Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha kistesóval vagyok itthon,...

Ha kistesóval vagyok itthon, nem veszik fel az oviba a fiamat?

Figyelt kérdés

A fiam szeptember óta bölcsis, én visszamentem dolgozni. Júliusban betölti a 3-at, és menne tovább oviba, csak éppen augusztusban születik meg a kistesó.

Így már nem fogják felvenni?

Nem szeretném megszívatni szegény gyereket, mert imád közösségbe járni, nem hiszem, hogy jót tenne neki, ha egy év közösség után otthon maradna velem, meg a babával, hiszen még az eddiginél is kevesebb időm lenne rá.

Szerintetek nem lesz gond a felvételinél (májusban), vagy próbáljam titkolni, hogy terhes vagyok, amíg fel nem veszik?

Félre ne értsetek, nem akarok helyet elorozni, vagy gyereket lepasszolni, de nagy kitolásnak érezném, ha egy év közösség után hirtelen nem mehetne többet, miközben az összes kis barátja megy.

Volt valaki ilyen helyzetben?


2012. jan. 22. 09:47
 1/8 anonim ***** válasza:

Anyósom ovónő. Ha a helyileg illetékes oviba viszed, oda kötelesek felvenni. Max megkérnek, hogy menj érte délután korábban.


Bár mi 4-5 év korkülönbséget szeretnénk, ha előbb jön a kistesó, akkor is oviba fog járni a nagy. Mert ez a legjobb az egész családnak. Főleg ha már előtte volt közösségben.


Gratula a babához :-)

2012. jan. 22. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Csak ha van hely akkor veszik fel. Először jönnek azok akik dolgoznak.

Nálunk így esély nem volt (még azoknak sincs hely akik tényleg nincsenek otthon)

2012. jan. 22. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a válaszokat, és a gratulációt:)


Remélem felveszik, mert a gyerekkel szemben lenne nagy kib.szás, ha a bölcsi után visszaszorulna otthonra:(


Majd megkérdezem a bölcsiben, mit javasolnak. Szép napot nektek!

2012. jan. 22. 11:03
 4/8 anonim ***** válasza:

Nálunk a körzetesben sem vették fel. Igaz, hogy ő a köv. évben töltötte a 3-at, azaz nem amikor szeptemberben évkezdés van.

Igen, van sorrend, nálunk ezt mondták és utolsó, aki otthon van a picivel.

De ha van ismerősöd, rokonod ovival kapcsolatosan, akkor hely is lesz, ez is tapasztalat. Ez márcsak így működik.

2012. jan. 22. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nálunk ugyanez volt és fel sem merült, hogy nem kéne mennie. Pont ezért, mert akkor már 1 éve járt közösségbe és teljesen beszokott és beilleszkedett. Neki az lett volna a fura, ha nem járhatott volna többé.

Én megértem, hogy a dolgozó szülőkkel szemben kiszúrás, ha nem veszem ki a gyerekem, de elvileg most már úgyis 3 éves kortól lesz kötelező az óvoda, nem? Vagy ez mikor lép pontosan hatályba?

2012. jan. 23. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Csak 2014-től.


Én is értem, hogy a dolgozó szülőkkel kiszúrás, de őszintén szólva engem a gyerekem jobban érdekel, mint más szülők.


Nem kitúrni akarok senkit, csak tudom, hogy a gyerekem sínylené meg, ha most kivenném a közösségből. És annyit nekem egyetlen más dolgozó szülő se ér, hogy sérüljön miatta a fiam.


Már azt is rosszul viseli, ha beteg, és nem mehet bölcsibe, azt se tudom, hogy magyaráznám meg neki, miért nem mehet tovább oviba a többiekkel.

Azt mégse mondhatom, hogy a kistesó miatt:S


Nem akarom, hogy sérüljön, de tanácstalan vagyok:(

2012. jan. 23. 13:58
 7/8 anonim ***** válasza:
Itt az ideje nyélbeütni a családi vállalkozást, ovit otthonra! :D
2012. febr. 2. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
:D
2012. febr. 3. 15:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!