Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 4-5 éves gyereked alszik még...

4-5 éves gyereked alszik még du. Ebéd után? Mikor alszik el este, mikor kel reggel?

Figyelt kérdés
2012. jan. 17. 19:20
 1/10 anonim ***** válasza:
6-kor ébred reggel. 2-3ig alszik délután. 9-10 között alszik el este.
2012. jan. 17. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Az oviban alszik minden délután, de ha itthon van akkor nem alszik, lefekszik meg miden amíg a kistesó elalszik de ő nem alszik el,egy darabig veszekedtem vel,hogy aludni kell és kész,de mivel déután nem nyűgös vagy ilyesmi így már nem erőltetem rá az alvást.Decemberben mikor itthon volt két hétig volt,hogy elaludtdélben a kistesóval együtt, úgyhogy ha fáradt úgyis elalszik.Este fél kilenc-kilenc környékén alszik el , reggel hat-fél hét fele ébred. 5 éves.
2012. jan. 17. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
46%

5 éves a lányom és az óvodában alszik ebéd után. Este az 1 éves iker testvéreivel együtt van a fürdés 8kor, és legkésőbb 9kor már alszik. Reggel 7kor van kelés, de ha az ikrek korábban kelnek, akkor arra ő is felébred, amit nem bán mert addig is pihizhet az ágyunkban a reggeli kakaójával :-)

35.N

2012. jan. 17. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

4 éves. Az oviban általában alszik du, itthon hétvégenként nem, de pl amikor nyáron itthon volt akkor lefektettem aludni.

Olyan 8/30 felé van lefekvés, ha aludt az oviban akkor vagy 40 perc mire elalszik, ha nem volt délutáni alvás akkor kb 5 perc. Reggel mostanában korán 6-6/30 felé kel, de pl hétvégén ha ilyenkor átjön az ágyunkban akkor még visszaalszik és alszik 8-ig

2012. jan. 17. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Az én fiam kilóg a sorból :)

Kb. 3 éves kora óta nem alszik délután, az oviban sem. Talán kb. havonta 1x van olyan, hogy elalszik.

Viszont éjjel 11 órát mukk nélkül simán végigalszik. Kb. fél 9-9 körül szokott elaludni és hétvégén ált. 8-ig alszik. Hétköznap fél 7-fél 8 körül kel.

2012. jan. 18. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Az enyém is 3 évesen hagyott fel ezzel a (számomra nagyon megterhelő) szokásával. Jó lett volna, ha alszik mondjuk 1-2 órát, aztán vidáman nyújtózkodik egyet és megy játszani. De ő: nagy keservesen elaludt 10 perc alatt, majd 20 perc alvás után üvöltve ébredt, és máig nem tudom, miért. Visszaaltatni nem bírtam, felébredni nem akart/nem tudott, egy óra ordítás után volt nyugi. Esti alvással sosem voltak gondok, reggel ébredt és jókedvűen. Nem sirattam meg a délbeni "alvásokat" :) Ő mikor aludt még, reggel 6 körül kelt, (nem ovi vagy más miatt, ő ilyen kiskakas) délben ugye az a 20 perc kummantás, este 8-9 között fekvés. Most hogy nem alszik nappal, ugyanúgy 6 után kel, és fél 8-kor fekszik. Jók az éjszakáink.
2012. febr. 22. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
7kor kel reggel, mindegy hogy hétvége van-e vagy nem. Este 9kor legkésőbb alszik, napközbe 1 órát durmol ebéd után. 4 éves.
2012. febr. 22. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Hétköznap, az oviban általában szokott aludni, itthon már nem.

Ha oviba megyünk, akkor 6-7 között keltem, este 8-kor megy aludni.

Hétvégén 8-9 között szokott csak felkelni, így nem is próbálom már lefektetni délután, egy ideig szórakoztunk ezzel, de egy idő után úgy döntöttem, hogy kár erőltetni, azért meg nem fogom hétvégén korábban felkelteni (meg én is felkelni), hogy ebéd után aludjon.

2012. febr. 22. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
5 éves lesz a fiam. 2 és 3 éves kora körül leszokott a délutáni alvásról, de aztán oviban vissza szokott és most itthon is jó esetbe n1-től 3-ig alszik.
2012. ápr. 17. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nálam sem az öt éves sem a három éves nem alszik délután.Olyan fél hat-hat körül kelnek és kb.23 órakor fekszenek.Régebben az én életmódomat követték azaz hajnali ötkor lefeküdtek és délután háromig aludtak.Aztán kb.még három órát játszottunk.Egy ideig és is müködhet bár nem a legjobb.
2012. júl. 10. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!