Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akiknek bölcsibe kellett adni...

Akiknek bölcsibe kellett adni a gyerkőcöt 2 éves korától vagy akár hamarabb is, nem gondoljátok, hogy ezzel rosszat teszünk nekik, a kis lelki fejlődésüknek?

Figyelt kérdés
Hiszen nem hiába mondják, hogy egy gyereknek 3 éves koráig otthon a helye, az anyukával. Ezen agyaltam ma. Hogy ez miatt nagyobb korában majd felhozza nekem a kisfiam, hogy miért adtál bölcsibe, miért nem voltál velem itthon vagy valami hasonló.Ráadásul nagyon nehezen is szokott be, fél év kellett hozzá. Remélem az ovi könnyebb lesz, jövő hónapba kezdi.
2012. jan. 8. 10:37
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Én nagyon sokat agyaltam ezen, de sajnos nem volt más választásom, vissza KELLETT mennem dolgozni (munkahelyem is vártak már, meg a gyesből nem tudtunk volna megélni). De már kisfiamat sem tudtam teljesen lekötni itthon. Hiányzott neki a gyerektársaság - ismerősök mind eltűntek a környékről, mindenki elkezdett bölcsibe-oviba járni. Tök egyedül maradtunk, a gyerek meg már reggel úgy kelt, hogy végigsorolta a kis barátait, én meg mondtam, melyik gyerek éppen hol van, mit csinál. Most nagyon szereti a bölcsit, illetve a családi napközit. Kevesen vannak, de nagyon sokat törődnek velük, iszonyat, mennyi mindent tanul ott, állandóan emlegeti őket itthon is - a gondozó nénit, a bölcsivezetőt, és persze a gyerekeket is. Óriásit fejlődött a szókincse, szinte minden nap tanul valami új verset vagy mondókát, mindig valamit csinálnak, ami érdekes: rajzokat, karácsonyfadíszt, mikulásra ezt-azt, várták a télapót együtt, stb. Szóval én abszolút az előnyét látom, és így persze nekem is megkönnyíti a dolgom: nyugodt szívvel hagyom a bölcsiben, míg én dolgozom. :) Egyáltalán nem hiszem, hogy a lelki fejlődését rombolnám ezzel, sőt!
2012. jan. 8. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Én is 2 éves korában vittem bölcsibe.

Egyrészt a munkahely várt vissza (az más tészta, hogy fél év alatt rendbevágtam a dolgaikat aztán útilapu csoportos létszámleépítés címszóval és CSAK a kisgyerekes anyákat bocsátották el) másrészt a gyerkőcnek én már kevés voltam. Nagy szüksége volt a gyerektársaságra, mivel se tesó, se unokatesó nincs. Most meg jól eljátszik, tényleg 1-2 hét alatt beszokott, nem beteges, még hétvégén is menne angyalom :)

2012. jan. 8. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Az en lanyom 21 honapos kora ota bolcsis. Egyedul nevelem, mennem kellett dolgozni. Nagyon jo helyen van, imadja es nagyon sokat fejlodott. En nagyon nem bantam meg, es azt hiszem neki is jobb igy, mert en kezdtem begozolni a napi 24 ora gyerekezestol es egyre turelmetlenebb voltam vele. Most dolgozom, de a gyerekkel sokkal turelmesebb vagyok es ez meg is latszik rajta is. Amig turelmetlenebb voltam, meg ritkan, amikor vagyok, o is sokkal nyugosebb, nehezebben kezelheto.
2012. jan. 8. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Az én meglátásom:ahány család,ahány gyerek,ahány élethelyzet-annyi jó vagy rossz döntés.Nem tudsz mindenkire jó köpenyt húzni.

A nagylányomat 2.5 évesen oviba adtam,mert dolgoztam-a pénz miatt kellett visszamennem.

Most a kisfiammal/2.5 éves/ szerencsére úgy döntöttem,maradok 3 éves koráig.Járunk babaklubba,Ringató foglalkozásra,babaúszásra.látom ,hogy viselkedik gyerekek között,s látom azt is,hogy amikor elmentünk az oviba,alig tudtam hazavinni,annyira tetszett neki.Ám ettől függetlenül nem hiszem,hogy gyors beszoktatásra számíthatok.

a gyes rettenetesen kevés,lassan kezdem a szabit,a férjemnek hál'istennek van munkája,így ebből a szempontból sem bánom,hogy mégis itthon maradtam.Nem érzem kevésnek magamat,nagyon szépen fejlődik itthon is,de a lányom esetében sem kell panaszkodnom.

Bár megkaptam tőle,még ha viccesen is,hogy őt bezzeg oviba adtam,az öccsét meg el nem engedném hamarabb...:)

2012. jan. 9. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim válasza:
0%

De, ezzel rosszat tesz az ember a gyerekének, még az óvodával is. Azt hiszem, csak nagycsoport a kötelező, aki tud éljen ezzel a lehetősséggel. Logikusan belegondol az ember, egy akkor agymosó és egyéniség elnyomó az egész dolog.

Az se egy hülyeség hogy végig a gyerek magántanuló, otthon, egész érettségiig. Attól még mehet közösségbe, ha akar. Lehet ez első hallásra nagyon elképzelhetetlen és abszurd, de ha végig gondoljuk nem egészséges az iskola rendszer, átneveljenek, belenyomjanak egy formába a gyereket, ha meg kinyilvánítja a véleményét, egyes, szaktanári, meg "rászáll a tanár".

2012. jan. 24. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Általában elfogadom mások véleményét, de utolsó, amit te mondasz, az már a nevetségesség határát súrolja. Egy gyerek nem csak otthon, hanem a közösségben is szocializálódik. Hogy alakulna ki körülötte társaság, vagy ő hogy tanulna meg kapcsolatot kialakítani másokkal, ha 18 éves koráig családi környezetben van? Járhat társaságba, ha akar? És honnan venne ehhez társaságot?
2012. jan. 24. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
3 éves kortól kötelező napi 4 órában az ovi...
2012. jan. 24. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!