Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hipotón babák anyukái? Mesélné...

Hipotón babák anyukái? Mesélnétek?

Figyelt kérdés
Mikor derült ki és milyen fokú? Mikor kezdte behozni a lemaradást? Hova jártatok vele? Mikor kezdett átfordulni, kúszni, mászni, ülni stb?

2011. dec. 14. 19:11
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Szia, holnap lesz 8 hónapos. 6 hónaposan derült ki, enyhe nyaki-váll hipotóniája van. Kb. 4 napja fordul mind a két irányba, eddig csak egyik irányba fordult. 3 napja elég ügyesen kúszik, még nem az igazi, de egyre erősebb. Még nem ül. Itt tartunk.

És Ti?

2011. dec. 14. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Nekünk már a kórházban kiderült,nyaki,háti hypotónia.Semmit nem javasoltak csak sokat legyen hason,és 2havontakontroll.Hát én nagyon aggódó vagyok egyből kerestem Dévényest,aki 3hetes korától heti egyszer jött 5hós koráig.6hósan a kezére támaszkodva ült,2hét múlva mászott és stabilan ült,8hósan már bútorok mellett lépkedett és nem volt 1éves már ment.Szerencsés vagyok,és bár a kórházban azt mondták nem lehet előre megmondani mozgásba,szellemileg lesz-e valami lemaradás,mostanra nyugodtam meg hogy minden rendben vele,ügyes és okos baba.

Én a Dévény tornát nagyon ajánlom!

2011. dec. 14. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Az én kisfiam 4 hónapos. 2 hónapos korára lettem benne bizton, hogy valami nem stimmel mert hason folyton "repülőzött" és állandóan kidugta a nyelvét. A gyerekorvos kérésemre írt beutalót Dévény tornára, hogy megnézzék bár szerinte semmi baja. Viszont annyira sokan járnak itt Dévényre, hogy 1 hónapot kell várni mire időpontot tudtak adni. A tornáztatós nő rögtön mondta is, hogy bizony itt probléma van. Pl mikor a vádlijánál fogva lógatta akkor is a törzse mellett maradtak a karjai.

Heti 1x járunk de itthon minden nap kell tornáztatni. Már 4x voltunk, a nyelvét azóta szépen bent tartja a szájában és fokozatosan egyre kevesebbet repülőzik de még nem tud átfordulni pedig próbálkozik szegénykém csak útban van a karja. Viszont a cumit ki tudja venni és egyre többször vissza is tudja tenni a szájába! :) És pár napja a zokniját is próbálja lehúzni pedig kb 1 hete még azon aggódtam, hogy mikor fogja vajon felfedezni a lábát...

2011. dec. 14. 21:24
 4/15 anonim ***** válasza:

a dévény-torna csodákra képes.

3hónapos státusz után kellett a neurológiára mennünk, onnantól jártunk mi is dévény-tornára heti 1x. itthon heti kb.3x kellett tornáztatni 20-25percet. összesen 11x voltunk a gyógytornán, s azt mondta a gyógytornász, hogy ne vigyük többet, mert túl lesz fejlesztve. tehát kevesebb mint 3hónap alatt rendbe jött, azóta is igazi örökmozgó, akivel nehéz lépést tartani. :)

egyébként nálunk is volt minden, nyaki, háti hipotónia, torticollis, laza csípők, porcgyengeség, stb... de ez már szerencsére a múlté! :)

2011. dec. 14. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

16 hónapos a lányom. koraszülött volt, én ezért vittem el dévényre 4 hónaposan. ott derült csak ki hogy súlyosan hypotón a lányom. én nem tudtam értelmezni az orvosi papírokat. totál le volt tapadva a nyaki, váll és a gerinc izom. a lányom 5 hónaposan tudott csak fogni, addig ökölben, behúzva volt a kis keze. 5 hónapos volt mikor ezzel egyhuzamban elkezdtünk HRG vizi gyógytonrára járni. na ez a kettő együtt egy csoda volt :)

amikor elkezdett lépegetni látszott a lábfején is ez a hypotónia. most ugye 16 hónapos és ha valaki megtudja hogy korababa volt és súlyos hypotón, csak hitetlenkedik.


amiket ő csinált:

átfordulás elsőnek 6 hónap, de 8 lett mire úgy igazán belejött

9 hónaposan felült

10 hónaposan négykézláb mászott

11 hónaposan felállt

12 hónaposan kezünket fogva lépegetett

14 hónaposan megtette első önálló lépéseit

most bár szaladni még nem tud, de már kóvályog a lakásban egyedül, bár igényli még hogy az utcán a kezét fogjuk, hisz még olyan kis esetlen :)

