Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Képtelen visszamondani még...

Képtelen visszamondani még két színt is. Nagyon nagy a baj?

Figyelt kérdés

Próbálnám tanítani a színeket, immár jó fél éve, de nem megy.

Egyedül a piros.

Egy órája mutatom felváltva a sárga és a zöld színt és képtelen visszamondani.

Figyelemzavaros, az biztos. Ezért nem megy vagy valami komolyabb a baj?

Mit gondoltok?

3 éves pont.


2012. jan. 18. 10:37
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

Most viszont már úgy érzem, hogy bemagyarázod kicsit a dolgokat. Az elején még szó szerint "megijesztettél" a leírásoddal, mostanra meg kiderül, hogy simán csak makacs kisfiad van valószínűleg. :)

Az az igazság, hogy így én sem mondanám meg a színeket, és semmi mást sem. "Mondd meg, milyen ez!" Reakcióm kb.: "Mondja a fene!" - na, az ő reakciója ennek felel meg gyereknyelven.

Az meg, hogy nem tudja kiválasztani a nem odaillőt... Jajj, istenem, milyen butaság eleve ez a feladat egy háromévesnek! Az ő kis agyában simán lehet logikája a kiválasztott tárgynak, akár az is, amit te mondtál. Ilyen piciket nem kell dresszírozni.

Szerintem nyugodj meg kicsit, és ne figyeld - és főleg: na magyarázd! - minden megnyilvánulását! Lazítsd te is, és ő is nyugodtabb lesz.

Szerintem érzi, hogy görcsölsz azon, amit mond vagy tesz, és ebből is adódhat, hogy néha "furcsán" viselkedik.

2012. jan. 18. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 A kérdező kommentje:

Hát lehet, hogy igazad van, sőőőőt, biztos.....

Csakhát a koponyája, a makacs természete, a rohangálása, az öntörvényűsége kicsit aggaszt.

A kishuga - 11hós lesz, annyira jámbor természet, pont az ellenkezője a fiaménak.

De próbálok megnyugodni. Köszönöm a válaszaitokat.

2012. jan. 18. 22:10
 23/23 anonim ***** válasza:

Üdv. a fiú-lány ellentétek világában. :D

Meg a gyerekek egyénenként is változóak. Meg amúgy sem kell egy 11 hónapost összehasonlítani egy háromévessel.

Megértem, hogy aggódsz, főleg, hogy volt ez a műtét, de ne parázd túl. Figyeld a fejlődését, de ne megszállottan. Nem kell minden megnyilvánulását elemezgetni, hogy na ez most vajon mit jelenthet?? - semmit! Játszik, fáradt, makacs, dackorszak, stb...

Nyugi, így, hogy többet írtál, tök valószínűnek tűnik, hogy semmi baja, csak iszonyú makacs. Én megértem, tényleg. :) "mondd, milyen színű" - jó, hogy nem az eldobott faágat kell visszahoznia. Az ilyen kicsiknek is van önérzetük.

Gyereken nincs, de tisztán emlékszem, hogy a húgom kedvenc szava ebben a korban a NEM volt. Sőt, kb. mást se mondott, csak azt, kivéve, ha épp veszekedett valakivel. :P

2012. jan. 18. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!