Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Most tényleg ez a normális...

Most tényleg ez a normális hogy amivel csak lehet elhalmozzák a gyerekeket karácsonykor? Én épp azon aggódom, hogy ne ússzunk az ajándékban, mert akkor értékét veszti.

Figyelt kérdés
Én vagyok a hülye? Ma megkaptam egy barátnőmtől hogy csak irigykedek amiért nem örültem vele együtt hogy a kisfia a hatszázadik játékot (15-16 ezer forintos értékű) fogja megkapni a jaj de jófej sógornőtől. Kapnak a gyerekei (kisfiú 2 éves kislány 3.5)tőlük, a nagyszülőktől, tőlünk is több dolgot. Felsorolom csak amire emlékszem: fejlesztő könyvecskék, dupló vasút, dupló toy storys szett a kisfiúnak (mindenki tudja hogy ez kapásból avgy 20 ezer), futóbicaj. Kislánynak rendes tekerős bicikli kis hercegnős, konyha, baba, babaággyal. Még úgy pluszban puzzle, fakirakó, golyóvezető stb. Nem csak náluk látom ezt hanem pl. ezen az oldalon is sokszor amiket leírnak hogy már kis csecsemőnek mennyi mindent vesznek, én nem értem, és tényleg nem az irigység beszél belőlem. Hova lehet ezt fokozni? Minden évben egyre több egyre nagyobb dolgokat fognak kapni? Az én gyerekeim hiányt szenvednek és ciki lesz hogy 2 dolgot kapnak max. plusz 1 valami KÖZÖS játékot? Összevásárolgathatnék én is még erőmön felül ezt azt de hát még csak 4-5 évesek és már most annyi játék összegyűlt az évek alatt. Ti hogy gondoljátok? Ez így normális csak velem nem oké valami? :)
2011. dec. 18. 21:44
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
nem általános. Általános a kevés, kisértékű, nehezen beszerzett ajándék.
2011. dec. 18. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
Hát nálunk is ez van, és szerintem ha kevesebb játéka lenne, lehet jobban szeretné azt a párat és nem kavarodna össze a sok játékban, a jó oldala viszont, hogy jobban le lehet kötni a több játékkal.
2011. dec. 18. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
Én úgy gondolom, hogy ha megteheti miért ne? Mi is sok ajándékot kaptunk mindig és most sokat veszünk a gyereknek. Úgyis csak karácsonykor van ilyen.
2011. dec. 18. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
Én leírom,mi hogy jártunk.Szülinapjuk volt október végén az ikreimnek,és nagyjából 50-60 e ft értékben vettünk nekik ajándékot(mondjuk ebben benne volt a két nagymama is).Sajnos én ilyen vagyok,egyszerűen imádom a játékokat,és nem tudom megállni,h ne vegyek nekik folyamatosan egész évben,ezúttal kissé el is túloztam a dolgot.Nos,az én gyerekeim,a halomnyi játékból kiszúrták maguknak a kismotort(vettünk bentre a lakásba is),és egy-egy traktor szettet,csak ezekkel játszottak,játszanak most is,és az összes többit nagy ívben letojták,max arra használták,hogy felálljanak rá,hogy elérjenek vmit a polcon.Szóval,az elmúlt 2 hónapom abból állt,hogy eladjam a többi felesleges cuccot,amit megvettem nekik.Úgyhogy ebből okulva,most karácsonyra kapnak egy-egy Abrick építőkészletet(gondoltam kipróbáljuk h milyen),meg fa kirakókat,és ennyi,slussz-passz!
2011. dec. 18. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:

nálunk is sok ajándék van most számoltam össze hogy összesen 12 helyről kap akkor ha mindenhonnan csak egyet az is sok, igaz max a mamák vesznek kb 10000Ft értékűt a többi apróság de mennyiségben akkor is sok. Viszont én egész évben figyelem mit szeretne a fiam, mi az amivel tényleg játszik, és én mondom meg mindenkinek mit vegyen. egyszerűen nem tudom lebeszélni a családot erről, anyut egyenesen kényszeríteni kell hogy csak egyet vegyen, és különben is ha van valami nagyobb kívánsága akkor azt tőlünk kapja nem mástól.Szóval sokat kap.

De! én megtanítom őt már most a másik oldalra is. Minden évben karácsony előtt, de sokszor nyáron is, átválogatjuk a sok játékot, és amit nem használunk már eladományozzuk, vagy félretesszük a kisöcsinek, így nálunk nem halmozódik, és már tudja azt is hogy nem mindenki teheti meg azt amit mi, és már magától is mondja, hogy ez már nm kell adjuk oda ennek vagy annak. 5 éves. Igazából én azt mondom ez akkor rossz, ha a gyerek rá sem néz egyikre sem, de már elég jól el tudom különíteni a sok kívánságból mi az amit tényleg ki fog használni. Idén pl egy elég drága dolgot kért ami nem is játék hanem hangszer. Ez pl annak ellenére hogy drága remélem életig tartó hobbit, esetleg szakmát jelent majd számára.