2011. dec. 14. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

még mindig én :)


szóval jó hogy elkezdtétek a tornát, azt mondják minnél előbb, annál jobb :) tényleg csodákra képes egy jó gyógytornász. lásd mi egy éve járunk és egy hónapja mondta a gy.tornászunk hogy most már hogy elindult elég lesz havi egy ellenőrzés.


kitartás :)

2011. dec. 14. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Én azért csodának nem nevezném, mert azért nálunk legalábbis nem egy-két kezelés hozott eredményt, illetve nem tudhatom, hogy ha nem lett volna kezelés, akkor mi történt volna. Ettől függetlenül én is úgy gondolom, hogy hasznos és jót tesz, és a babámnak szüksége van rá, mert látom, hogy nyiklik-nyaklik szegény és most már jobban "egybe" van a gyerek :) Eddig összesen három hónapig volt kezelve, és még nincs vége.


Nálunk is a szülés után azonnal mondták, hogy hipoton, de azt nem mondta senki, hogy kezelni kellene, a gyerekorvosunk csak legyintett, hogy nincs vele semmi baj. Aztán mikor a mászás nem akart elindulni, akkor már javasolta a védőnő (meg neurológusnál is jártunk) a Dévény tornát.


Elejétől fogva minden mozgást később csinált, így:

7 hónaposan forgott

9 hónaposan kúszott

13 hónaposan mászott

15 hónaposan felállt és kapaszkodva sétált

Most 18 hónapos, remélhetőleg hamarosan önállóan megy, egy helyben meg tud állni már.

2011. dec. 16. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Kisfiamnál már a hazaadáskor mondták a csecsemősök, hogy hypoton. 2 hónapos kora óta heti egy alkalommal járunk Dévény tornára. Most 10 hónapos, kúszik, segítséggel (mert nem igazán érdekli) mászik, egyedül felül és ahol csak tud feláll és kapaszkodva lépeget.
2011. dec. 16. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Kislányom 15 hónapos lesz.Se a zárójelentésén nem szerepelt a hipotonia, se a gyerekorvos nem vette észre.Szóval mi későn, pusztán anyai megérzésből, a véletlen folytán jutottunk el tornára.Azért csak akkor, mert addig mindent időben csinált.4 hónaposan hasról hátra, 6 hónaposan hátról hasra fordult, 3 hónaposan felnyomta magát hason, de csak alkarra.Amikor még fél évesen is csak alkarra támasztott hason, akkor éreztem, hogy valami nem stimmel, és jól tettem, hogy elvittem.Így derült ki, hogy enyhén hipoton.Sajnos csak havi egyszer jártunk, mert az egész megyében csak ketten vannak, és nála sokkal súlyosabb, tényleg beteg gyerekekkel foglalkozott.De itthon minden nap tornáztattam.8 hónaposan kezdett kúszni, mászni 11 hónaposan, de akkor még bátortalanul.Egy nappal az egy éves szülinapja után állt fel kapaszkodva.Rá pár héttel már lépegetett.Most ott tartunk, hogy kapaszkodva lépeget, próbálkozik az önálló állással, a járássegítővel majdnem szalad, de nem jár még.Azóta voltunk neurológián, ott is mindent rendben talált a főorvos, egyedül ezt mondta, amit eddig is tudtunk.Egy hónapja járunk mi is HRG-re, tornára már nem kell, amióta mászik.Ami nagyon aggaszt, és többször tettem fel kérdést ezzel kapcsolatban, hogy bár felült, de nem szokott.:)) Ha leültetem, és elég érdekes tárgyat adok a kezébe, akkor hajlandó 2 percig ülni úgy, hogy mindkét keze a levegőben van.Egyébként már teszi is le, és mászik tovább.Szóval: fekve öltöztetem, vetkőztetem a 14 hónaposomat.Fekve és négykézláb játszik, és senki nem mond erre semmit!!!A hátának semmi baja,és neurológiailag sincs.Egyszerűen nem akar ülni.Tud, de nem akar.Azért ez nagyon aggaszt, főleg, mert rajtam kívül senkit nem érdekel.
2011. dec. 16. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Utolsó! Nem próbáltad még hintába rakni? Mármint olyan műanyag, ajtófélfába fúrható hintára gondolok amiben ülni kell. Mert hátha abban tovább is elszórakozna ülve. Etetni hogy szoktad?
2011. dec. 17. 00:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!