Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan kell kezelni, ha 3,5...

Hogyan kell kezelni, ha 3,5 éves gyerek amikor a 10 hónapos testvére ül, odamegy és feldönti és koppan nagyot a gyerek feje?

Figyelt kérdés
2012. jan. 4. 08:45
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Sok-sok türelemmel, szeretettel, mivel ez a testvérféltékenység miatt van, szinte minden családban így van, ha ennyi idő után megszületik a következő baba. Vedd ölbe, magyarázd el neki, hogy ezt miért nem szabad, hogy őt is ugyanúgy szereted, mint a kicsit, bántani nem szabad érte.
2012. jan. 4. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
66%

Hát nézd. Ezek szerint többször előfordult már a dolog. Véleményem szerint kicsit jobban lehetne figyelni a nagyobbik gyerkőcre. Azért az minimum jó pár másodperc mire oda ér a kicsihez, és lök rajta egyet...


De ha már megtörtént a baj, akkor mindenképpen menj oda a nagyhoz, nézz mélyen a szemébe és mond el neki, hogy ezt miért nem szabad csinálni. Fáj a tesónak, betörik a tesó feje, nekem is nagyon fáj ez a dolog, hisz a testvéreknek szeretniük kell egymást stb stb.

2012. jan. 4. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

ott voltam velük, egy játékért nyúltam oldalra és eközben történt ez

egyáltalán nem számítottam rá,hogy ez fog történni, teljesen nyugis volt mindkettő

nem kellett odamennie a tesójához, egymás mellett ültünk

én oldalra elnyúltam a játékért ő meg a tesójához nyúlt

teljesen ideg vagyok

2012. jan. 4. 09:05
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

2.vagyok. így már azért más a heéyzet. igen valóban pillanatok alatt történt a dolog :(


Jaj ne légy tiszta ideg. először is, reméljük nem lett nagyobb baja a kicsinek? Feje nem tört be? nincs rajta pukli, dudor? Ha nincs,akkor nyugi nem lesz nagy baja, de tény, hogy többet nem szabadna hog előforduljon. egyetértek az elsővel is, türelemmel beszéld meg a nagyobbal, hogy ilyet miért nem szabad csinálni...egyébként más szituációban is figyeltél meg ilyet már nagyobb gyermekeden?

2012. jan. 4. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez természetes.

Fontos, hogy a nagyobb gyerekre is figyelj, legyenek a napnak olyan időszakai, amikor csak a nagyobbikkal foglalkozol. Nagy trauma egy gyereknek ha testvére születik, hiszen eddig "csak az övé" volt a szeretet, most osztoznia kell.

Tényleg légy türelmes, ne légy "ideg" mert akkor azt megérzi a nagyobb és csak rosszabb lesz. Ne szidd meg, mert az csak rosszabbat csinál, pont az ellenkezőjét váltod ki. Csak mond neki szépen, hogy nem szabad, közben öleld meg, magyarázd el miért helytelen. Tanítsd meg bocsánatot kérni...


Egy pszichológus:)

2012. jan. 4. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nyugi türelem rózsát terem,szerencsére a törpikék eléggé rugalmas anyagból vannak,csak ne labdázzatok velük:)
2012. jan. 4. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ó ne legyél túlontúl ideges emiatt.

Sajnos ilyenek lesznek ha akarod, ha nem, ha figyelsz ha nem stb.

Mindig meg kell mondani viszont a gyereknek (nem mosolygós formában), de nem is kiabálva, mérgesen, hogy ezt miért nem szabad.

Próbálkoznak, hogy mi hogyan működik néha csak ennyi. Lesz olyan is, hogy direkt piszkálják egymást. Ez a felnövésükhöz viszont szükséges ám. Nevelgetni kell kitartóan, és nem elvárni, hogy nem fordul ugyanaz a szitu elő többször. És mindig megmondani, hogy nem szabad.

Sokszor egy koppanás ijesztő, de semmi vész nincs tőle. Nézd meg mindig a bibit, de ne legyél a bántott gyerekkel szemben sem túlontúl vígasztaló, mert a másik látja, megint látja, hogy nem övé a pozitív figyelem, és ez egyre több ilyet válthat ki már méregből is.

FOgadd el ezeket a szitukat, és nevelgess türelmesen !

2012. jan. 4. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!