Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tegyek, hogy egyen a kisfiam?

Mit tegyek, hogy egyen a kisfiam?

Figyelt kérdés
9hónapos a kisfiam. 74cm és 9600gr-tehát jó súlyban van,de hetek óta alig akar enni-szopizni szopizik-tehát,szerintem az étvágyával nincs baj,meg jókedélyű is. Csak úgy eszik,hogyha elterelődik a figyelme,akkor szépen nyitogatja a száját.Nem tudom mit tehetnék,mert elég fárasztó állandóan "szórakoztatni",meghát nem is jó-tudom!Még a fogára gondoltam,mivel most jön neki a 4fölső.A védőnő is megijesztett,mert mondta,hogy ugye a szopi már nem egyáltalán nem elég neki.
2009. máj. 24. 11:10
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem az én kisfiam is ennyi idős lehetett amikor elkezdte a "nem eszem"dolgot,én is beszéltem a dokival és azt mondta ne parázzak ha éhes úgyis enni fog.Csak attól rémültem meg hogy volt egy kialakult kis rendszer a reggeli tízórai stb.és egyszer egyszer kimaradtak a tízóraik meg az uzsonnák.Már nem izgulok mert tudom ha éhes lesz enni fog sovinak sem mondanám 14 hónapos lesz és több mint 13kg még egyszer szopizik,szóval ne izgulj.
2009. máj. 24. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én egy rosszul evő, általunk igencsak elrontott kisfiú anyukája vagyok. Azt javaslom, semmit, de semmit ne tegyél. Magamról tudom, ez a legnehezebb, de hidd el, hogy ha erőlteted, teljesen megmakacsolja magát. Nálunk ez a sztrájk most is tart sajnos ( 4 éves!!! ) és 7 hósan kezdődött. Az az igazság, hogy nagyon huncut ám a baba! Észreveszi, hogyha valaminek túl nagy jelentőséget tulajdonítasz, és sajnos rájátszik. Nálunk ezt már nem lehet "visszacsinálni" bár még most jutottam csak el arra a szintre, hogy az se érdekel, ha egész nap (!!! ) nem eszik. Tudom, hogy nem lesz baja tőle. Ilyen és kész. Ennek ellenére októberben látta utoljára a gyerekorvos, mert az én etióp menekült státuszú gyermekem végigjárta a telet úgy az oviban, hogy volt, hogy csak öten jártak a csoportból, mert mindenki influenzás volt. Most alig üti a 14 kilót.....
2009. máj. 24. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Serintem se eröltezsd.Én lusta vagyok enni,ha egyedül vagyok nem is eszek délutánig amig az apuka haza nem ér.Majd talán,ha a lányom egyedül fog enni akkor igen,a fimnál is igy volt.

Rengeteg rossz emlékem van és én igy nem eröltetem nekik soha.Egy 6 éves és egy 14 hónapos baba anyuja.24 kg és 13 kg.Én sajna kevés.

2009. máj. 25. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!