Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mivel növelhetem 5 éves fiam...

Mivel növelhetem 5 éves fiam önbizalmát? M Minden új helyzettől nagyon fél, és semmit nem mer kipróbálni.

Figyelt kérdés
Ilyen pl. a biciklizés, csak hisztizik, hogy ő nem tudja, vagy a játszótéren egy nagyon mászókára való felmászás, vagy az fürdőben a medencébe való bemenetel, fél a víztől is. Szinte mindentől. A kis pici pónilóra sem mert felülni, pedig a kis 1-2 évesek is kipróbálták.
2012. jan. 22. 14:37
 1/6 anonim ***** válasza:

Először is ne éreztesd vele, hogy egy nála vagányabb, bevállalósabb srácot szerettél volna, és kicsit cikinek érzed, hogy ő ilyen nyuszi. Nem akartam durva lenni, és tudom, hogy főleg neki akarsz jót, de a gyerekekben könnyen kialakul ez az érzés.

Hagyd, hogy örömmel csinálja, amit tud, és amiben magabiztosnak érzi magát. Kit érdekel, ha a többiek kétkerekűznek, ő meg csak a műanyag motorral száguldozik. Előbb utóbb próbálkozni fog mással is, már csak a többiek példájára is. Azon kívül, hogy megadod a lehetőséget (odaviszed a játszótérre, segítesz ha kéri) ne csinálj semmit, ne tuszkold bele az új dolgokba.

2012. jan. 22. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Bár ilyenbe nem volt még részem, de hagynám, hogy azokat próbálja ki amiket szeretne, és ha sikerül neki akkor megdícsérem.

Hagyd, hadd menjen azzal amivel akar, ha motorozni akar, motorozzon, ha pótkerekes bicajjal akar menni menjen azzal. Van még ideje megtanulni.

De megkérdezheted az óvónőket is, mi a véleményük, már ha jár oviba vagy a dokinőtöket.

De szerintem a lényeg, hogy minél több sikerélménye legyen, de ha nincs akkor is mond el neki, hogy majd legközelebb sikerül, csak gyakorolnia kell.

2012. jan. 22. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Jaj, mi is ezzel küzdünk! Mostanában kissé jobb a helyzet, bár lehet, hogy csak azért, mert kevesebb programot csinálunk.

De pl. a múltkor nagyon meglepődtem, mert a szülinapjára kapott görkorit egyből kipróbálta és az apja szerint nagyon ügyes volt, nem adta fel.

Sokat kell dicsérni és sok-sok türelem kell, az tuti. Biztatni kell, hogy meg tudja csinálni, mert ügyes, okos és hogy mi nagyon szeretjük őt.

Meg én azt szoktam neki még mondani, ha idegen helyen vagyunk és nem akar valamit csinálni, hogy most vagyunk ott, most kell kihasználni a helyzetet, mert otthon olyan nincs és ha most nem teszi meg, akkor később nem lesz lehetősége.

Pl. a fiam már 1x megszívatott azzal, hogy nem akart felülni egy pónira, amit már előre lefoglaltunk neki. A másodiknál elmondtam neki, hogy otthon nincs pónink, tehát csak most tud felülni rá és ha ezt most kihagyja, akkor később nagyon bánni fogja. Azután végül felült egy rendes nagy lóra is :)

2012. jan. 23. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Kedves Utolsó neked hány éves a gyermeked? Én is most tervezem, hogy görkorit fogok neki venni, mivel már próbáltuk a jégkorit, amit csodák csodájára ügyesen próbálgatott az oktatóval úgy hogy én bent sem voltam a jégen és még örült is neki, de aztán egy pár alkalom után ezt is megunta, hogy neki nem megy. Na mivel a jégkori viszonylag sikerélmény volt neki ezért gondoltam a görkorit is, amit egyébként ő mondogatta, hogy jó lenne azt is kipróbálni, így lehet én is megveszem neki, hátha lesz vele nagyobb sikerélménye.
2012. jan. 23. 13:39
 5/6 anonim ***** válasza:

9-én volt 5 éves :)

Ő is már régóta mondta a görkorit, mert van egy kedvenc meséje, a Caillou, ami egy ovis kisfiúról szól és az egyik részben megtanult görkorizni.

Sajnos nem tudtam velük menni akkor, amikor kipróbálta, mert a tortáját sütöttem, de a párom szerint nagyon ügyi volt.

Jégkorizni is jó lenne, de sajnos nekem az kimaradt az életemből, magyarul nem tudok :( A párom meg rengeteget dolgozik, meg hát idén nem is volt igazán megfelelő az idő, a fedett pályák árai meg elég húzósak egy családnak...

De akkor nagyon ügyi a kisfiad, ha ment neki!

Amúgy az én fiam is ilyen, hogy elkezd valamit és pár alkalom után feladja. Pl. úszni és aikido-ra is beírattam idén ősszel, amikor középsős lett. Előbbit 1 hónapig bírta, utóbbit 3 alkalom erejéig :(

Mindkettőre azt mondta, hogy az zavarja, hogy a többiek, akik már régóta járnak, sokkal ügyesebbek, mint ő. Hiába mondtam, hogy ők is úgy kezdték, mint ő, egyszerűen nem akarta csinálni. Erőltetni nem akartam, így most pihentetjük a dolgokat.

Szerencsére az óvó nénije heti 1x tart egy fejlesztő tornát, amit nagyon szeret csinálni, legalább annyi rendszeres sport van az életében :)

Majd nagycsoportban már biztosan bátrabbak lesznek!

2012. jan. 23. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Remélem igazad lesz és majd tényleg megjön a bátorságuk és önbizalmuk. A karatéra én is beszeretném íratni, de már én félek, hogy vajon ahhoz is hogy fog állni, de talán már 1 év múlva (még csak 4,5 éves lesz) már ügyesebben lesz.
2012. jan. 23. 15:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!