Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Iszonyú teher, elvárások már...

Iszonyú teher, elvárások már második osztályba. Pedagógusok válaszait is megköszönném! Másnál is így zajlik a félévzárás?

Figyelt kérdés
Hatalmas elvárásoknak kell már most megfelelni 2.osztályban,én azt gondolom nem normális a tempó,amit a tanító diktál.Minden egyes nap félévzáró dolgozat hétfőtől-péntekig,sőt tegnap az előre bejelentett mellé plusszba még két felmérő,tehát tegnap 3-ból írtak.Több anyuka panaszkodott ma reggel,hogy mi hogy bírjuk,mármint a gyerek.Úgy,hogy csak szerda van,és KO a gyerek,hulla fáradt,sírós,ideges,kialvatlan,rosszkedvű.Senki se érti mi ez a hajtás,miért kell mindent egy hét alatt behajtani rajtuk,amikor amúgy is tantárgyanként és témakörönként röpdolit írnak,és úgy kezdik a következő műveletet,vagy témakört.Más iskolában is ez megy?Más tanár is ilyen tempót diktál?Minden nap este 7ig gyakorlunk,a múlt hétvége is erről szólt(szinte mindig csak lazábban)és kikészült a gyerek.Ma egy anyuka arról panaszkodott,hogy régen a húga ettől lett cukros kisiskolás korában.A folyamatos számonkérés,az ezzel járó izgalom kikészíti a gyerekemet.Sima mezei általános suli a miénk.Csak úgy repkednek a karók,röpdolik,felelések...Elég ha csak egy-két nap nincs jó passzban,akkor becsúszik egy 3-mas,kettes...melózhatunk itthon gyakorlással hogy kijavítsuk.Csak erről szól év elejétől életünk 80 százaléka,a tanulásról.Attól sokalltam be,hogy tegnap még plusszba meglepte őket a tanár két dolgozattal,és nem az aktuális témakörből,hanem még amit tavaly november elején vettek...direkt kicseszés?Minden szülő fel van háborodva,gyüleznek hogy bemennek.Másnál is van hasonló gond?Lehet így túlterhelni egy kisiskolást?Köszönöm a válaszokat!

2012. jan. 12. 11:15
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:

hűűű nem tudom hova jár a gyerek de szerencsére nálunk nincs így

nálunk 2ik év végére kell teljesen megtanulni írni olvasni és 100-as körben összeadni és kivonni


lehet h a mi iskolánk a gyenge ?

minden esetre a gyerekeim szeretik és még a dolgozat sem gond örülnek h felmérik h mit tudnak

itthon soha nem tanulunk max verset vagy az elmaradt kicsi házit írják meg


a lányom 4.-es és ezen a héten már 5 összefoglaló/dolgozat/felmérő/fogalmazás volt

a fiam 1-ös nekik 2 rajzos feladatlapot kellet kitölteni/színezni

2012. jan. 12. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Miért ez a nagy különbség?Mi első év végére tanultunk meg írni-olvasni.Másodikban már helyesen tanulnak írni,jöttek a szabályok,a kivételek stb.Olvasásból,szövegértésből folyamatosan mérik őket,meséket elemeznek.Verset simán felad hétköznap,pl.hétfőről csütörtökre tanuld meg.Ma amit írnak matekból,az a 100-as számkörben összead.-kivon.,nyitott mondatok,sorozatok,szöveges feladatok.Második fél évben jön a szorzótábla.Bpestiek vagyunk.Várok még válaszokat!
2012. jan. 12. 11:30
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Minden iskolanak van egy kerettanterve, eszerint kell haladjon a tananyaggal, ez ertelemszeruen valtozhat iskolankent. De egyaltalan enm normalis es hetkoznapi dolog, h 2. osztalyban egy nap 3 felmerot irjon a gyerek. Sot, szerintem ezt nem is szabad!!! Ilyet nem tehet a pedagogus, foleg nem 2. osztalyban. Nem diktal minden tanar ilyen tempot, ebben biztos lehetsz. Ha tobb szulonek is ez a velemenye, ne hagyjataok magatokat, fogjatok ossze, majd 2-3 anyuka kepviselje a szuloket, es menjetek be az igazgatohoz, tisztazni, h mi is van. Ha a gyerek amr most nem megy szivesen iskolaba, illetve faradt, leterhelt, mi lesz kesobb??? 2. osztalyban egy gyereknek max napi 1 orat kell, szabad tanulni. Voltam napkozis tanarneni, tudom. Nem volt megenegedett, h 1 oranal tobbet tanuljon a gyerek delutan. De megmondom oszinten, fel ora alatt mindig minden gyerek becsuletesen felkeszult a masnapra. Verset feladhat hetfotol csutortokig, de akkor ugy kell a tobbi anyagot ossza, h pl masbol kevesebb legyen, es termeszetese ne 10 verszakos legyen.


