Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Aki még gyerektelenként...

Aki még gyerektelenként csóválta a fejét a nyilvánosan hisztiző gyerekek láttán majd ő is "kapott" egy ilyen gyereket az mit érez?

Figyelt kérdés
Vagy az akinek egyik gyereke áldott jó gyerek, de a másik nem annyira és semmi se válik be vele ami a másiknál igen, rendszeresen balhézik nyilvános helyen ordít sikít stb.? Hajlamos az ember amikor nincs abban a helyzetben azt mondani hogy na ez velünk sose fordulhat elő, nekem nem lesz ilyen gyerekem és ha mégis?? Akkor elszégyelli magát hogy szánakozva nézett a gyerek szüleire?Vagy azt gondolja hogy ő csinál rosszul valamit?
2012. jan. 27. 13:31
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
20%

Engem most meg lehet kövezni, de én elképzelhetetlennek tartom hogy az én gyerekem(im)- ha majd több lesz, nyilvános hisztériát csináljon, sikoltozzon, fetrengjen a földön stb.


Minden gyerek olyan lesz és úgy viselkedik ahogyan nevelve van!


Ha nincsenek korlátok, nincsenek szabályok akkor miért ne hisztizzen???


Én nem szégyellem magam és nem szánakozom az ilyen szülőkön, inkább elképedek hogy te jó ég, ha ennyi idősen nem tudja megnevelni akkor mit vár később...?

2012. jan. 27. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
53%
Őszinte leszek, az ilyen gyerekeket még most is legszívesebben leborítanám egy vödör vízzel. Holott az enyém is elkezdte mutatni a jeleit, csak még kicsi, hogy kiteljesedjen. Ezért már most megpróbálom tudatosan azt, hogy ha jön a hiszti, akkor otthagyom, figyelmen kívül hagyom. Ha lenyugodott, "tárgyalunk". Remélem, hogy be fog válni... Egyelőre optimista vagyok, mert úgy néz ki, felfogja, hogy nem fog vele célt érni, csak nyilván újra és újra bepróbálkozik, de egyre hamarabb feladja.
2012. jan. 27. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:
Nem téged érint akkor a kérdés...hiszen ezekszerint neked nem volt ilyen. Azt kérdezem aki szembesült ezzel hogy kiakadva nézte a hasonló jelenetet, aztán minden jószándéka ellenére vele is megtörtént.
2012. jan. 27. 13:42
 4/31 anonim ***** válasza:
63%

Kedves kérdező!Nekem most 3 éves a kisfiam,és 33 hetes kismama vagyok kislány pocaklakóval!Nos a kisfiam nem a "jó fiúk" közé tartozik,sajnos nem fogad szót,nyílvános helyen sem érdekli hogy látjáj,ugyanígy épp hisztizik,ordít,sír,vagy épp elszalad!egy pár éve mikor láttam tomboló gyereket,szülőt az utcán csóváltam a fejem és úgy gondoltam magamba na ha az enyém lenne ne félj nem csinálná ezt,nem engedném,máshogy tanítanám stb.........

most viszont hogy benne vagyok tudom hogy lehet bármilyen okos,szép jó gyerek akárkié,minden gyermeknél van egy dac korszak amit kikerülni nem tudsz,és igen is hisztizik,ordít,bármit is teszel,ha épp nem az utcán de mások előtt is,de ha benne vagyok a helyzetben hogy mondjuk utcán ordít mert épp kézbe akarja vigyem,de ugye nemtudom,akkor pedig szégyelem magam hogy én rontottam el valamit,hát kinevetnek hogy hogy van nevelve!furcsa egy dolog ez egyébként,akinek nincs gyermeke,tapasztalata,elítéli az utcán látott tomboló gyereket és szüleit!ha majd pedig lesz neki,visszagondol és tudni fogja akkor pont ott az a gyermek miért tombolhatott!

2012. jan. 27. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
69%

Be kell látni, el kell fogadni, hogy ez életkori sajátosság. Nagyon kevés kivételtől eltekintve minden gyereknél van néhány alkalom, hogy bizony egetrengető hisztit csap. És bizony néha előfordul, hogy ez pont az utcán (boltban, stb.) történik.

