Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 19 hónapos kislányom ha...

19 hónapos kislányom ha tiltottunk neki valamit megharapott vagy karmolt. Újabban nem minket harap hanem a saját kezét, tiszta erőből, fognyom is látszik. Mit csináljak ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés
2012. febr. 1. 19:44
 1/3 anonim ***** válasza:

Ne vedd észre. Valószínü érzi hogy nálatok a határ ott van hogy nem haraphat iteteket így megrópbál más figyelem felkeltést alkalmazni.

Ha ez dühböl jön akkor meg dühlevezetés. Addig fogja harapni magát míg neki jó, tovább semmi képpen sem.

Ha nem figyelsz rá abba hagyja egyszer csak.

Semmi képpen se tiltsad, esetleg mond meg nekii ha mérges vagy mást csináljon, pl egy plüss állatot földhöz vágni, de nemet ne alkalmazz ellene.

2012. febr. 1. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem nem tudja, hogy vezesse le a tehetetlen dühét. Nem értem, miért nem kéne figyelni rá.

Próbáld benne ezt a dühöt mihamarabb levezettetni valamivel, vagy a tiltásnál próbálj helyette valami mást felajánlani. Hogy ezt meg ezt most nem csinálhatod, de ezt meg ezt helyette igen. Vagy hasonlók. Próbálkozni kell, mi az ami segít neki a dühöt levezetni, vagy el sem jutni oda.

2012. febr. 1. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Igen, dühében csinálja. Ma reggel pl. a hütő ajtót nyitogatta, rászóltam és rögtön harapja a kezét, tiszta erőből. Aztán meg hozza oda, hogy bibi pusziljam meg.
2012. febr. 3. 13:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!