Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Menjünk a mamához karácsonykor...

Menjünk a mamához karácsonykor, vagy nem?

Figyelt kérdés

Anyukám, a húgom együtt laknak. Állandóan betegek. Akárhányszor odamegyünk, utána hetekig beteg az egész család.

Októberben a húgom összeszedett valami hányásos betegséget. Elkaptuk. A lányom hetekig nem evett utána. A két gyerekem, a férjem, meg én is egyszerre hánytunk. Borzalmas volt.

Utána a húgomnak légcsőhurutja volt. 2 hónapig nem tudtam kikeveredni belőle, a gyerekek is egész éjjel fuldokoltak, hetekig. 30 e ft-ot költöttünk már gyógyszerre. A lányom teljesen le vagy fogyva, nagyjából 2 hónapig nem is volt oviban. Erre most beszéltem anyukámmal, influenzás. Elvileg vasárnap megyünk hozzájuk, de a férjem kijelentette, hogy szó sem lehet róla, végre 2 hónap után egészséges a család. Valahol igaza is van, de ha nem megyünk karácsonykor, akkor öri hari lesz, az tuti.



2011. dec. 22. 12:00
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ők is meg fogják érteni, hogy nem akartok mindnyájan betegek lenni! Főleg nem a gyerekek! Igazat adok a férjednek, én sem mennék ilyen helyzetben.
2011. dec. 22. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Beteg emberhez nem viszek babát, ha van egy kis esze nem haragszik meg. Főleg, hogy ilyen sok mindenen mentetek keresztül mostanában, szerintem ne találkozzatok karácsony ide vagy oda.
2011. dec. 22. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Jó, akkor "öri-hari" inkább, minthogy a fél családod 'belehaljon' a karácsonyba, már bocsi.


Felnőtt emberekről van szó - anyukád és a húgod -, nehogy már ne értsék meg, hogy 2 GYEREKET nem akarsz megint kirakni annak, amin ők mennek át.


Imádom az ilyen felelőtlenül gondolkodó embereket, mint a rokonaid, már bocsi ...

2011. dec. 22. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Én nem mennék. Örihari akkor lenne ha odamennék, és századszorra is betegek lennének a gyerekeim.

Magamra haragudnék.

Anya megértené, sőt, nem is szeretné ha odamennénk amikor ő beteg, esze ágában sem lenne megharagudni. Ez zsarolás.

De ő az én anyám:-)

2011. dec. 22. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Hát, nem biztos. Eddig is mondtam, hogy mindig a húgomtól kapjuk el a betegségeket. Erre halálosan megsértődött mindenki, hogy a lányom oviba jár, amely köztudottan tele van beteg gyerekkel, miért rájuk fogom? Na, senki ennyit nem volt beteg a helyi oviban, pedig már mindenféle immunerősítővel tömöm a gyerekeket. Semmi hasznuk.
2011. dec. 22. 12:06
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

12:05 vagyok

A zsarolást úgy értem, hogy anyukád zsarol téged.

-pip-

2011. dec. 22. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Ja, értettem. Meg még mindig azzal jön, hogy gyertek nyugodtan, majd nem adok puszit. Mintha akkor nem lehetne elkapni.
2011. dec. 22. 12:15
 8/20 anonim ***** válasza:

Nem mennék, és ha belegondolnak ők is, akkor nem lehet okuk a sértődésre.

Bár nagyon nehéz, hiszen az édesanyádról és a testvéredről van szó, de én úgy gondolom, hogy ha normális a kapcsolatotok, akkor ezt meg lehet beszélni vita és sértődés nélkül.

2011. dec. 22. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
50%

Hát én alapból valami vizsgálattal kezdeném a családotokra nézve, mert nagyon nagyon gyengék vagytok. Én teljesen ledöbbentem.

Csak valami iszonyú elhízott, chips zabálokról, fotelben tévé előtt döglő emberről tudom ezt elképzelni, hogy egyáltalán elkap valamit egy látogatás során és hónapokig beteg utána.


Felnőtt ember nem szokott elkapni semmi betegséget.

Én talán 16 évesen voltam utoljára beteg. és a környezetemben ez igaz, minden egészséges felnőtt emberre, hogy nem betegek. Apósom 76 éves és sosem beteg leszámítva a magas vérnyomást stb, még a gyerekektől sem kap el semmit, pedig betegen puszilgatják. És voltak Rotásak,Calicisek stb stb.

És a gyerekeim igazán nagyon betegesek, ráadásul az egyiknek még az immunrendszere sem úgy működik, ahogy kéne, de a tüszös mandulagyulladás, amibe legutóbb belekeveredett is 3 napig tartott, utána már ment oviba. És 600 forint az antibiotikum, jó vettem mellé probiotikumot egy ezresért.



Úgyhogy én belgyógyásznál kezdeném, dietetikusnál, vagy természetgyógyásznál, aki kezel titeket, mert ez nagyon nincs rendben.


Egyébként ha ennyire fogékonyak vagytok és ennyire gyengék, akkor ne menjetek, mert nincs értelme, hónapokig betegeskedni.

2011. dec. 22. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
48%

Bár kissé szkeptikus vagyok azzal kapcsban, hogy egy látogatással kaptátok el mindannyian a betegséget, ami ráadásul hónapokig tartott, szerintem sincs minden rendben nálatok, utána kéne nézni, hol a hiba.

Viszont: olyan házhoz, ahol betegek vannak, nem viszem a gyerekeket. Ez nekem evidens. Az anyukám maga sem engedné, hogy menjünk, ha beteg lenne, nehogy átadjon nekünk valamit. Anyósommal már más a helyzet - ő valószínűleg be fog sértődni, mert a gyerekeket itthon fogom hagyni anyuval, csak ketten a férjemmel megyünk el meglátogatni, mert a gyerekeim pont most lettek betegek - nem durván, de köhögnek és hőemelkedésük is volt az utóbbi napokban - és nem vagyok hajlandó végigutaztatni a fél országon őket azért, hogy két órát ott töltsünk, aztán induljunk is vissza. Mondjuk, ha addig durvábban betegek lennének, akkor én is itthon maradok, mert akkor nincs az az isten, hogy másra bízzam őket, akkor sem, ha tudom, hogy anyu a tenyerén hordozza őket, de beteg gyereknek az anyjával a helye. Anyósom tuti besértődik, olyan fajta, de nem érdekel.

2011. dec. 22. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!