Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Baj lehet a tesóm kislányával?...

Baj lehet a tesóm kislányával? Úgy érzem, hogy valami nincsen rendben nála!

Figyelt kérdés

30 hónapos a kislány. Amikor kicsi volt, minden mozgásfejlődést későn csinált, mint az átlag.

A beszéde most is érthetetlen, alig van pár szó, amit értelmesen kimond, inkább csak babanyelven beszél, meg hangokat ad ki, miközben nyújtogatja a nyelvét ki.

Hallani sem akar a szobatisztaságról, még mindig, 100%osan pelusos.

Nálunk voltak pár órát (ritkán találkozunk, mert ők külföldön laknak), de a kislány úgy kezdte, h belépett és rögtön megtépte a kisfiam, megütötte az arcát (persze utána a kisfiam sem hagyta magát) Ha a kisfiam puszit akarta adni neki torka szakadtából sikított, ha játszani hívta sikított, a mesekönyvet ha a kisfiam elvette sikított, ha rászóltunk sikított, amíg itt voltak zengett a ház, már azt hittem megőrülök. Elvonult egyedül, ha a kisfiam utána ment és játszani akart volna vele, sikított. Aztán odament a tv-hez, volt nála két műanyag játék, és elkezdte ütni azokkal a képernyőt, és ezt élvezte. (Ja, mikor jöttünk hozzánk és ültünk a kocsiba, azt hittem h elaludt, de nem, hanem előre volt dőlve és mereven bámult maga elé hosszú percekig)

Aztán itthon az volt a hab a tortán, amikor nekiállt körbe-körbe menni, mint egy dilis ember. elég ijesztő volt. azt mondta az anyja, h ezt minden este csinálja.

Ti mit gondoltok?


2012. jan. 5. 23:38
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

Első vagyok megint.

Ne haragudjatok, de találkoztatok már valaha autistával? Vagy egyéb viselkedési problémával küszködő sérült emberrel?Ugye egyikőtök sem az "Esőemberre" asszociál rögtön?

2012. jan. 6. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:

Nagyon nehéz kérdés.

Látva a barátnőmet, be kell tartani bizonyos szabályokat. Az ilyen gyerekeket nem lehet ugyanúgy nevelni mint a többit, nem lehet ugyanolyan szigorral fegyelmezni,mint a másikat. Ha pl megtiltanád neki, hogy esténként ne kőrözzön a szobában, akkor feltételezhetően akkor is sikítana.

A barátnőmék minden éjjel kőröztek a kezükben a lámpa alatt a kisfiukkal míg el nem aludt, amúgy ordított volna. De minden gyereknek más "rögeszméje" van amit tiszteletben kell tartani, mert különben pokol az élet.

Lehet, hogy a testvéred már belefáradt, és az is lehet, hogy tudja ő jól, hogy valami nem stimmel, csak egyszerűbb az a válasz, hogy le van maradva. A volt férjem ( a sérült gyerek apja) is kb 5 évig mondta, hogy le van maradva, egyszerűen nem merte kimondani amit gondolom ő is egyértelműen látott.

Én a helyedben leülnék NÉGYSZEMKÖZT a testvéreddel, és elmondanám neki, hogy úgy látom valami nem stimmel. És foglalkozni kell a problémával, vigyék el valahova vizsgálatra, hátha egy idegennek jobban hisznek mint a laikus rokonnak, mert ezzel csak a gyereknek tesznek rosszat. Az óvodában nagy gondok lesznek ha tényleg nehezen tud beilleszkedni idegen közegbe, akár ki is tehetik, és akkor olyan helyet kell keresni ahol értenek a hasonló gyerekek nyelvén.

Sajnos nagyban függ a beszélgetésetek kimenetele attól, hogy mennyire nyitott erre a tesód, mert ha nem, akkor megfeszülhetsz, akkor sem tudod megértetni vele, hogy Te csak a gyereknek szeretnél jót, na meg persze a házasságuknak, mert ez nagyon megviseli a kapcsolatukat is.

2012. jan. 6. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, én nem vonnék le ennyiből messze menő következtetéseket. Lehet, hogy nem foglalkoznak vele és szimplán neveletlen és figyelemre vágyik plusz van némi lemaradása a beszéddel meg a pelus dologgal. És ez a kettő már együtt nyilván ilyesztő lehet. A viselkedése miatt én mindenképpen javasolnám a nevtanos kivizsgálást. De ha közösségbe kerül pár hónapon belül ott úgyis kivizsgálják ha problémás.
2012. jan. 6. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
Első körben én inkább azt gondolnám nem nevelik megfelelően, nem foglalkoznak vele eleget! Jár bölcsibe? Viszik státuszra? Ott már észre vették volna ha komolyabb gond van...
2012. jan. 6. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

Hát...nehéz így látatlanban...az én fiam ezek egy jó részét csinálta-csinálja, a bambán maga elé bámulást leszámítva, illetve ő szobatiszta 2.5 éves korától.

De szokott sikítani visítani, verni a tévét vagy ezt azt pláne ha idegen helyen van idegen gyerekekkel. Dührohamai is voltak (vannak) igen. Beszédje 2.5 évesen indult el, 30 hónaposan nagy része érthetetlen volt annak amit mondott!

