Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Képtelen visszamondani még...

Képtelen visszamondani még két színt is. Nagyon nagy a baj?

Figyelt kérdés

Próbálnám tanítani a színeket, immár jó fél éve, de nem megy.

Egyedül a piros.

Egy órája mutatom felváltva a sárga és a zöld színt és képtelen visszamondani.

Figyelemzavaros, az biztos. Ezért nem megy vagy valami komolyabb a baj?

Mit gondoltok?

3 éves pont.


2012. jan. 18. 10:37
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

11,25 vagyok


Teljesen rendben van a gyermeked, szerintem. Az enyém tuti nem tud ennyi mindent. Ezt komolyan mondom.

2012. jan. 18. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
azért emiket leírtál hogy koponyaműtétje volt az azért nem semmi és igen én pont e miatt én visszamennék az őt műtő dokihoz és elmondanám neki ezeket a problémákat.És ne agekkóba vidd hanem egy egyszerű fejlesztőpedagógushoz az van mindehol.nézed meg.igazából lehet minimális lemaradása de az biztos,hogy nem érdekli a dolog.próbálj több szakemberrel is beszélni mert leeht csak egy kis fejlesztés kell neki,egy kis lökés és az is elég.de az is leeht a műtéttel van kapcsolatban az meg nagy gond lenne.
2012. jan. 18. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:

egyedül eszik, iszik, öltözik, vetkőzik, wc-re jár, kakinál szól, egyébként még az ajtót is becsukja, hogy egyedül.

Nem is gondoltam volna, hogy nagy baj lenne, csak ez a gekkos szinte lehülyézte. "ÉVEKIG kell fejleszteni, nagyon nehéz gyerek".

A hiperaktivitás korai jele lenne, hogy a fentieket nem hajlandó megtanulni? Vagy simán nem érdekli????

2012. jan. 18. 11:44
 14/23 A kérdező kommentje:

Tulajdonképp a műtét nem lehet a gond, mert nem agyburkon belül műtik ezt a problémát. A gond az, hogy ISMÉT visszacsontosodott, amitől az agy nem tud rendesen nőni, na ettől lehet gond, de a Prof. azt mondta, hogy akkor sem visszafordíthatatlan a dolog, mert ha a nyomás szűnik, akkor a tünetek is eltűnnek.

De csak májusban kellene mennünk kontrollra.

Amerikai úton március végére kaptunk időpontot, ez a 2. hely.

Most a korai fejlesztőnek írtam, várom a válaszukat.

Nagyon-nagyon aggódom

2012. jan. 18. 11:47
 15/23 anonim ***** válasza:
Figyelj a gekkosnak érdeke hogy évekig fejlesszena egy gyereket...nekem ez az egész gekko mizéria nem igen tetszik,szerintem sokszor elég szakszerűtlenek és csak az anyagi nyereség hajtja őket...
2012. jan. 18. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
Ezt mi nem tudjuk eldönteni sajnos, csak egy szakember.
2012. jan. 18. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

Én írtam a tesóm fiát. A kis srácnak mondtuk, csak akkor kapsz csoki, ha megmondod, milyen színű.. És NEM! Nem volt hajlandó kinyögni, hogy barna! Mondtuk, mondd, hogy barna, és NEM! azért sem!

Szóval azért annyira ezen ne aggódj, a hiperaktivitás nem halálos betegség, még ha az is lenne.

2012. jan. 18. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

jaj...én a gekkot elfelejteném úgy ahogy van...ha aggódsz inkább vidd el a nevelési tanácsadóba (vagy oviba nem jár? tanulási képességet vizsgáló bizottsághoz)-

Aggódsz a koponyaműtét miatt, így elhiszem hogy mindent tünetnek veszel!!

Én fiam későn kezdett beszélni, nem tudta 3 évesen a teljes nevét, életkorát se, lakcímét se pedig MINDENHOL azt sulykolták hogy ezt már tudni KELL.

iLLETVE tudni kellett volna neki biciklizni, 3as számkörben számolni stb.

Most 4 éves mindezeket simán behozta. Voltuk Nev.tan nál, gyerekpszichológusnál és gyógypedagógusnál is valamint logopédusnál.

A gekkoban a tök egészséges normál gyereknél is találnak vmi hirtelen fejleszteni valót és köztudott hogy mindenkire ráijesztenek és a saját "tanfolyamaik" az egyedül üdvözítőek.

Az én fiam a színeket spec. pont tudta, de a barátnőm fia 4 éves és csak mostanra tanulta meg.

Tudta ő szerintem ő korábban is csak rohadtul nem érdekelte a téma, és tanítani se lehetett így rá ahogy írod hogy mondogatod neki melyik a sárga és nem tudja visszamondani.

Egyébként mondjuk száméra érzelmileg fontos helyzetben se tudja a színeket?? mert pl. amikor barátnőm kisfiának mondtuk hogy abban a kék dobozban van a csoki érdekes mód egyből tudta melyik az:))

Vagy amikor a piros kisautót elvette a kistesó akkor is tudta melyik a piros és melyik nem az.

Amiket írsz az szerintem teljesen jó (öltözés nagymozgások)

Illetve szerény egészségügyi tudásom alapján a kopnyaűri nyomásfokozódás tünete nem igazán lehet ez hogy RÉSZLEGESEN nem tud vmit ( a színeket, de minden mást meg igen) hanem inkább aluszékonyság, hányás, kedvetlenség, fejfájás ilyesmi.

2012. jan. 18. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:

Képzeljétek, hazajött este apa, kérdezem a 6 filctoll színét a fiamtól, lássa apa, hogy nem tudja a színeket. "mutasd meg a feketét, a zöldet, a világoskéket, pirosat, sárgát, barnát".

erre mindet megmutatta, kiválasztotta. Mit szóltok?

De, ha azt kérdezem, hogy milyen színű, akkor csak a pirosat mondja....

De az összes szót tudja, nem azért nem mondja, mert esetleg nem tudná kimondani.

Hm......

2012. jan. 18. 21:47
 20/23 A kérdező kommentje:

Eszembe jutott, hogy még mit nem tudott a gekkos felmérésen.

Tettek ki négy képet: kanál, kés, tányér, trombita.

Ki kellett volna választania az oda nem illőt.

Nem tudta kiválasztani. A kést választotta.


Erre mondta a gekkos, hogy ez nagyon nagy baj.....


De ezen is gondolkodtam, hogy evésnél soha nem használ kést, de a játékait rendszeresen az asztalra hozza, mert szeretné, ha pl. a markoló autója is velünk ebédelne. Illetve nagy ritkán apa laptopja is az asztalon van.

2012. jan. 18. 21:51
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!