Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Panelban milyen az élet...

Panelban milyen az élet családosként? Hogy lehet ott megélni? Gyerek/gyerekek ezt hogy élik meg?

Figyelt kérdés

Most készülünk panelba költözni családi házból és érdekelnének a tapasztalatok,főleg családosoké,tiniké és akik ott nőttek fel.

Mi a jó-rossz benne?mire érdemes odafigyelni stb?


2012. jan. 1. 14:24
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
88%
Bármi van, viccesen kell felfogni. Pl felettem egy nő naponta úgy 8-10 szer beinditja a porszivóját. Gondolom a gyerekek orrát szivja, mert 2-3 percnél tovább nem hallom. Idegesitő, mikor éjjel is meghallom a felzúgó porszivót, de ez van. Szerintem a gyerek jobban utálja. Meg olyan hangok, zörejek vannak, hogy huh. De ha viccesen fogod fel, nem lesz gond. A porszivósnál pl 4 kicsi gyerek van, akik úgy fél 8- 10 óráig tombolnak. Este. Nappal síri csend, 1-2 nagyobb koppanás, azon kivül, meg a porszivón kivül semmi. Aztán az apa hazajön fél 8 körül, és onnantól kezdve tombolnak, fúrnak, faragnak, ugrálnak, meg ilyenek. Kicsit vicces. De volt már, hogy felszóltam, mert másnap dolgozatot irtak a gyerekek a suliban, és 9-kor szóltam, hogy kicsit halkabban menjen a ramazuri. Megértették, és akkor csönd volt. Szóval még normálisak is. Persze még csak akkor az egyszer szóltam, és akkor is szépen. Mikor jó idő van akkor meg az én gyerekeim, és az ő gyerekei is lent vannak a játszótéren, szóval ismerik egymást, lehet azért is normálisak.
2012. jan. 1. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
88%

Én panelgyerek vagyok, és mondhatni tökéletes gyerekkorom volt. Persze ez nem a lakásnak köszönhető. :)

Kertes házasaknak biztos szokatlan, és nehezebb is, de szerintem meg lehet szokni. Persze szomszédságfüggő a dolog. Bizony előfordulnak zajongások, de ez sem egyforma mindenhol. Az ilyenen nem is szabad magad fölhúzni, mert azzal csak magadnak ártasz. Persze ha valaki nagyon nem tudja a határt, akkor mi is átmegyünk szólni, hogy nem kéne...de nálunk szerencsére ilyen nem igazán van.

Ki kell fogni. Ha jót fogsz ki, akkor panelban is boldog lehetsz!


24/n

2012. jan. 1. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Én mióta az eszemet tudom, mindig lakótelepi lakásban laktam. El se tudom képzelni, hogy családi házban lakjak. Biztosan nagyon nehéz lesz megszokni. Ha vidékre megyek, és családi házban alszom, a nagy csend miatt nagyon nehezen tudok elaludni. Gondolom neked a zajokat kellesz megszokni. Szerencsére mindig olyan helyen laktam, ahol nem volt hangos zene, se buli, a mostani lakásunk is olyan, hogy csendesek a lakók. Azt hallom, hogy felettem vagy alattam eresztik a vizet, vagy megy a mosógép, de senki nem hallgat hangosan zenét. No és még ott van a szagok,. A szomszéd tudom, hogy mit főz. :-)
2012. jan. 1. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
88%
Még lehagytam, hogy nagyon sok függ attól, hogy milyen környékre kerülsz, hány emeletes ? mennyien laktok egy lépcsőházban Az előttem szóló írta, hogy este 8-kor fúrnak. Nálunk ilyen sose volt. Este 20 óra után csend van. Mindenhol lefektetik a gyerekeket este 20-kor. nem bömböl a TV sem
2012. jan. 1. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
88%
ja! első hozzászólót értettem, akinél sok a zaj
2012. jan. 1. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Mi is kertesházban nőttünk fel a férjemmel, de panelban lakunk, egyelőre béreljük. Nekem borzasztó nehéz volt megszokni. Úgy álltam hozzá, hogy nagyjából fel voltam készülve a nehézségekre, de azért az életben ez más.

Például az olajszagot utálom, nem is sütök nagyon olajban, de amikor az alattunk lakótól kora reggel dől fel az olajszag, nagyon dühítő, főleg nyáron, amikor szellőztet az ember, de csukott ablakon keresztül is érezzük. Vagy a folyosón cigizés - az ajtó alatt jön be a füst. Ha nekem is, és valamelyik szomszédnak is nyitva van az ablaka, úgy hallom, mintha a szobában beszélnének. A zenehallgatás is borzasztó, mert ha (főleg nyitott ablaknál) dübörög a zene, szintén olyan, mintha te hallgatnád. Nagyon toleránsnak kell lenni egymással, de borzasztó nehéz. Nyáron lesz kész a házunk, addig kibírom, de tovább nem tudnám.

2012. jan. 1. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Én faluról költöztem városba, éppen 5 hónapja. Gyerek mondjuk nincsen, csak párommal vagyunk. Nekem annyira nem volt furcsa, mert alapvetően nem használtam ki a családi ház előnyeit otthon, szóval nem voltam naphosszat kint, néha ki sem jártam a házból. Éppen csak a cicáim hiányoznak.

