Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha vki visszamegy az első...

Ha vki visszamegy az első gyerek után dolgozni, mennyi időt "illik" várni a 2. gyerekkel?

Figyelt kérdés
Nemrég kezdte kislányunk a bölcsit, februárba lesz 2 éves. Decembertől dolgozok (töltöm a szabikat). De szeretnénk 2. babát.
2012. jan. 4. 13:27
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Én pont terhes lettem amikor visszamentem dolgozni, nem így terveztük, de csak azért, mert munkába álltam nem akartam elvetetni. Dolgoztam majdnem a terhesség végéig.

Szerintem a kisgyerekes anyukákat így is úgy is utálják akinek meg nincs vagy 1 gyereke van attól meg "félnek", hogy elmegy szülni.

Nincs olyan, hogy illik, ha szeretnétek másodikat akkor nosza. Szerintem még mindig jobb, hogy dolgozol, mintha otthon lennél csak úgy.

Én nem bántam meg.

2012. jan. 4. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
84%
ebben nincs illik, nem illik. Ha a munkahelyed olyan akkor vagy rossz, vagy jónéven veszi a következő babát, tök 8 mikor jön. Nekem szerencsémre olyan klassz helyem van, hogy gyeden voltam az elsővel amikor megtudtuk, hogy jön ketteske és visszavettek 3 hónapra (dolgoztam is) hogy meglegyen a béremnek megfelelő juttatásom a második baba után is.
2012. jan. 4. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Munkahelytől, főnöktől is függ. Én is most megyek vissza dolgozni, még nem biztos, hogy lesz második, de ha igen, akkor úgy tervezzük, hogy kb. 1 év múlva állunk neki a projektnek, így 1,5 évet dolgoznék.

De ez egyéni döntés, elsősorban a saját érdekedet nézd.

2012. jan. 4. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én vissza sem akartam menni, úgy terveztük a tesót, ezt mindenki tudta, sajnos a sors közbeszólt, és mégsem akart jönni a második és a harmadik sem. Így elkezdtem tölteni a szabijaim, fiam bölcsiben, a héten kezdtem volna dolgozni de sajna beteg vagyok már 3 hete így táppénzzel kezdtem, bár 8 hetes kismama vagyok, és még senki nem tudja, de a főnökömnek el kellett mondani, mert ünnepek előtt még úgy volt, hogy a nőgyogyim akarta, hogy még egy hetet itthon legyek. Szóval remélem, hogy ez a baba már jönni fog valóban, így ledolgozom a 6 hónapot, amiből már 2 eltelt a szabira, vagyis április végéig és jövök táppénzre. A főnököm tudta, hogy tervezzük a kistesót, bár a munkaköröm is olyan, hogy megtehetem. Egyébként tényleg cégfüggő. Nyílván egy pár személyes cégnél nem örülnek neki, de egy multinál több ezer dolgozóval betartják a szabályokat.
2012. jan. 4. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ez nem illik vagy nem illik dolog. Viszont célszerű lenne ezt az évet végigdolgoznod, hogy jövőre szülj, mert akkor a rendes béred lenne a második gyereknél a juttatások alapja. Nem tudom, hogy az első baba milyen hamar jött össze, de ha esélyes, hogy azonnal teherbeesel, akkor várnék még egy fél évet a helyedben.


Én tavaly előtt szeptembertől dolgozom, áprilistól próbálkozunk, de sajnos nem akar jönni a kistesó. Mondjuk ennek is vannak előnyei, mert amíg dolgozom, tudunk félretenni. Tavaly felújítottuk a fürdőszobát, idén a konyha és az előszoba jön. Ha lesz egy pozitív tesztem a hónapban, akkor is csak szeptemberben szülök, szóval a nyár még a miénk a munkálatokra.

2012. jan. 8. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a tippeket! Az elsőre kb. egy évet vártunk. Mióta bölcsis, olyan űrt érzek magamban:((
2012. jan. 9. 12:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!