A kisöcsi csak azért kapott most ajándékot( 3 hónapos) mert a fiam mikulásnál is azt kérdezte, hogy mi rosszt tett az öcsi hogy ő nem kapott semmit. Még nem akarom elrontani neki a jézuska illúziót

2011. dec. 18. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
Én pont azt tapasztaltam, hogyha több ajándékot kap, akkor igazán egyiknek sem örül. Ezért mi egy nagyobb értékű ajándékot vettünk neki, és kész.
2011. dec. 18. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:

A mi ismerőseinknek két gyerek van egy 2,5 éves kislány és egy 4 éves kisfiú.Ők születésüktől kezdve abba részesültek,hogy állandóan el voltak halmozva minden játékkal meg bulival.Nagyon bulizósak a szülők is sajnos.

Én akkor voltam náluk utoljára szülinapi bulin amikor a kisfiú volt 1 éves.Teljesen felesleges volt az egész...most viszont szívnak a szülők rendesen.Mert nem tudták most megteremteni a kisfiúnak a 4.dik szülinapjára azt a színvonalat amit addig kapott és sírt is szegény gyerek....(egy közeli ismerős ott volt a bulin).

Az a két kisgyerek már ilyen kicsin sérült mert nem látják az igazi értékeket...és mindig nagyra vágynak mint az anyjuk.

Nekem is van egy 2,5 éves fiam tegnap felállítottam egy kb 30 centis kis műfenyőt a szoba egyik sarkába meg feldíszítettem....vettem ünnepi kötöző szalagot amiből kicsi masnikat csináltam.Annyira tetszett a gyereknek,hogy öröm volt nézni.A kis masnit elnevezte pillangónak és egész hétvégén ezzel játszott szinte ki se rakta a kezéből.Meg a karácsonyfával:)Az az öröm és csillogás a szemébe...és mosolyogva mutatta és mondta,hogy karácsonyfát kapott a Jézuskától...tündéri.Egyetlen egy drága játék sem ért fel ezzel a boldogsággal ami az arcán volt a gyereknek.

Az én fiam most karácsonykor 2 fa kirakót, 2 bábot,egy rajztáblát, egy könyvet,egy matchboxot, és egy orvosi táskát fog kapni.Összesen 8 embertől.

2011. dec. 18. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

Nálunk is sok játék van karácsonykor. mivel felnőttek nem veszünk senkinek ajándékot így mindenki a gyerekekre költ...


novemberben összeszedem a játékokat amivel már nem játszik a fiam vagy már nem neki való és elvaterázom. annyiért szoktam játékokat venni amennyiért eladtam, mondjuk most a kaja is kijött belőle :)

kap 2 legó készletet (ezt újonnan, 10.000.-, ez a nagy ajándék)

kap 6 mesekönyvet (használtam 1500.- volt), egy burago autót (500.-) egy gurulós szerszámpadot (1000.- használtan), egy kirakót (500.- használtan) és egy társast (2000.-)


nem tudom, hogy ez még a határon van vagy átestem-e :)

de egyrészt nincs sok játéka mert ugye eladtam, másrészt ő nem kap egész évben drága játékokat, persze néha meglepjük.

szülinapjára is csak egy ajándékot szokott kapni meg tortát, névnapjára csak jelképeset, mást meg mi nem ünnepelünk játékokkal.


mondjuk én azon lepődöm meg mikor olvasom, hogy a mikulás meg a nyuszi 20.-30.000 Ft-os ajándékokat hoz :OOOO nálunk csak csoki van :/ ezzel az a baj, hogy az iskolában mi lesz??? mindenki majd kérdezi, hogy mit kaptál, és azt kell mondania, hogy csak egy csokimikulást mikor mások 20.000Ft-os lego készletet meg play mobil kórházat kaptak? :S már most félek :(

2011. dec. 19. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
amit leírtál ezt én egy évben szoktam megenni,vagy kettő.szerintem ez már egy kicsit túlzás,jó kis játékok ezek de én pl a bicókat nem vettem volna meg csak tavasszal,most úgy se nagyon tudja majd kihasználni.nálunk is több ajándékot kap,de 1.2 kivételével hasznosak,pl a könyvek,vagy a 3 más puzzle vagy a logikai játékok.de kap 1 távirányítású autót is,és egy laptopot,mondjuk azt még 1 éve vettem ujat egy aukciós oldalon,nem hazudok 2 ezer forintért.nagyon rossz időben járt le,igy ennyiért az enyém lett,úgy éreztem még kicsi hozzá de most karácsonyra pont jó lesz.kap egy helikoptert és ennyi.én sem az 1 ajándéknak vagyok a híve,de a nagyon sok nagyon drága ajándékokat feleslegesnek tartom.egyébként ilyenkor nagy az öröm nálunk.imád kicsomagolni,és más ajándékának is ugy örül mintha az övé lenne,de a másnap az igazi játszós addigra amár leülepszik a sok játék és a sok új öröme.
2011. dec. 19. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat ebből mondjuk nagy következtetést nem lehet levonni de többen írták így is hogy sok helyről és sok játékot kap:) akkor csak én vagyok vmi csodabogár:)
2011. dec. 19. 07:58
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!