Páromat ellenben zavarják a zajok, a mostani albiban nincs redőny és nem tudunk rendesen sötétíteni, éjszakai műszak után alig tud aludni... Az előző lakásban fölöttünk valami sokgyerekes család lakott, na az pokoli volt. Hol csak simán dübörögtek, máskor tömegverekedést hallottunk... Az egyik falszomszédban egy nagyothalló néni lakott, bömbölt a tévé...

2012. jan. 1. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Én 16 éves voltam mikor, kertes házból panelba kellett költöznünk egész családdal, hát utálok itt lakni, még csak 1 év telt el, de borzasztó, szomszédok kiabálnak, fúrnak, faragnak, a szőnyegüket az ablakon szokták kitisztítani, és ha nálunk nyitva van az ablak, akkor az egész a mi konyhánkba jön-.-, aztán ott vannak a gyerekek, csak este 11-kor lehet őket hallani, de akkor hajnali 3-ig, én az első hétben szinte alig aludtam, meg mikor kimennek wc-zni, és az egészet hallom, olyankor azt hiszem rosszul vagyok. Utolsó irigyellek, hogy csak nyárig kell kibírnod.
2012. jan. 1. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Én kertes házban nőttem fel (24 vagyok), onnan párommal összeköltöztünk kezdetben társasházba (4 emeletes). Első emeleten laktunk. Kezdetben nagyon nem zavart semmi, mivel dolgozni jártam/jártunk. Nem volt időm, se energiám azt nézni vagy arra felfigyelni, hogy porszívózik-e valaki vagy csapkodnak, kopácsolnak-e. Nyilván kirívó esetek voltak, mint pl. leesett valami a földre, de nem nagyon zavart.

Mikor terhes lettem, akkor pedig .. húúúúúúú :DDDD

Akkor jöttem rá, hogy valójában a jobb oldali szomszédunknak gyerekei vannak, mert állandóan ment a porszívó (orrszívás céljából) éjjel - nappal. Akkor tűnt fel, hogy az RTL-n kb. 20-25 éves a Himnusz, ami minden éjfélkor leadnak és kissé mintha hamis lenne. Ugyanis a felső szomszédunk öreg nő volt, aki természetesen süket. Így a tv-t úgy néztük sokszor poénból, hogy levettük a hangot és a felettünk lévő gondoskodott az élvezetről.. mint a mozikban :D De, ez nyilván éjszaka kellős közepén (hajnalban) baromira nem volt vicces. Engem kikészített (lényegében ezért is költöztünk el).

Ami még durva volt, azaz, hogy az utca másik oldalában egy szórakozóhelynek kikiáltott kocsmát üzemeltek. Olyan hangosan szólt a zene és az üvöltés, hogy azt hittem, hogy az ágyunk körül megy a vonatozás és, hogy a mellékhelyiségben énekelnek.


Most jelenleg panelban lakunk (10 emeletes, hatodikon). Zárt folyosós rendszer van nálunk mind a két oldalon (egy szinten 2 folyosó és 4 lakás fejenként).

Miénken van: balról egy család kb. másfél éve állandóan síró/üvöltő kisgyermekkel (anyuci szokása, hogy kirakja a folyosóra a babakocsiba full beöltöztetve a gyereket, amíg elkészül kb. 1 óra alatt), aztán vagyunk mi 5 hónapos lányunkkal, mellettünk jobbra egy meleg srác (nagy arc, jókat röhögünk az erkélyen. ugyanis pont mellettünk van az erkélye), majd megint egy család 3 gyermekkel, de ott a legkisebb 9 éves és most lett egy újabb kölyök kutyusuk).

Felettünk kutyás lakott, de meghalt a kutya még nyáron. Sokat ugatott, de az üvöltő szomszéd kisgyerek elbújhatott mellette. :|


Szerintem meg lehet szokni, legalábbis nekem könnyen ment. Én úgy vagyok vele, hogy nem érdekel a másik mit csinál, amíg rendszeresen nem zavarja az én napjaimat/éjszakáimat.

Pl. a 8. volt egy hapek, aki poénnak tartotta az asztalos műhelyét ott berendezni. Kb. 1 hétig üzemelt reggel 7-től este 9-ig, majd a társasház közös képviselője feljelentést tett és eltávozott köreinkből.

Az üvöltő, síró szomszédomat pedig a védőnőnk szekálja amúgy is, így én nem állok le vele pampogni, hogy este 11-kor jó lenne végre bevinni a gyereket.


Én még fura hangot nem tapasztaltam, bár biztos volt, de nem figyelek minden neszre. Jobban leköt a lányunk és a kutyánk.

Ami még talán zavaró azaz, ha valaki nálunk főz, azt a wc-ben lehet érezni. Ez különösen jó volt, mikor karácsonykor főtt a káposzta. Majdnem elhánytam magam.

2012. jan. 1. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Én panelban nőttem fel és nem is szeretnék kertesházban lakni, nekem az túl csendes. Én szeretem, hogy vannak körülöttem emberek, megnyugtat. :)
2012. jan. 1. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!