Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csináljak? Megint kezdjem...

Mit csináljak? Megint kezdjem el megszoptatni éjjel? Vagy be fog állni megint a napirend? Már kicsit kivagyok:- (

Figyelt kérdés

Kisfiam 15,5 hónapos, kb 2 hete nem szoptatom éjjel,mert már kicsit "elfajult" a dolog(képes volt 2 óránként kelni és cicit kérni).

Na azóta totál felborult a napirend...mikor 1-3 körül ébred akkor nincs gond, mondom, hogy aludjunk,cumit adok neki, és alszunk.De 5-fél6 között mikor kel akkor már nem tud visszaaludni...e miatt 2x kel letennem aludni, mert nem bírná ki délig, de ha 10kor leteszem nem alszik csak 1 órát max, ami meg nem elég estig...viszont ez így nem jó, nem csak a korán kelés miatt, hanem mert délután nagyon nehéz letenni, ha meg nem teszem le, akkor 5körül dől ki, ami miatt meg este nem tudom letenni...

Ja és ha megszoptatom 5kor,akkor visszaalszik...de egyre korábban kezd ébredni éjjel, és azt érem el, hogy1 kor is hisztizni fog a ciciért, és ott tartunk, ahol elkezdtük....

Mit csináljak?Fáradt vagyok és feszült és ingerült és utálom magam ilyenkor:((


2012. jan. 29. 09:26
 1/5 anonim ***** válasza:
Hú, ez nagyon ismerős nekem is, bár én másfél évvel később kezdtem ezt el. Sajnos mi még így is visszaestünk. Én nem bírtam tovább. Több mint egy hónapig szenvedtem vele, de sehogy sem tudott soha elaludni. A nappali és éjszakai alvás is egy horror lett, és a végén nem bírtam tovább. Adtam neki cicit, amitől kb. 10 másodperc múlva elaludt. Igen ám, de nagyon gyorsan visszarendeződött a régi rend, cici ha kell, ha nem, és én már nagyon fáradt vagyok. Most neki fogok futni még egyszer a leszoktatásnak, de nem tudom a megoldást én sem, sajnos.
2012. jan. 29. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

hát köszi...legalább tudom, hogy nem egyedi eset a kisfiam, bár néha úgy érzem:)


visszaolvasva amúgy lehet kicist értelmetlenül írtam....szóval éjjel 1és 3 között van az, hogy szépen visszaalszik, és hajnal 5-fél6 körül nem alszik már vissza, ezért borul a napunk és ezért kell 2x aludnia nap közben.

Ha hajnal 5kor szopiztatom meg akkor alszik 7-8 ig, de akkor soha nem szokunk le az éjszakázásról:(


várom még a válaszokat....

2012. jan. 29. 13:40
 3/5 anonim ***** válasza:
Szia.Mi a vacsora?Mikor teszitek le aludni?
2012. jan. 29. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

7 kor vacsizik, változó mit, vagy virsli kenyérrel zöldséggel, vagy felvágott,vagy főzelék, ami délben volt.Általában ka hozzá tejet is vagy kakaót, ebből kb 1dl-et iszik meg.Utána fürdés,kb 8kor szopizik, így alszik el.

Nem hinném, hogy a kajával lenne a gond, mert egész nap szépen eszik, általában 40 dkg-ot hízik még mindig egy hónapban, majdnem 12 kg.

És azt sem gondolnám, hogy korán fekszik, mert volt, hogy úgy jött ki, hogy késöbb tettük le,meg nem akart elaludni,és ugyan így kelt, nem aludt tovább...

Igazából semmi bajom nem lenne azzal, hogy 5kor megszoptassam, csak szinte biztos vagyok benne, hogy 2 nap után elkezdené korábban is kérni,

2012. jan. 29. 16:38
 5/5 anonim ***** válasza:
Hát,így tényleg nem a vacsi a gond,meg írod,hogy volt olyan,hogy később tettétek le,és akkor is ébredt.Én így csak azt tudom,javasolni,hogy kitartás,az éjjeli szopit én már nem csinálnám vissza,kitartanék,még akkor is,ha lenne hiszti éjszaka.
2012. jan. 29. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!