Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Képtelen visszamondani még...

Képtelen visszamondani még két színt is. Nagyon nagy a baj?

Figyelt kérdés

Próbálnám tanítani a színeket, immár jó fél éve, de nem megy.

Egyedül a piros.

Egy órája mutatom felváltva a sárga és a zöld színt és képtelen visszamondani.

Figyelemzavaros, az biztos. Ezért nem megy vagy valami komolyabb a baj?

Mit gondoltok?

3 éves pont.


2012. jan. 18. 10:37
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:

Szerintem ezt a háziorvossal vagy védőnővel kéne megbeszélned, mert három évesen úgy gondolom, hogy a színeket, állatokat, tárgyakat... kéne tudni. :s

(Lehet, hülye kérdés, akkor bocsánat: nem lehet, hogy színvak? :s) Mást sem tud, vagy csak a színekkel van baja?

2012. jan. 18. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
Én így nem ültem le vele.... nálunk úgy jött nézd zöld a fű,fekete a pulcsid,kék az ég stb stb szóval séta meg egyéb dolog között mindig mondtam neki és kérdezgette is,hogy ez milyen színű :) 2,5 éves múlt és az alap színeken kívűl megy neki olyan,hogy narancssárga,citromsárga,lila,rózsaszín.Szóval szupin tudja.Így jobban is tanulja mert érdekesebb is neki és miután többször elmondod,hogy most a kék pulcsidat adom rád és a zöld nadrágot stb jobban benne is marad.
2012. jan. 18. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

Az elmúlt fél évben így csináltam, kedves 2.

Voltunk képességfelmérésen és ott mondták, hogy ez baj és hogy évekig kell emiatt (is) fejleszteni.

A számok sem mennek.

Még arra sem tud válaszolni, hogy hány éves.

Jellemzően egyéb ilyen probléma nincs, de akkor is aggódom.

Volt koponyaműtétje, mert becsontosodott a varrata, most újra csontosodott. Már hívtuk az Amerikai útat, de CSAK MÁRCIUS VÉGÉRE van időpont.

Hívjam fel a Professzort, akihez magánúton megyünk, alkalmanként több tízezerért, hogy ez gond -e?

Vagy várjak?

Teljesen kész vagyok!!!!

2012. jan. 18. 10:47
 4/23 A kérdező kommentje:
És nem rajzol, csak köröket. Ez is baj.
2012. jan. 18. 10:49
 5/23 anonim ***** válasza:

Tényleg sajnálom, hogy ez a véleményem, de ez szerintem probléma. :(

Nem muszáj rögtön a legdrágább professzorral kezdeni, vigyétek el szerintem egy gyerekpszichológushoz. Vannak tesztjeik, amikkel meg tudja állapítani, tényleg gond van-e.

2012. jan. 18. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:

"Egy órája mutatom felváltva a sárga és a zöld színt"

Nem lehet, hogy nagyon unja? Inkább játsz vele, pl. színes építőkockákkal, mond, melyik milyen, aztán kérj tőle egy zöld kockát, stb., de ne ültesd le, hogy na most színeket fogunk tanulni. :) Lehet, hogy megmakacsolta magát. Amúgy első kettő válaszolóval egyetértek.

2012. jan. 18. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
Most látom a többi infót, úgyhogy a kommentem asszem már tárgytalan. 10:51 voltam. :)
2012. jan. 18. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

A nővérem fia sem tudta a színeket. Az öccsével együtt tanulta meg, 2 év a korkülönbség, az öcsi 2,5 tuti volt, amikor elkezdte mondogatni a színeket. Akkor kopott rá a nagy is. 4,5 évesen.

Nem volt vele semmi gond, egyszerűen nem érdekelte.

Viszont az utolsó szögnek, kalapácsnak tudta a nevét, az apja pincéjében ismert mindent.

Fantasztikusan ügyesen mozgott, és amúgy okos volt. Csak ez nem érdekelte.


A lányom pedig tud vagy 100 mondókát, tudja a színeket, de a számok nem mennek. Látom, hogy nem érdekli. (azt mondta, adj egy hatost.:) )

Szóval ne aggódj. Persze, majd vidd el, de ez nemolyan nagy gond szerintem. Egyzser, ha megnyugszol vidd el, nézesd meg akár pénzért, de lehet azt mondják tök normális.

2012. jan. 18. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

Ő átlag felett mozog, focizik, nagymozgása 4-5 évesé.

Mert mindig mozgásban van. Utál ülni.

Figyelemzavaros, ezt mondta a gekkos.

De, hogy ne tudja visszaismételni, nekem ez fura.

Mutatom a sárgát, majd a zöldet, többet nem. Visszakérdezem és fogalma sincs. A pirosat mondja jól csak.

És mindig azt mondja, hogy kilenc éves.

Ő minden állatot felismer, gorillát, cápát, medúzát, ilyeneket.

Valóban nem érdekli, de a kérdés itt az , hogy miért nem és hogy mennyire gond -e.

Mondókát olyan 4-5öt mond vissza

télapó itt van

cirmos cica hajj

este jó este jó-ebből pár sort

én elmentem a vásárba - ebből is pár sort

boci boci tarka

éj mélyből föl zengő ...... -nagyjából

szóval szerintem az nem annyira rossz.

2012. jan. 18. 11:21
 10/23 anonim ***** válasza:

Bocsánat, de a képességfelmérésen, fejlesztőknél, nevelési tanácsadókban mindig találni valami kivetnivalót a gyereken, ezen ne lepődj meg!

A fiam 3 éves, okos, jól fejlődő gyerek, mégis minden zöld neki. :) Néha becsúszik egy-egy kék, vagy fekete szó, de nehezen tanulja ő is a színeket. És ez simán belefér, ettől még nem problémás. Adj neki több időt! :)

2012. jan. 18. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!