Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2009. októberi születésű...

2009. októberi születésű gyerekek mikor mennek oviba? Lenézik általában azt, aki csak 4évesen engedi oviba a kisgyerekét?

Figyelt kérdés
2012. jan. 24. 21:38
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

5. válaszoló vagyok.

Igen, ha én is jól értelmezem, akkor 2013. szeptembertől kötelező nektek. Ami annyi, h akkor gyakorlatilag még nem lesz 4 éves a gyereked, vagyis ne várd meg, h betöltse a 4-et, mert azt büntetik. (Ne kérdezd mivel, de hallottam olyat, h megvonhatják a családi pótlékot.)

2012. jan. 24. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

2012 szeptemberében megy a kislányom aki 2009.októberi:) A bátyja is így kezdte az ovit. A lányom alig várja már most! Mindennap sír hogy ő nem mehet az obobába (oviba) Szerintem senkit se néznek le amiért később viszi, olyannal már találkoztam hogy én 3 évesen viszem és azt mondták erre hogy minek KÜLDÖM. Holott szeretnek járni mindenféle élmény éri őket barátkoznak, rengeteget fejlődnek és imádják az óvónénik a fiamat pl. Nekem ez jó érzés és megnyugvás nem hiszem hogy rosszat teszek ezzel.

Itt felénk az oviba amúgy ha van hely a csoportba (és általában van mivel jó nagy ovi 8-9 csoporttal) 2.5 évesen már lehet vinni a gyerekeket, ha szobatiszták.

Mondjuk én ezt már picit korainak tartom, mert azért egy ovi az mégsem bölcsőde, itt már bizonyos fokú önállóság elvárt (elvárható) és azért fél év még sokat számít fejlődésben egy 2.5 éves még elég kicsi ahhoz hogy egyedül menjen pisilni egyedül egyen stb. Persze nyilván van aki képes rá de az általános az az óvónénik szerint hogy sokat kell átöltöztetni őket mert bepisilnek, sokszor nem érteni még amit mondanak, vagy esetleg egyáltalán nem beszélnek még.

2012. jan. 25. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
a 12 es vagyok. Hát igen azért az egész ügy nagyban függ az óvodától és az óvónőktől. A hozzánk közelebb eső oviban pont ilyen kaotikus állapotok uralkodnak amit írtak előttem hogy 30 gyerek egy-két óvónőre, vegyes csoport nagyok kicsik stb. Túl sok egyéni odafigyelés nincsen...na ilyen helynél én is gondolkoznék beadjam e és valószínű a nem mellett döntenék...de szerencsére nálunk mint írtam teljesen családias a légkör és az óvónők is normálisak és mindent meg lehet beszélni velük és sokszor még ők hívnak fel hogy épp mit csinált a fiam vagy ilyenek (nem negatív hanem pozitiv értelemben):
2012. jan. 25. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!