Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Az ovodában is hisztiznek,...

Az ovodában is hisztiznek, dacoskognak a gyerekek? Ha igen mit csinál az ovónő? Rájuk hagyja? Vagy megneveli?

Figyelt kérdés
kiscsoportosokra gondolok leginkább de anagyoknál is lehet dackorszak.mit teszenk ilyenkor,vagy ott azért meghuzzák magukat a gyerekek?
2012. jan. 27. 14:53
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Hisztiznek-e????? De meg hogy?!

Az en csoportomban 1,5-2,5 eves gyerekek vannak. Tehat megkapom oket, aranyos, edes, tunderi kis dragak, majd hirtelen bekoszont a "terrible two" es, mintha kicsereltek volna oket. Nem mindenki fordul ki magabol, de a legnyugodtabb gyerek is eldob egy-egy hisztit. Ok meg nem tudjak kordaban tartani az erzesiket, es "nyilvanosan" nem dramazni. Plane, hogy a tobbseggel tobb idot toltok, mint a sajat anyjuk.

Mit teszek? (Direkt nem akarok mas neveben beszelni, csak a sajatomban)

Hat persze, hogy nevelni probalom oket, hat azert vagyok ott! Vannak kollegak, akik csak gyerekmegorzok, ezert is mondom, hogy EN.

Szoval, a kovetkezo a fegyvertaram;


1. Ugy teszek, mintha cseppet sem erdekelne a musor, es akarhogy veri magat a foldhoz, csapkod, rang, bombol, sikit, karmolja magat, hagyom had nyugodjon le. Kozben neha az idosebbeket kerdezgetni szoktam, hogy vege van-e mar, mert ha igen, akkor el szoktam veluk beszelgetni, hogy ez nem helyes, es elszomorit a viselkedes (Nem o, mert ot szeretem, hanem a viselkedes). Majd ezutan beultetem a sarokba, es megmondom neki, hogy nem szabad(na) igy viselkednie. Ott eluldogel annyi percig, ahany eves. Majd ha teljesen lenyugodott, akkor megoleljuk egymast es mehet jatszani.


2. Ha nem nyugszik meg (egyszer egy kislanyt hagytam had hiszteriazzon, amig akar, 40 percig birtam en idegekkel, o masfel oraig!!!!!! majd beajult a faradtsagtol), vagy veszelyezteti a tarsait, akkor csendes pihenre kuldom oket. Ez azt jelenti, hogy egy masik helysegbe teszem, ahol nincs rajta kivul senki, tehat nincs nezokozonseg, de ugyanakkor biztonsagban van. Itt elobb utobb lenyugszanak. Ez egy oviban sajnos a haloszoba,a racsosagy, es sokan meg fognak vetni, de sajnos ez az egy lehetosegem van. Otthon ez nyilvan sajat szoba is lehet, vagy akar nappali, amig te a konyhaban vagy stb. Azert tartom az agyat rossznak, mert osszekotheti az alvast a buntetessel, bar meg nem fordult elo szerencsere. De meg mindig jobb, mintha kart tenne magaban, vagy ne adj isten en borulnek ki egy ora hiszti utan.... Ne feledjuk az ovono is ember, de nagyon-nagyon higgadtnak kell lennie egy egesz csoportnyi kicsivel, ahol egy nap nem egy, nem is ket hiszti van.


3. Jutalom megvonas. Ez lehet suti megvonas, csoportos feladatbol valo kizaras. Pl egy kislany alladoan foldhoz verte magat az elozo csoportomban, de mindenert, es mindenre a valasza a "nem" volt. Kerdeztem "jossz festeni", o: "nem", mondom jo, akkor nem jossz, erre foldhozverte magat, majd mikor lenyugodott, megis jott volna, en pedig nem engedtem. Mondtam neki, a nem az nem, az o valasztasa volt, legkozelebb jobban gondolja meg, plane a foldhoz verem magam dolgot.


Hirtelen ennyi jutott eszembe.

2012. jan. 28. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
OOOH! Hat meg annyit had osszak meg veletek. Egyszer a kolleganom lebetegedett, es hazament, en vettem at a csoportjat. Egy 3 eves hiszti kiralylany nem akart hazamenni, az anyja meg nem tett semmit, a tobbi szulo nem tudott kozlekedni a folyoson, mert a kislany az ajton himbalozott, es rugott, sikitott, kenytelen voltam felvenni, es elcipelni egy nyugodtabb sarokba az anyjahoz, erre ugy megharapott, hogy ket hetig hatalmas veralafutas volt a karomon. ELKEPESZTO! Na akkor aztan semmi eszerv, semmi nem hasznalt, Majdhogy nem ledobtam az anyja ele, es elvonultam venni ket mely levegot, ha a sajat lanyom lett volna, lehet ott helyben visszaharapok, szerencsere nem tettem :))))
2012. jan. 28. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
köszi a válaszod.fiam most kezdte az ovit és vagy a sok uj dolog miatt vagy nem tudom,de egyre ingerlékenyebb.tegnap pl átültették ebédnél egy másik asztalhoz és ő ezen levágott egy hisztit,még az óvónénit is elzavarta.értetlenül álok mert eddig semmi gond nem volt vele,a dackorszakát viszonylag jol letudtuk most már csak alkalmazom a dolgokat amik használnak és beváltak igy igazából nem dacos,de péntekre már nagyon az.és ez igy fog sokáig menni ott hogy kezelik ezeket a helyzeteket?
2012. jan. 28. 10:21
 4/7 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy a fiad hét vége felé már kifárad és amiatt nyűgös, hisztis. Az én fiamon is látszódott, hogy fárad, bár Ő nem hisztis.
2012. jan. 29. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
amúgy amióta oviba jár itthon is érzékeny,bent semmi gond nem volt vele,még beszoktatása se volt,elmentünk otthagytam és ebéd után mentem érte.egysezer se sírt.viszont akkor pénteken már minden apróságnál elsírta magát nem ott,itthon,most hétvégn meg olyan mint az angyal.
2012. jan. 29. 14:45
 6/7 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy rajta máshogy jön ki a beszoktatás miatti elválás. Nem az oviba menet sír, hanem az általad leírtak módján.

Az én fiamnak is nagyon jól ment a beszokás, jó egy-másfél hét után kezdődött 2-3 napi nyügi, aztán megoldódott a dolog.

A mi csoportunkban nem jellemző a hiszti. (Pénteken volt szülői, és agyon lettek dicsérve a gyerkőceink, és hogy nagyon fogékonyak a feladatokra, ének és vers tanulásra.) Bár éppen mesélték, hogy szét kellett ülteti egy gyereket evésnél, mert macerálta a mellette ülőt. A macerálás reggelinél történt. Akkor még ott befejezhette az evést, de ebédnél az óvónénikkel egy asztalhoz ült és ott evett velük. (Nem tudták máshová ültetni.) Vannak rosszcsont gyerekek is, őket a sarokba állítják, de ez nagyon ritka, de volt rá példa. Lehet, hogy ebből mindenki tanult?

2012. jan. 30. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Zsöff85 ***** válasza:
Beülteted a sarokba azért mert az életkorának megfelelően viselkedik? Gratulálok!
2017. máj. 2. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!