Az én kisfiam elég jó gyerek és jólnevelt is, de néha feszegeti a határokat és sajnos már előfordult, hogy pont az utcán jött rá a hoppáré. Nála például a figyelmen kívül hagyás sem igen jön be, mert szlad mellettem, rángatja a ruhámat és ordenáré módon örjöng. Szerencsére csak kétszer fordult elő eddig, hogy ezt pont az utcán csinálta.

Szerintem a hiszti és a neveletlenség két különböző dolog, ezt kell megérteni. Persze nem mindegy, hogy milyen életkorú gyermekről van szó. Mert például egy 6 évesnél már valószínűleg nevelési problémák miatt van hiszti, míg egy 2-3 évesnél életkori sajátosság.

2012. jan. 27. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
66%
Kedves első!Majd megtudod ha lesz gyermeked!A hiszti nem csak a nevelés kérdése!Kíváncsi lennék az arcodra mikor a saját gyermeked hisztizik és belevágnák hogy te azt mondtad a te gyereked nem lesz ilyen!
2012. jan. 27. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
71%
Kedves 13:41 kíváncsi leszek ha pld fél év múlva már nem tudja a határokat a gyermeked és hisztizik az után,nálad lesz e a vödör víz!
2012. jan. 27. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
100%

Bár ténylegesn nem rám vonatkozik a kérdés, mivel én nem néztem sem okoskodva soha a hisztiző gyerekek szüleire...viszont az én lányom rendezett már nyilvánosan hisztit és hidd el kedves első 2 válaszoló nem olyan dolgokért amit ténylegesen meg lehet fogni (rágó, baba, fagyi stb) Hanem mondjuk, mert rájött az ötperc és elkezdte zavarni, hogy a kabát télen be van cipzározva.

Nem tudhatod amíg nem volt hisztis gyereked, hogy mi mindennel próbálkoztam, és persze következetes vagyok, de vannak olyan gyerekek akiknél egyszerűen elgurul a gyógyszer.

Mondjuk nem nézem okoskodva, hogyénjobbantudomhogyanneveld a gyereked szemmel más szülők "rossz" gyerekeit és magasról leszarom, ha valaki így néz rám.

Ja és még annyit, hogy a sógornőmnél 2 gyerek van az első egy kisangyal a második pedig alig 1.5 éves és sokat hisztizik, harap, csíp karmol...stb, pedig nem neveli más elvek szerint.

2012. jan. 27. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:

Köszönöm félig meddig megnyugodtam. 2 gyerekem van egyik későn érő típus 2 évesen kezdődött nála a dackorszak. Addig én is csak csóváltam a fejem hogy hát anyuka hogy nem ért szót a saját gyerekével..aztán elérkezett nálunk is ez a korszak...és baromira szégyellem magam hogy ilyen sommás véleménnyel voltam másokról...mert bizony akármilyen trükköt módszert vetettem be az én fiam nem egyszer ordított és sírt boltban vagy akárhol...otthon is. Csak míg otthon ott tudtam hagyni hogy amíg így viselkedsz nem beszélek veled ( hova tűnt ez a gyerek Vekerdy Tamás módszere) addig a forgalmas zsúfolt boltban ezt nem lehet megtenni.

Most a lányom 2 éves ő már 16-18 hónaposan elkezdte a dacolást (a fiam meg már kinőtte) és ugyanez pepitában. És annyira zavar idegesít és úgy unom a sok okos beszólást meg a lenézést hogy nahát milyen HISZTIS gyerek..nem hisztis csak 2 éves..szóval gondoltam erőt merítek más soraiból és más véleményéből.:)

2012. jan. 27. 13:52
 10/31 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező!Biztos vagyok benne,nem rontottál te sem el semmit,ahogy én sem,és a másik gyermekes szülő sem!Egy gyermek hisztije,nem csak a nevelésen múlik,látom most már ezt te is tudod!
2012. jan. 27. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!