Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan tudnék megszabadulni...

Hogyan tudnék megszabadulni ezektől a rossz érzésektől?

Figyelt kérdés
10 hetes terhes vagyok, előzőleg három vetéléssel, amik nagyon megviseltek. Azok mind a 7-8. hétben voltak, tehát már túlléptem azt az időszakot. Nagyon jó orvosom van, mindenre odafigyel, mégis iszonyatos érzéseim vannak. Csak a 12. héten lesz ultrahangom és naponta vannak emiatt hangulatváltozásaim. Jól van e a baba, él e még, rendesen növekszik?? Borzasztóan be tudok depisedni. Semmi jele annak, hogy gond lenne, bár tudom, hogy attól még lehet és ettől rettenetesen tartok. Volt valaki hasonló cipőben? Hogyan tette túl magát a félelmeken? Nagyon nagyon szeretném ezt a babát és tudom, hogy ezzel a hozzáállással csak ártok!!
2009. aug. 12. 13:21
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia.

Teljesen megértelek!Én is két babát veszítettem el, egy 7 heteset, és egyet majdnem már félidőben.Nagyon megvisletek, ráadásul most sokára is estem teherbe, tehát kemény volt nagyon.Már 37 hetes vagyok, de én is tele voltam félelemmel, meg rossz érzéssel, féltettem a babát, mert tudtam hogy nem élném túl mégegyszer.Nem tudtam mit tenni ellene, jöttek, és próbáltam elhessegetni.De ugye aki már egyszer megégette magát, az fél a tűztől.

Sűrűn jártam uhákra, eleinte 2 hetente, mikor meg már éreztem mozogni havonta.Én valahogy úgy álltam hozzá, hogy a természet nagy úr, és nem tudunk mit tenni ellene, csak segíteni hogy egészséges babám legyen.Bíztam, hogy minden ok lesz.Persze nem mindig sikerült, volt, sőt van hogy elfog valami iszonyatos félelem, féltés a babával kapcsolatban nehogy baja legyen.Mindig volt, van min aggódni, nekem ezért sem olyan felhőtlen a babavárás, várom is már hogy megszülessen és lássam rendben van.

Annyit tudok csak tanácsolni hogy bízz hogy most minden redben lesz, nem lesz semmi baj, és szeresd nagyon a kis pocaklakót, beszélj hozzá, hiszem hogy az is sokat jelent.

37 hetes km.

2009. aug. 12. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha arra gondolsz, hogy az örökös félelemmel és stresszel ártasz a magzatodnak, mert a stresszhormonok őt közvetlenül elérik és gátolják a fejlődésben, ez erőt adhat elhesetgtetni a rossz gondolatokat és erőt meríteni a növekvő pocakból a boldogságra.

Talán a legtöbbet a relaxációs technikák segíthetnek. Rögtön, amint eszedbe jut egy komor gondolat, relaxálsz és elhesegteted, felváltod egy vidámra. Ezeket tanulni és gyakorolni kell, hogy igazán hatásosak legyenek, de hidd el, MEGÉRI! Küldök egy linket, ami segíthet az indulásban, de a legjobb egy relaxációs tanfolyam lenne.

Ezen kívül ajánlok egy könyvet is Marie F. Mongan-től "Szülés, ahol én irányítok!" - ez a hipno-szülésről szól és nagy hangsúlyt fektet a félelmek leküzdésére és a bizalomra. Az említett link pedig (remélem, hogy segít):

[link]


és még egy a félelemről:

[link]

2009. aug. 12. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Sokat segítettek. Megpróbálok mindent megtenni, hogy elhesegessem ezeket a negatív gondolatokat, de sajna nem egyszerű..sok volt a rossz élmény. De tudom, hogy a baba miatt dolgoznom kell rajta.
2009. aug. 13. 08:25
 4/4 anonim válasza:

Szia!

Beszélj a kicsihez.Én minden este megköszöntem Neki,hogy erősen kapaszkodott.Fizikai munkát végzek és az elején még nem tudtam kímélni magam és nem segítettek.Minden nagyobb tárgy megemelése után (15-20kg) féltem neme most lesz gond.Már nem félek annyira,22 hetes vagyok még 1 hónapig dolgozok,de már van segítségem.Az is segít hogy a picit önálló lénynek tekintem.Gondolj arra,ha ez segít,hogy ilyen kicsi korban általában azok a babák mennek el akik amúgy sem lettek volna egészségesek,és a jó emberekkel is történnek rossz dolgok.Sajnos.Remélem ez segít.

Minden jót kívánok!

2009. aug. 13. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!