Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Az oviban odaadják a gyereknek...

Az oviban odaadják a gyereknek a cumit bármikor?

Figyelt kérdés
Kislányom ősszel megy oviba. Az a helyzet, hogy még éjjel-nappal cumizik és mellette mindig ott a kezébe az alvórongya is, de ha gondol egyet, ahol éri, eldobja mindkettőt, aztán meg keresi, sokszor olyan eldugott helyen teszi le, hogy nekem kell megtalálni végül. Tudom hogy ez nem jó így, és igyekszem leszoktatni erről mire oviba megy. De ha mégis így maradna, akkor mi lesz az oviban? Gondolom az óvónénik nem fognak állandóan a cumijával foglalkozni. Gondolom az lesz a megoldás, hogy oviba menet előtt el kell venni tőle mindkettőt. Ti voltatok ilyen helyzetben, hogy elvettétek a cumit, vagy alvókát az állandóan cumizó gyereketektől? Hogy viselte? És az óvónénik mennyire szigorúak, ha mondjuk sírna érte, odaadnák neki?
2012. jan. 20. 11:41
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
50%
7 es vagyok.utolsónak,nem szemétség,ennek azért egészségügyi oka is van.A másik meg az érettség.nem kérnek olyan dolgot amit ne tudna megtenni egy 3 éves.amikor cumizott a fiam volt hogy fél délelött azt kerestem káromkodva hogy aláshoz meglegyen,meg hogy ha kell neki.képzeld ezt egy ovodában egy csoportban 25 gyerek abból cumizik 7 vagy több mi lenne egész nap rohangálás fejetlenség.ááá,azt nem lehet alváshoz megkapja,megnyugtatja,erre kell most rávenni,szeptember sok idő.
2012. jan. 20. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Nálunk már a bölcsiben is tilos a cumi.
2012. jan. 20. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a többi választ is.

Szerintem sem olyan kegyetlenség elvenni tőlük már ebben a korban. Remélem az enyém is meg fogja érteni fél év múlva, hogy nem kell mindig. Főleg ha nem én mondom neki, hanem egy tőle távolabb álló személy, és ha látja, hogy más gyereknél sincs cumi, akkor jobban hozzászokik. Ha gyerektársaságba kerül amúgy is elfeledkezik kis időre a kedvenc tárgyairól.

2012. jan. 21. 12:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!