Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mást is idegesít, ha a mama...

Mást is idegesít, ha a mama jobban tud valamit, vagy ugyanolyan dolgot vesz, mint ami már van, célzottan?

Figyelt kérdés

Pl vettünk egy vadi új télikabátot a 4 éves fiamnak, aki eddig a tavalyit hordta, még éppen jó volt rá, az ujja kicsit rövid. Az új kabát jó drága volt, turiban sehol nem találtam a méretében, így a Kikben vettünk újat, 4000 Ft volt, eléggé szívtam a fogam. Mamánál voltunk azóta, tehát látta az újat, mondtam is neki, hogy vettünk. Erre múlt héten beállít egy adag turis ruhával (van ideje turizni, keresgélni sokáig) nagyon sok cuccot hozott, a legtöbb olyan, ami nagyon szép és menő, de van neki a szekrényben egy csomó. Pl hosszú ujjú vékony felső, szabadidőnadrág, van 7-8 neki és még hozott. És egy télikabátot...ami tök ugyanazt "tudja", mint az általunk választott, és gondolom nem került ennyire sokba, és nem jövünk vele szembe az utcán. Megköszöntem, de kiakadtam magamban. Most mit csináljak 2 ugyanakkora kabáttal?

A másik, mikor a fiam valamit máshogy kezd csinálni, mint eddig, mert "de hát a mama azt mondta, hogy így csináljam!" és onnantól el se hiszi nekem, hogy úgy is jó, ahogy mi szoktuk, mert amamamonta. Mama. ááááá ilyenkor tök féltékeny vagyok. Csak én?


2012. jan. 5. 14:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Örülj neki, hogy vesz nektek ruhát, gondolom az árát nem kéri el. Nem baj, ha van két kabát. És talán jó lesz jövőre is. Ami nem kell, esetleg add el.

Ha nem venne nektek semmit, akkor meg az lenne a baj.

Nyugi :)

2012. jan. 5. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Mi is a gond végül is, azon kívül, hogy utálod az anyósod?!

Ne haragudj, de a leírtak alapján nem látom a valós problémát. Inkább örülj, hogy foglalkozik az unokájával!

Mit csinálnál?! Ráadod. Az egyik mondjuk lehet játszós, ilyesmi...

2012. jan. 5. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is, ahelyett, hogy örülnél, hogy vesz a gyerekednek ruhát.
2012. jan. 5. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Egy 4 éves gyereknél nincs olyan, hogy felesleges ruha.
2012. jan. 5. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Mást is idegesít, ha a mama jobban tud valamit, vagy ugyanolyan dolgot vesz, mint ami már van, célzottan?
2012. jan. 5. 14:40
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Te gondolod, hogy célzottan veszi vagy ő mondta, hogy márpedig igenis célzottan azért is olyan ruhát vesz, amilyen már van! Egyébként én sem látom a problémát, add rá vagy add el, abból meg lesz pénz. Anyósod vagy anyukád, mert csak mamaként említed?
2012. jan. 5. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Én baromira örülnék. Na és, mi van akkor, ha 2 kabátja van a gyereknek? Az én fiamnak 4 van. 2 itthoni, 2 elmenős. Inkább legyen több, mint kevesebb. És ha több nadrágja van? Kevesebbszer kell mosni, mert van mit a gyerekre adni.


Az, hogy másként csinál dolgokat, azt meg meg lehet magyarázni, hogy de kedves anyuka, mi így szoktuk és kérem, hogy a gyereknek is így mondja, hisz szeretném, ha így tanulná meg. Oké, hogy helyes úgy is, ahogy maga mondja, de én így szeretném.


Szimplán utálod az anyósodat, mert szereti a gyereket és a gyerek is szereti őt. Ne legyél féltékeny, hisz pl. ha fáj valamilye, úgyis csak te leszel neki jó... Ja, és ne feledd, te is leszel egyszer anyós, akinek a menye így ki lesz akadva rád, mint te most az anyósodra...

2012. jan. 5. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Az én anyósom is mindig hasonló dolgokat vesz, van amikor ugyanolyat mint én. De már rájöttem hogy miért csinálja, mert legalább tudja, hogy ez biztos tetszik nekem és rá fogom adni, másfajtát gondolom nem mer venni, mert nem tudja biztosra hogy tetszik. Én végül is örülök ennek. Szerintem inkább örülj te is, hogy nem valami bóvlit vett, amit úgysem adsz fel a gyerekre.
2012. jan. 5. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Az én anyám meg: minek két kabát, én éhezek, a gyerekednek (unokája) meg csomó ruhája van.

Soha nem segít, soha nem vesz semmit.

Ez jobb?


A másikat meg engedd el a füled mellett. Mama így csinálja, én úgy csinálom, mamánál így csinálod, itthon meg másképp.

2012. jan. 5. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

én nem értem mi a bajod. gondolom szoktad mosni a fiad kabátját... enyém mondjuk csak 2 éves és hetente kell mosni mert mindig csetlik botlik. ma azért nem tudunk menni sehova mert szárad az overál meg kabát.

szerintem tök rendes anyósodtól, hogy vett még egy kabátot, meg vagány ruhákat, én örülnék neki és megköszönném!


ezt meg jó, hogy írod, hogy csak 4000.- a kikben a kabát, sajnos a márkás használtak is 4-5000 között vannak, én inkább olcsóbb újat veszek, szóval holnap megyünk, megnézzük, tényleg kéne még egy kabát! :)


""a mama meg mindent jobban tud" én anyósom óvónéni :) tehát effektíve tényleg mindent jobban tud mint én, jobban tud játszani a gyerekkel mint én magam, millió mondókát és éneket ismer, pontosan tudja mi a neki való elfoglaltság. én örülök, hetente 2x kiviszem hozzá a fiam és csak este jövünk haza, nagyon sokat tanulok tőle :)

2012. jan. 5. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!