Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Rossz anya vagyok, ha néha...

Rossz anya vagyok, ha néha rákiabálok a kislányomra?

Figyelt kérdés
Kislányom 15 hónapos, és nagyon eleven. Nagyon imádom, de néha elveszítem a türelmemet és kiabálok vele. Persze utána megbánom, de tudom hogy nem szabadna, mégis előfordul. Nem akarok neki pszichésen kárt okozni. Nem vagyok jó anya, ugye?
2008. ápr. 1. 19:01
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ne emésztd magad! Szerintem nem attól lesz valaki jó anya, ha mindent eltűr és mndent megenged a gyerekének! Sokkal inkább, ha tisztességesen és keményen(persze ha szükséges) neveli a kicsit! Ez nem azt jelenti, hogy verned kell.....sőt!!! Csak azt mondom, szerintem, ha néha megtudja, hogy nem szabad azzal nem ártasz a lelkivilágának!
2008. ápr. 1. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Mindenkinél elszakad a cérna néha.

Nálam is.

Utánna meg amikor este nézem ahogy alszanak, mindig megbánom, ha aznap türelmetlenebb voltam velük.

2008. ápr. 1. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
jó anya vagy!!!nem szabad hogy a gyerek irányitson mertbohócot csinálhat belőled kicsit eréjesnek kell lenni!érezze hogy te vagy a felnőt és szót kell fogadni
2008. ápr. 1. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg kell tanulniuk, hol a határ; hogy túlmentek azon, amit anya még elbír. Ez nem baj. Ha úgy érzed viszont, igazságtalanul voltál feszültebb, szabad bocsánatot kérni :) Ez szerintem jó példa a gyerek előtt, hiszen beismerni a hibáinkat nem gyengeség; nálunk az 5 éves lányom már magától is gyakorolja ezt...

És jó anya vagy, mert törődsz a gyermekeddel :))

2008. ápr. 2. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nem vagy rossz anya,ilyet ne is gondolj!!!

A gyereket nevelni kell,ez a feladatunk.És néha bizony erélyesen kell fellépni,hogy hatása legyen.

A következetesen okos nevelés meghozza a gyümölcsét.A gyereknek sem a majomszeretet a jó.Az ő érdekében tiltunk,vagy büntetünk néha.Az a szülő,aki maga felé sem várja el a gyerekétől a tiszteletet,a normális viselkedési formákat nem tanítja meg a gyerekének,nem tartat be vele bizonyos határokat az nevel rosszul.Nem azt mondom,hogy állandóan kiabálni kell,de néha elszakad a cérna ez természetes.De a kicsik szeretik a határokat feszegetni,tudni akarják meddig mehetnek.Ha mindig ugyanazt a reakciót tapasztalják,akkor gyorsan tudni fogják mit szabad,és mit nem.Azért próbálj meg türelmesnek lenni,ha nem muszáj ne kiabálj,inkább magyarázz el neki mindent.Ne aggódj,sokkal többet megértenek ilyen kicsin is mint gondolnánk.

Boldog babázást.

2008. ápr. 2. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
á nem gond. melyik anya nemkiabál a gyerekével. de inkább pofozd meg.
2008. ápr. 10. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem vagy rossz anya. A férjem azt mondja, hogy a szülőket tisztelni kell a gyereknek és szót fogadni. Szeretni a nagyit fogja. Persze ezt csak viccesen mondta. Bennünket, szülőket imádnak a legjobban! Muszáj korlátokat állítani, hiszen ez ad neki biztonságérzetet - mindenhol ezt olvasom.
2008. ápr. 27. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!