás nélkül...

Igen, tudom, hogy egy gyerek a lencsével töltött ásványvizes palackkal is eljátszik (enyémet jobban lekötötte mint a Fisher Price cucc) mégis... tavaly mikor ott álltunk egy újszülött babaával és egy 1.5 éves nagytesóval és lóvé meg sehol. Úgy álltunk, hogy a család inkább pénzt adott, hogy "vegyünk amit gondolunk" és mivel kajára is alig jutott így ajándék, gyerek(ek)nek játék meg aztán szóba sem került. Karácsonyi menü nem volt (vmi tésztát ettünk), fánk nem volt, ajándékok nem voltak. A karácsony este olyan volt mint bármelyik másik abban az időszakban. Na, ez szar volt. Bevalllom sírtam a férjem vállán szenteste és csak annak örültem, hogy még a nagy gyerekünk is olyan kicsi, hogy fel sem fogja az egészet és soha nem fog erre emlékezni.


Idén már máshogy állunk. És bevallom a tavalyi évet kompenzáljuk hogy most megvettünk nekik sok mindent, próbáljuk az elmúlt 1-2 évet bepótolni bár én sem látom értelmét az elhalmozásnak, de idén karácsonykor kell a lelkemnek...Azért rendszer nem lesz belőle, de idén vhogy kimondatlanul is próbáljuk a férjemmel pótolni a tavalyi szegényes karácsonyt.

2011. dec. 21. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

Én is pont ekkora összeget költöttem a kisfiamra idén karácsonykor! És tudod mi mindent vettem neki belőle?

Egészen pontosan 29 db.mesekönyvet/imádja őket/,és egy rakás fa játékot:memória fa puzzle,kalapálós játék,kreatív fa játék stb.Természetesen nem új játékokról van szó hanem használtakról.A teszről vettem és kifogástalan állapotúak mind!!!Nézd én abba a kategóriába tartozom aki megtehetné,hogy ünnep alkalmából márkás,új és drága játékot vegyen,de nem teszem!Megtettem tavaly nem egyszer és a sírógörcs kerülget még most is ha rá gondolok,hogy mennyire nem érdekelte és nem igazán játszott velük.Jobban lekötötte egy üres műanyag palack,távirányító,függöny és még sorolhatnám....Úgyhogy én tanultam a hibámból!Én is pont így gondoltam,hogy akkor vagyok igazán jó anya ha elhalmozom mindennel és mindenből a legjobbal! De rájöttem,hogy nem ettől vagyok jó anyja a gyermekemnek hanem attól,hogy nap mint nap ugyanazt a feltétel nélküli szeretetet,figyelmet és törődést kapja amitől boldog és kiegyensúlyozott gyerek kora van. Ezért kapjuk tőlük a puszit az ölelést az odabújást és nem egy márkás méregdrága játékért!!!

HIDD EL TE EGY CSODÁLATOS ANYUKA VAGY ÉS A GYERMEKEDNEK PÓTOLHATATLAN ÉS PÁRATLAN!!!

Na ez az a dolog amit nem a pénztárcánk határoz meg!!!

2011. dec. 21. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Én voltam bizony. Egyedül nevelem a fiamat, a játékait használtan veszem én is, és sok játék (lego, matchbox) maradt a gyerekkoromból, amit tovább adhatok neki. De van, amikor játékboltban állok a drága játékok előtt és fáj a szívem, hogy nem tudom neki megvenni. Ő most három éves. De tudod mi vigasztalt meg egyik nap? Jött este a dédi mama, hozott karácsonyra egy borítékot, amiben pénz volt neki és nekem. A fiam elkérte a borítékot, kérdezte mi az? Mondtam neki, hogy az a dédi ajándéka a Jézuskától. A fiam olyan örömmel játszott a borítékkal, egész nap hordozta, mindenkinek mutogatta, hogy nézzük milyen szép ajándéka van neki. Ekkor megnyugodtam, hiszen ha egy üres papírdarabnak így örül, akkor nem lesz itt semmi gond.
2011. dec. 22. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

erről beszéltem.

1 voltam

2011. dec. 22. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

A 20:52-es olyan szépen és meghatóan leírta s igaza van.

Sajnos ez a fránya pénz.Nekem 4 gyerekem van,de ez a karácsony teljesen betett nekünk anyagilag.

Mennyi idős a kicsi???


BOLDOG KARÁCSONYT!!!!!!!!!!!

2011. dec. 22. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
20:52-es vagyok. Köszönjük, Nektek is boldog karácsonyt! (A kicsi azóta már 14 hós és csodaszép) :DDD
2011. dec. 22. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

szia

en barmit meg tudnek venni a kislanyomnak, de nem erdemes...egyszeruen nem kell nekik ezerfele jatek, mert nem attol boldogak.tapasztaltam es okultam belole...ne hagyd, hogy emiatt lelkiismeret furdalasod legyen, kellemes unnepeket!

2011. dec. 22. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Ne hagyd, hogy befolyásoljon a karácsonyi fogyasztói társadalom. Boldog a gyerek, nem? Békében él, nem ajtócsapkodás közepette. imádod, szereted, vágytál rá, az életedet adnád érte. Nagyon szerencsés kislány, nagyon jó helyen van. Nem azért nem veszel meg neki minden szirszart, hogy konyakra költsd a pénzt.

Én azt csinálom, hogy ha eszembe jut valami ÉRTELMES játék, ami hasznos lenne sztem, akkor fölírom a naptáram hátuljára. Így ha jön vmi ünnep, és kérdezi a család, mit vegyen, tudom mondani hogy ezt meg ezt. Rá vannak szoktatva, hogy megkérdezzék. (Én is megkérdezem.) Így azért nagyjából minden megvan, csak nem mindenből egy halom.

Olyan jó anya lehetsz, hogy ezért szomorkodsz, inkább örülj, és gondolj arra, aki azért szomorkodik szegény, mert nincs gyereke.

Nagyon szép ünnepeket és jó egészséget kívánok Nektek!

2011. dec. 22. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező,

ha nem sértelek meg vele, szívesen ajándékoznék nektek a fiamról maradt uniszex játékokat, most már csak ünnepek után,de a meglepetés,az mindig meglepetés.:)

Írj privit és megbeszéljük.

2011. dec. 22. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
egyet ertek atobbiekkel.annyit tennek hozza h eljon az ido mikor mar kerni fog, na akkor lesz a szar h tudod h ezt akarja de te nem tudod megvenni.no ez meg nincs igy.ennek orulj.
2011. dec. 22. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!