Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 éves lányommal járunk bobat...

3 éves lányommal járunk bobat tornára, mert hipotóniás. Nagyon fájlalja a térdét is. Ez is a hipotónia miatt van?

Figyelt kérdés
Nem orvos, hanem a gyógytornász mondta hogy hipotómiás. Állandóan elesik(a térdére főleg)nagyon laza és csámpás. A neurológusunk azt mondta, hogy határeset, ne foglalkozzunk vele. Hát nem tudom...
2011. dec. 28. 15:39
 1/4 anonim ***** válasza:
ortopéd orvos nézte már?
2011. dec. 28. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
nézte, azt mondta, hogy egészséges a talpa, csak laza.Amúgy a hipotónia a neurológusra tartozik, de azt már írtam.
2011. dec. 28. 16:29
 3/4 anonim ***** válasza:
azért kérdeztem mert a lányomnak ortopédiai problémája van és azért fáj a térde.Mert írtad hogy csámpás.A gyógytorna biztos hogy nagyon jót tesz neki,lehet hogy a térde a csámpásság miatt fáj,illetve írod hogy sokat esik térdre.Valami térdvédőt kellene ráadni talán.
2011. dec. 28. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Kisfiam hipotón volt, de a dévénytorna hatására el is múlt neki. Igaz, neki 8 hónaposan vették észre és 13 hónapos koráig jártunk tornára.

Most volt 2 éves és nagyon sokszor fájlalta a térdét. Gyerekorvos megnézte, minden oké, de januárban visszük ortopédiára, mert ott mégiscsak jobban meg tudják vizsgálni, nincs e valami az izületeivel pl.


De egy rokon volt olyan, akinek ovis korában azért vették ki a manduláját is, mert nagyon sokszor fájtak a térdizületei és nem tudták mi az oka. A mandulakivétellel megszűnt a fájdalom.

2011. dec. 29. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!