Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Segítség, már teljesen kétségb...

Segítség, már teljesen kétségbe vagyok esve! Miért nem alszik a kislányom? Kitől kérhetnék segítséget?

Figyelt kérdés
8hós a babám,mindég is nagyon rossz alvó volt. Nagyon sokára alszik el,és annyira nyugtalan. Vergődik forog felsír,tiszta fekete a szeme alatt,majd el ájul de nem akar aludni. Ha leteszem össze-vissza forog,képes felülni,van hogy feláll és nyöszög! Minden apró zajra felébred,már levegőt alig lehet mellette venni. Éjjel is 2-3szor kel. Az orvosunk ráfogta a fogára hogy attól nyugtalan,nem akarja megérteni hogy sohasem aludt jól!
2010. okt. 15. 13:52
 1/7 anonim ***** válasza:

szia, minden életkorban más zavarja a babákat. vsz a kislányod alapból érzékeny, és olyanok is zavarják, amik más babát nem. az enyémnek az elején a moro reflex zavart be, mindig felébredt rá, és minden apró zajra, ha épp olyan alvási fázisban volt, felébredt. ez később elmúlt, de jött helyette a szeparációs szorongás, a fogzás meg a mozgásfejlődés, kb. 6 hónapos kortól. 8 hósan kb. 10x kelt éjjel....szóvala 3-4 krléssel még jók is vagytok. annyi, hogy a nappali alvása jó volt, ált. megaludta ennyi idősen a 2x 1.5 órát, de közben haláli pissznek kellett lennie, különben....

sokáig tartottak a nemalvásos éjszakák.

hidd el, ahogy nő és ahogy kijönnek a fogai, lemegy a mozgásfejlődéses szakasz, egyre jobban fog aludni. nálunk kb. 16 hós kra óta riktultak jelentősebben az éjjeli kelések, m,ajd kb. 21 hós kora óta átalussza az éjszakát.

most 22 hónapos.

tudom, hogy úgy látod, hogy ez nem normális állapot, de hidd el, nagyon sokan küzdenek még ezzel! és ha fárasztó is, nincs semmi baj a babáddal, legalábbis sztem.

esetleg próbááljatok ki homeopátiás készítményt, chamomilla ch15-öt vagy viburkolt, vagy sedatif pc-t, nekünk ugyan nem vált be, de ismerek pár embert, akinek igen. addig meg kitartás!

2010. okt. 15. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szia, nem probálsz ki neki vmi homeos bogyot?Én nem értek még hozzá olyan jol, de a patikus biztos segitene.
2010. okt. 15. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Se éjjel se nappal nem alszik rendesen. Éjjel ha felkel,fél óránál hamarabb nem alszik vissza. Nappal jó ha alszik 2x fél-1órát. A hemós bogyókat már próbáltuk,semmit nem ér.
2010. okt. 15. 14:15
 4/7 A kérdező kommentje:
Mi az a moro reflex? Egyébként eddig aludt,mielőtt kiírtam a kérdést akkor jöttem ki a szobájából,már fenn is van! Közben 2xmentem be hozzá.
2010. okt. 15. 14:20
 5/7 anonim ***** válasza:
2010. okt. 15. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerezd meg az Aludj jól gyermekem című könyvet. Ha írsz priviben, én is el tudom Neked küldeni. Én a 8 hónapos kisfiamat ez alapján szoktattam le az éjszakai ébredésekről. Már két és fél hónapja végigalussza az éjszakákat. A leszoktatás 1 napomba került. De még egy hetet is kibírtam volna, ha tudom, hogy ilyen szuper lesz az eredmény. Csak Neked kell erősnek lenned.
2010. okt. 15. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

1. vagyok. az aludj jól nem ér semmit ilyen esetben! egyszerűen alkalmatlan még a kicsi arra, hogy rendesen aludjon! zavarják őt a már leírtak, és ezen semmiféle aludj jól nem segít!!! lehet, hogy arra megtanítod, hogy téged ne hívjon, de az miért jó? ugyanúgy fenn lesz, mert továbbra sem lesz nyugodt! .........


a moro reflex: a csecsemőknél, kb. 3 hós korig , kinél erősebb, kinél gyengébb. kapaszkodó reflex. elő lehet készakarva idézni amint a videón láthatod, ha megnézed a linket. afféle kismajom reflex, mert ugye akismajmok az anyjukba kapaszkodnak, ha esnének. :)

az én kicsim gyakran álmodta sztem, hogy vmi nem stimmel, zuhan, és gyakran tette ezt a mozdulatot a karjaival, álmáéban is...és mivel heves mozdulat, ettől nyomban felébredt.

itt a link:

http://www.youtube.com/results?search_query=moro+reflex&aq=f

van akinél erősebb, vn akinél gyengébb.

2010. okt. 15. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!