SzovaL: Nem lehet egy kisiskolast ennyire tulterhelni, ennek komoly, sulyos kovetkezmenyei lehetnek. Ne hagyjatok magatokat, jelezzetek a vezetoseg fele!!

2012. jan. 12. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
55%
Az én lányom most 6. osztályos de én is így gondolom ahogy te. Fél 3-ig van órája, beesik az ajtón és tanul órák hosszat, sokszor már igazán mérges vagyok, mert teljesen elveszik a gyerekkorát ezzel a leterheléssel. Úgyérzem tönkreteszik a gyerekem már az iskolában -a semmiért. Sokszor ő is sírva tanult.
2012. jan. 12. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
92%

Az első válaszadó által említett iskola bizonyára gyerekközpontúbb és hosszú távon eredményesebb, míg a kedves kérdező által felhozott esetben inkább az a lényeg, hogy leadják az anyagot. A sok számonkérés pedig visszafogja a teljesítményt, mert stressz alatt nehezebb produkálni.

A gyereknek otthon levegőznie, szaladgálnia is kellene, nem csak leckét írni. Esztelenség a tanító nőtől, hogy ezt nem veszi figyelembe.

2012. jan. 12. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Azert egy 6.os gyereket nem lehet egy 2. osztalyossal osszehasonlitani. 6. ban sokkal tobb a tananyag, elvaras. Persze akkor sem csak a tanulasrol kell szoljon a gyerek napja.
2012. jan. 12. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

ja nálunk a Meixner Ildikó féle diszlexia prevenciós program fut


ha valaki nem érti:-) 3 asával tanulják a betűket pl v s o vagy k e m

és halasztott írás tanulás van kb novemberben kezdenek el írni tanulni első év végére csak a kisbetűket kell tudni írni-olvasni mellette tanulnak helyesen is írni a dupla betűket stb...

nagyon alaposan bevésik a sokszoros ismétléssel

nem képolvasással és nem is szótagolással


amúgy igen nagyon gyerekbarát a suli

2012. jan. 12. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Ráadásul délután napközis,fél3tól fél4ig.4kor amikor felmegyek érte,sorban áll,és várja hogy kijavítsa a napk.tanár a házi hibáit.Hazaérünk,velem kijavítja,elmagyarázom hogy kellett volna,kijavítjuk együtt.Ez a napközi csak gyerekmegőrző.Kap egy csomó leckét,néha be sem fejezi,de a javítás is mindig itthonra marad.Mi lenne ha nem gyesen lennék a tesóval,és 5ig dolgoznék,és nem lenne megfőzve...megbukna a gyerekem ebbe az iskolában már másodikosan?!Nagyon sajnálom őket!lehet hogy egy másik suliban kitűnő lenne,de itt elveszik a kedvét a tanulástól.Ki nem veszem ebből a suliból,inkább összefogunk a szülőkkel,de már csak a holnapi nyelvtan doga van,azt valahogy túléljük,de ennyi heti terhelés után biztos nem a valódi tudását fogják vele holnap lemérni,mert tiszta "káó"szegénykém.Várok még esetleg pedagógusoktól(is)válaszokat,meddig mehet el egy tanár,így terhelésileg?!
2012. jan. 12. 13:11
 9/22 anonim ***** válasza:
Napkozis tanar voltam 8 evig, 5 eve nem dolgozom ( de visszasirom azt az idot, imadtam). Soha nem engedtem haza ugy gyereket, h mennyisegileg es minosegileg is ne lett volna a hazija leellenorizve. Lehet igy is csinalni. Amugy mar hozzaszoltam a kerdesedhez, eddig nem mehet el egy tanito sem. Rajtatok mulik, h hagyjatok e vagy sem!
2012. jan. 12. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a hozzászólásokat.Csak megerősítettetek abban hogy tényleg nem stimmel valami.
2012. jan. 12. 13:38
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!