Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Az ovikezdés okozhat ilyen...

Az ovikezdés okozhat ilyen tüneteket kislányomnál?

Figyelt kérdés
Bölcsibe is járt, ennek köszönhetően az oviba szoktatáshoz egy nap elegendő volt. Boldogan jön haza, és boldogan megy reggelente. Most jár a második hete. Viszont olyan dolgokat csinál, hogy fogalmam sincs mit kezdjek vele. Nem nagy dolgok, de olyanok, amiket már régen megtanult, és most mintha direkt rosszalkodna. Állandóan nedves a bugyikája, mert az utolsó pillanatig tartogatja a pisit, amit előtte nem csinált. Félek, h felfázik, az oviban nem vizsgálgatják a bugyit. Aztán ő, aki másfél évesen szalvétába törölte a száját, állandóan a ruhaujjba keni a menüt. Visszakiabál, kisírja magának a dolgokat. És amikor rákérdezek, hogy minden rendben van-e ,szereti-e az ovit, akkor egyértelműen igennel válaszol. Tény, hogy itthon kicsit feszültebb a helyzet, mert 6 hét múlvára várjuk a kistestvért, beteg is vagyok és állítólag az anya állapota kihat a gyerekre. Erőm sincs most vele vitatkozni, pedig nem szoktam annyiban hagyni a dolgokat. De azokat, amiket az oviban csinál, amikor nem látom, nem tudom, hogyan befolyásolhatnám. Lásd pisis bugyi.
2012. jan. 10. 20:53
 1/4 anonim válasza:

Tudod, a kistesó érkezéséről ő is tud, és hiába nagyon várja, félti a helyzetét...Hogy anya nem fogja őt úgy és annyira szeretni, mint addig stb. Ez pszichésen nagyon megviseli őt! És minden tünet amit leírtál arra mutat, hogy itt a gond! Azzal tudsz neki segíteni, hogy bármennyire is nehéz most neked, meg kell benne erősítened a szeretetedet! Foglalkozz vele amennyit csak tudsz, mondd el neki minden nap mennyire szereted, és ha a tesó megérkezik, akkor is ugyanúgy fogod. Segíts neki, mert ha elutasítod a segítséget csak rosszabb lesz. És soha ne bántsd szóval se azért mert bepisilt vagy a ruhájába törli a száját.

Az ovis pisis bugyi miatt pedig az óvónők segítségét kellene kérned, hiszen azért vannak, hogy segítsenek neked ebben és a kislányodnak.

2012. jan. 10. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Szóval semmiképp sem az oviban keresendő a probléma, hanem a tesó érkezésében...
2012. jan. 10. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem is inkább a tesó érkezése ami foglalkoztatja, és ezért lehet az egész. Azért ne engedj neki, tudom nem egyszerű, nekem 21 hónap van a lányom és az ikrek között. Lehet csak fel akarja hívni magára a figyelmedet. Magyarázd el neki, hogy a pisis bugyitól beteg lehet, próbáljon meg figyelni hogy időben menjen, vagy rögtön szóljon ha bement. Pl. És minden mást is inkább beszélj meg vele. Nekem is 3 múlt a lányom, nálunk ez bejön, van hogy pár nap kell hozzá, de működik.
2012. jan. 10. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha az ő szemszögéből nézzük, hatalmas változások történtek és vannak készülőben a világban. Muszáj türelmesnek lenni hozzá, amíg meg nem szokja az új helyzetet. Ezek a "tünetek" abszolút nem durvák szerintem.

Képzeld el, ha te egy új munkahelyre mész, mennyire feszült és ideges vagy, mindenki idegen és rengeteg az új inger, még nem érzed igazán, hogy befogadtak és elfogadtak, illetve te sem ismered ki magad a téged körülvevő emberekkel való kapcsolattartásban (kitől mit várhatsz el, mire számíthatsz). Mennyivel nehezebb lehet ez háromévesen!


Jobbulást kívánok!

2012. jan. 11. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!