Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csináltak a gyermekeddel...

Mit csináltak a gyermekeddel amikor kancsal lett?

Figyelt kérdés
3 éves kislányom néha bekancsalít. Olyanoktól szeretnék kérdezni,akik hasonló problémával már voltak orvosnál!
2012. jan. 1. 19:37
 1/4 zkriszti3 ***** válasza:
A nővérem lánya volt kancsal. Kiskorában szemüvege volt, de már akkor tudták, hogy műteni is kell. Felnőtt már és gyönyörű szeme van.
2012. jan. 2. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hát én 22 éves vagyok,gyerek koromban kancsal voltam.Kb 1,5 éves koromtól kellett volna szemüveget hordanom,de a szüleim sehogy sem tudták rajtam tartani,mert folyton leszedtem és ordítottam ha rámrakták.Aztán 3 éves koromban lett szemüvegem,akkor már elég értelmes voltam,ahhoz,hogy elviseljem magamon a szemüveget.4-5 éves koromban kellett járni valmi szemterápiára,ami kb abból állt,hogy be kellett ülnöm egy kis szobába,ahol egy lámpa villogott és különböző fénypontokat vetített a falra,ezeket kellett követni a szememmel.Igazából kicsi voltam még,nem tudom,hogy mi célja volt ennek a szemtornának.Én a bal szememre voltam kancsal,ezért volt egy időszak,amikor a jobb szememet le kellett ragasztani,hogy a bal szememet jobban használjam és erősödjönek a szemmozgató izmok.Nekem sajnos nem lehetett teljesen rendbehozni a szememet és már pici koromban megmondták,hogy egész életemben szemüvegre lesz szükségem.Most is hordok szemüveget,viszont nagyon minimálisan látszik a kancsalságom,de az is csak akkor ha szemüveg nélkül vagyok és mondjuk sokat ülök monitor előtt,vagy olyasmit csinálok,amitöl elfárad a szemem.

Egyébként,nem tudom,lehet,hogy manapság már van hatákonyabb módszer is a kancsalság kezlésére,mint 20 évvel ezelőtt.

2012. jan. 2. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!


3.5 évesen vittük szemészhez, előtte a gyerkdoki azt mondta, nem vészes, valószínű elnövi. Hát nem nőtte el:( (annó én ovis koromra kinőttem a kancsalságot)


Megvizsgálta többféle műszerrel, feladattal.Nagyon aranyos és alapos volt dokinő, a fiam végig közreműködő volt.

A lényeg, hogy szemüveget írtak fel neki! 1 hónapja voltunk a dokinál, 3 hete van szemüvege, és mondanom sem kell, nagyon ügyes, 3 nap alatt úgy hozzászokott, hogy már egész nap hordja. Remélem használ!

Pár évet kell hordania, és ha minden igaz, utána akár el is hagyhatja a szemüveget! Amúgy a látása jó, éles, csak néha kancsalít.

2012. jan. 2. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Nekem még nincs gyerekem, de emlékszem mikor én kicsi voltam, én is folyton bekancsalítottam. Annyi idős lehettem én is mint a kislányod. Elvittek a szüleim szemészetre, megvizsgáltak, írtak fel szemüveget, de nem szerettem hordani soha, és mindig levettem, később már nem is erőltette rám anyukám, mert tudta, hogy úgy is leveszem. Pár évvel később 6 éves lehettem akkor már, egyre rosszabbodott a dolog, akkor már műteni kellett. Hát végül is megműtöttek, egy ideig jó is volt, de most megint szemüveget kell hordanom sajnos.

14/L

2012. jan. 15. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!