Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Az oviban odaadják a gyereknek...

Az oviban odaadják a gyereknek a cumit bármikor?

Figyelt kérdés
Kislányom ősszel megy oviba. Az a helyzet, hogy még éjjel-nappal cumizik és mellette mindig ott a kezébe az alvórongya is, de ha gondol egyet, ahol éri, eldobja mindkettőt, aztán meg keresi, sokszor olyan eldugott helyen teszi le, hogy nekem kell megtalálni végül. Tudom hogy ez nem jó így, és igyekszem leszoktatni erről mire oviba megy. De ha mégis így maradna, akkor mi lesz az oviban? Gondolom az óvónénik nem fognak állandóan a cumijával foglalkozni. Gondolom az lesz a megoldás, hogy oviba menet előtt el kell venni tőle mindkettőt. Ti voltatok ilyen helyzetben, hogy elvettétek a cumit, vagy alvókát az állandóan cumizó gyereketektől? Hogy viselte? És az óvónénik mennyire szigorúak, ha mondjuk sírna érte, odaadnák neki?
2012. jan. 20. 11:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
50%
Nálunk csak alváshoz adják oda, reggel mikor a gyerek megérkezik be kell raknia cumit is és az alvós rongyot vagy amivel alszik a gyerek az ovis zsákjába és alvás időben előveheti, aztán alvás után megint el kell rakni.
2012. jan. 20. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszi. Szóval ez azt jelenti, ha sír utána akkor sem kapja meg, csak alváskor.
2012. jan. 20. 11:48
 3/13 anonim ***** válasza:
50%
Nálunk nem lehet bevinni az oviba a cumit.
2012. jan. 20. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
50%
nálunk ki van tiltva az oviból a cumi
2012. jan. 20. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Ennek örülök.
2012. jan. 20. 12:13
 6/13 anonim ***** válasza:

Nálunk nem volt cumira példa, mióta jár a fiam, de ők a saját alvósjátékkal ezt csinálták:

Kint kellett letenni a ruhájánál, és csak alváshoz vihette be, de ha sírt/szomorkodott, bármikor kimehetett megnézni, megölelgetni pár percre. Alváshoz ugye bevihette, majd ismét kikerült.

Pár nap alatt nem volt ezzel semmi gond, és kevesebb, mint fél év alatt annyira "beleverték", hogy ő már ügyes nagyfiú, hogy elvinni sem akarta.

Ha jófej az óvónéni, szerintem az első szülőin kapd el, és beszéld meg vele ezt a fajta leszoktatást, nem éri majd a kislányodat akkora "sokk".

A kendőjét viszont egész biztosan viheti, ha a cumiját nem is, csak valószínűleg lerakatják majd vele, hogy ne hagyja el.

2012. jan. 20. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
az én fiam is ilyen volt,bár nem állandóan de sokat volt a szályába és a 2 dolog a cumi és a nyuszi mindig együtt.én is izgultam az ovi miatt,bent cumizni nem lehet,alvórogy visz igen.én rá rajzoltam a jelét bent van egy doboza mindnekinek és az otthonról hozott dolgokat oda kell rakni vagy ki a zsákba.hála a cumit kidobta ő maga mire oviba mentünk,és bárminnyire is szerette egy alvánál sirt érte este már csak nyöszörgött azóta meg se jegyzi.a nyuszit meg minden nap viszi egy darabig betn volt vele mindig most 1 hete hogy járunk ma már kint hagyta egész délelött.egyébként ovija válogatja hogy mit enged meg,igy tőlük kérdezd meg,nyugodtan.
2012. jan. 20. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
25%

Abddig még sok víz lefolyik a Dunán, kár ezen most rágódni. Addig akár magától

De most képzeld egy óvónő helyébe magadat! Van a csoportban 25-30 gyerek, ebből cumizzon csak 10.. Jegyezd meg, hogy melyik cumi kié és figyeld állandóan, hogy épp melyik hol hagyja el.. Ugye, neked se menne?

2012. jan. 20. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
50%

Csak alváshoz kapják meg a "kellékeket", de ez így jó is. Gondolj bele, elhagyja valahol a kislánykád a cumiját, aztán odamegy egy másik gyerek és bekapja, vagy rálép. Ugyanez a rongy is.

Az én kislányomnak csak alvórongyija van, de az oviban egy másikat használ, mint itthon. Megérti, már "van annyi agya", felfogja, hogy ez itthon alvósrongyi, az meg a benti alvósrongyi, nincs is ezzel semmi gondja.

Hidd el, mire eljut oda a lánykád, addigra ezeket bőven fel fogja fogni, és nem kell neki egész napra se cumi, se rongyi. Alváshoz meg általában odaadják az óvónénik. Nálunk az ovis zsákban tartják, alvás előtt kiveszik, utána visszateszik, de máshol láttam, hogy egy nagy dobozban tartják az összes gyerek összes alvósrongyiját.

2012. jan. 20. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
30%

nálunk dettó ugyanez a helyzet, egész nap megy a cumi, maki keresés :)

szeptemberben ovi, és anyósom azt mondta a kisfiamnak hogy oda nem viheti ám a cumit, én meg mondtam neki hogy dehogynem

de akkor ezek szerint tényleg nem lehet? :( ez szemétség, hiszem szereti, ragaszkodik hozzá, megnyugtatja

2012. jan. 20. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!