Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Magánbölcsi vagy sima bölcsi?...

Magánbölcsi vagy sima bölcsi? Tapasztalatok? Mennyibe kerül a magán bölcsi kb?

Figyelt kérdés

Válaszokat köszi szépen előre is.

Előnyök hátrányok?Minden érdekel ezzel kapcsolatban.

Lassan 2 éves a gyermekem dönteni kéne.

Mi alapján veszik fel?Vagy van valami bárki mehet aki fizet?


2011. dec. 28. 15:36
 1/8 anonim ***** válasza:
magánba felveszik, ha havonta kifizeted, nálunk ez kb 30E-től 40-ig terjed, de településenként változik. Ami jó: kevesebben vannak.
2011. dec. 28. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

nálunk nincs magánbölcsi, de van családi napközi, ahova bölcsis korúak is járhatnak

az ár szerintem elég változó

amit tudok, ott a napidíj 3ezer körül volt, viszont akik minden nap járnak, azoknak olcsóbb, de az is kb. 30ezer/hó

2011. dec. 28. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
attól függ hol éltek.Itt Pesten ahová a barátnőm akarta beadni 75 e ft lett volna a magán,és ebben nem volt benne a kaja.A bölcsi ahová mégis beadta(állami)durván 10 e ft az ebéd+tisztasági+csoportpénz
2011. dec. 28. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Előző vagyok,magánban nem tudom mik a feltételek,de az állami kérnek munkáltatói papírt beíratkozásnél,és akkor is amikor elkezd járni a gyerkőc.Ylegalább is nálunk így volt.
2011. dec. 28. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
33%

Nos, ha már lassan két éves, és még nem irattad be, akkor ne is gondolkozz. Már születésekor be kell iratni a gyermeket, különben nem lesz helye. A másik, hogy általában szeptemberben veszik csak be a gyereket. Nekem is gond, mert februárban lesz 2 a gyerekem, és megmondták, hogy kizárt dolog, hogy bevegyék, csak szeptembertől. Addig meg adjam magánbölcsibe.

A magánbölcsi ára elég változó. Pesten úgy tudom akár 80 e Ft is lehet. Nálunk a közeli nagyvárosban már 17 e ft-ért is van (az állami is nagyjából ennyi lesz jövőre), de természetesen ez is már évekre előre tele van. Általában 40-50 e Ft körül vannak, és talán egy-két hónapra előre találsz is helyet. Év közben csak ide tudod elhelyezni a gyermeket, mert itt bármikor beveszik, ha van hely.

Egyébként a magánbölcsi inkább családi napközi. Amelyekre sokkal szigorúbb szabályok vonatkoznak, mint egy bölcsire. Pl. max. 5 gyerek juthat egy gondozóra. Nálunk a faluban is van egy 43 e Ft-ért, 7 gyerek van, 2 gondozó, nagyon barátságos. Egyelőre ide megyünk (legalábbis szeptemberig, aztán meglátjuk hogy állunk anyagilag.) Államiban 20-25 gyermek meg egy óvónő és egy dadus, szerintem elég nehézkes lehet. Pl. az ennyi idős gyerekek még sem enni, sem öltözni nem tudnak egyedül, gőzöm sincs hogy oldják meg.

2011. dec. 28. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Bp en lakunk egy bölcsibe már minden papir be van adva amelyik szimpi volt.Csak érdeklődtem hátha jobb a magán bölcsi.De ha kb 100 e ft ba kerül az nagyon sok.

Köszönöm a válaszokat!

2011. dec. 28. 18:31
 7/8 A kérdező kommentje:

Már bevan iratva kicsit több min 1 éves volt mikor beirattam fel is vették.

De lehet csak szeptembertől mehet majd meglátják ezt mondták.

Kb májusban telik le az összegyült szabim.Nyarat meg csak kibirjuk valahogy...

De még gondolkodom mi legyen.

2011. dec. 28. 18:34
 8/8 anonim ***** válasza:
55%

Mi Budapesten lakunk. Magánba adtam a kisfiamat, heti 3 napra. Szuper. Helyben főznek nagyon változatosan. Kapnak pl.: barna ill. fehér kenyeret uszira, reggelire. Tehát lehet választani.. Zöldséget, gyümölcsöt stb.


10 gyerek van a csoportban 2 gondozóval, de 10-en elég ritkán vannak, mivel valaki mindíg beteg.. sajnos.

Az ott alvást pl. úgy segítették a nevelők, hogy még mellé is feküdtek a kisfiamnak, hogy jobban érezze magát.


Szerintem nem lehet összehasonlítani egy magánt az államival. De az államiban is felnőnek a gyerekek, tehát a magán az szeritem a szülőnek egy megnyugvás (aki megteheti) hogy majdnem olyan kezekben van a gyereke mint otthon. Nálaunk ez fontos volt. Első gyerek, sokat vártunk rá nagyon.. tudom ez még nem indok a magánra, de az én lelkem így nyugodt.


amúgy 65 ezer a heti 3 nap, 75 ezer lenne a heti 5 nap. És ebben minden benne van (pelenka, kaja, programok)

2011. dec. 29. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!