Körbe körbe menni is szokott, egyszerűen játékból.

Voltunk szakembereknél és nem autista... szóval legjobb lenne ha őt is megvizsgálná ehhez a szakterülethez értő vki.Közösségbe fog járni? Mert legkésőbb ott fel kéne tűnjön ha ENNYIRE rossz a helyzet.

Ja és befejezve a történetünket, a fiam most 4.5 éves, mondatokban beszél, sok hibás hangja van, de logopédushoz járunk és szépen javul.

Az összes ilyen szélsőségesebb viselkedés amivel a figyelmet akarta magára terelni illetve ami a tehetetlenségéből fakadt azért volt (szakember szerint!) mert nem tudott beszélni, mert meg van késve a beszédje.

Így a benne felgyülemlett infót és közlési vágyat nem tudta kifejezni csak ilyen produkciókkal hogy sikítás visítás stb.

Nekem pl. elég rosszul esett mikor furcsállkodva néztek ránk más anyukák meg más emberek hogy biztos fogyatékos a gyerekem vagy valami nagy baj van vele és szegény én stb. Holott NEM fogyatékos.

Na nem biztos hogy ennél a kislánynál is ez van, csak azt akarom mondani hogy ez IS elképzelhető mint ahogy sok minden más is.

Minden jót és kívánom mielőbb derüljön fény a dolgokra!!

2012. jan. 6. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

Ezekből így látatlanban tényleg nem lehet semmiféle következtetést levonni. Vigye el szakvizsgálatokra, ott majd kiderítik.

A tünetekről:

Az, hogy később csinált mindent, mint a nagy átlag nem hinném, hogy probléma, az én 3,5 éves lányom is szinte mindent később csinált.

Mondjuk a beszéde az valóban problémás, mert 2,5 éves gyereknek azért már kellene beszélnie.

A lányom ovi előtt közvetlenül lett szobatiszta, 3 évesen, így azzal sincs elkésve.

Az, hogy agresszív, lehet abból adódik, hogy nem kezelik megfelelően a dackorszakot nála. Az ovikban is nem kevés olyan gyerek van, aki ellöki, megtépi, megrugdossa a társait sajnos.

Az autóban való bambuláshoz: a lányom egy időben nem érezte túl jól magát a kocsiban, fájt a pocakja (többször hányt is). Amikor kezdte rosszul érezni magát, akkor Ő is bambult, hiába szóltunk hozzá, nem válaszolt, csak nézett ki a fejéből. Valamint ezt akkor is szokta, ha túlzottan elálmosodik az autóban. Van, hogy nem alszik, nem csukja be a szemét, de úgymond "lelassul".

A körben menéshez nem tudok hozzászólni.

Viszont amiket leírtam, azokból látszik, hogy ilyen jelekből nem szabad laikusként messzemenő következtetéseket levonni, meg kell mutatni szakembernek, majd ő megmondja. Az én lányom teljesen egészséges, 3,5 éves.

2012. jan. 6. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

Nagyon nagy a hasonlóság velünk.

Csak nálunk a sógornőm és nem a tesóm. Ha a tesóm lenne már rég mondtam volna, hogy szerintem itt valami nem stimmel. Több autisztikus spektrumú (3 éves kor körül még csak ilyeneket mondanak, nem azt, hogy autista) gyereket ismerek, szóval nálunk nem az Esőemberes "diagnózis" van.


Nálunk nem olyan jó a kapcsolat, hogy ilyenekről beszélgessünk, még csak célozni sem tudok rá. Ráadásul náluk van kisebb tesó, eszük ágában sincs közösségbe adni a kisfiút... Olyan nehéz ez, mert nem tudom (ill. tudjuk a férjemmel) eldönteni, hogy tényleg nem veszik észre, hogy valami nem stimmelHET a gyerekkel, vagy valamit tudnak, de titkolóznak (nem ez lenne az első eset, hogy eltitkolnak a család elől egy "betegséget").


Mi abban maradtunk a férjemmel, hogy fájón, de inkább a homokba dugjuk a fejünket, nem a mi tisztünk ezzel foglalkozni. Csak észrevenné a dokinéni és/vagy a védőnő ha gond lenne, nem? Ugyanakkor az ismerős gyereknél a gyerekorvos szabály szerűen hülyének nézte anyukát, amikor feldobta, hogy nem ez van-e. Ha ott anyuka nem megy tovább, akkor még mindig "kezeletlen" lenne a gyerek.


Szóval nagyon nehéz a helyzet, de szerintem nagyban attól függ, hogy milyen kapcsolatban vagy a tesóddal. Mondom, én olyanban vagyok az én tesóimmal, hogy simán el tudnánk erről beszélgetni, de a sógornőmmel nem :(

2012. jan. 6. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

Az utolsó válaszolótól kérdezem:

A sógornőd férje a tesód, nem? Akkor miért nem beszélsz vele a problémáról? Azt írtad, hogy a tesóiddal vagy olyan viszonyban, hogy erről beszélhessetek, akkor vele miért nem? Nem ő a gyerek apukája? Ezt most nem értem, bocsi.

2012. jan. 6. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
a sógornője az a férje tesója is lehet...
2012. jan. 6. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Sógornőm = férjem húga.
2012. jan. 6. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!