Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Három éves kisfiam nem alszik...

Három éves kisfiam nem alszik egyedül a szobájában. Mitévő legyek?

Figyelt kérdés

Esténként ha elviszem aludni, lefekszik ugyan, de amint becsukom az ajtót elkezd sírni, kimászik az ágyból, belekapaszkodik a lábamba és nem engedi el. Nyitott ajtónál csak egy órát képes aludni, aztán jön át hozzánk, bebújik közénk, szorosan az apjához bújik és ott átalussza az estét. Nem tudom, hogy miért van ez, de így vagyunk már lassan három hónapja.

A férjem egész nap dolgozik, így este lenne egymásra időnk, csak összebújni, jókat beszélgetni kettesben, mert amint hazaér egyből a kisfia a középpont, ami nem baj, sőt, nagyon örülök neki, csak az este is kimarad, mert a kisfiúnk állandóan köztünk alszik. Ennek pedig nem tudom az okát.

Hogyan tudnám visszaszoktatni a szobájába? Főleg, hogy alakulni szeretne a kis tesó project...


2012. febr. 1. 21:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

2.szeparációs szorongás

esetleg nem most kezdte az ovit?

2012. febr. 1. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Szeptemberben kezdte az ovit, de eddig ilyen gondunk nem volt. Nagyon sokat van gyerekek között akár az oviban, akár családi, baráti körben.
2012. febr. 1. 22:11
 3/11 anonim ***** válasza:
szerintem ő is most kezdte az manóktól,bizonyos tárgyaktól való félelmet,belelát a sötétbe dolgokat,amik ninmcsenek is ott.egy ideje nekünk is ki kelell vinni minden este egy nyuszit mert fél tőle,nagy a füle és biztos hülyén vetődik rá a fény.kapcsolj neki kis villanyt,és maradj ott vele egy darabig.vagy amig el nem alszik.igy talán biztonságba érzi majd magát.
2012. febr. 2. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Ma este alkalmazom, köszönöm. Megkérdeztem, hogy mi a baja esténként, hátha elmondja, de nem mondott semmit csak annyit, hogy nem jó neki ott egyedül.
2012. febr. 2. 17:38
 5/11 anonim ***** válasza:

Nekünk minden este el kell hessegetni a bogarakat. :))


3,5 éves csajszi, kb 3 évesen kezdte, amit a Te fiad. Nálunk is volt, félek a macitól, miért van itt ez a játék, vigyük ki, mi zörög, mi csörög stb. Beszélgess vele este a szobájában, hátha elárulja mitől fél, mert szerintem is ez a baj oka!

Nálunk most a bogarak vannak a porondon, este lámpaoltás előtt elhessegetjük őket, és mondom neki, hogy ő is nyugodtan hessegesse, ha éjjel felébred. Azóta jobb a helyzet, nem jön 1 óra múlva csak valamikor hajnalban. De ő rossz alvó kiskorában, erről a hajnali sétálásról már képtelen vagyok leszoktatni, örülök, ha nem este 10-kor csattog!

2012. febr. 3. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Hajaj, nekünk még ilyen bogaras sztorink nincsen.

Tegnap este már egész jól ment minden, tény, hogy átjött hozzánk, de már csak hajnali négy körül. Az meg nem volt zavaró, mivel a férjem hatkor szokott felkelni, szóval a hajnali négy egész elfogadható. :)

2012. febr. 3. 22:17
 7/11 anonim ***** válasza:
Mindig aludt vele valaki, esetleg együtt aludtatok és most akarod átszoktatni?
2012. febr. 4. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Már az elejétől kezdve át akarom szoktatni, de nem megy. Ezért kértem segítséget. Három hónapja alszik velünk, nem minden este ugyan, de gyakori, hogy átjön, és ha visszaviszem akkor csak sír és nem enged kimenni.

Ezért volt az a kérdés, hogy hogyan tudnám visszaszoktatni, úgy, hogy ne sírjon amiért egyedül kell aludnia.

2012. febr. 4. 13:17
 9/11 A kérdező kommentje:
Ja, és három hónappal ezelőtt a saját szobájában aludt. Egy éves kora óta ott aludt, de csak három hónapja van ez, hogy befekszi közénk.
2012. febr. 4. 13:19
 10/11 anonim ***** válasza:
Szia! 3 éves volt decemberben, és Ő sem akar elaludni egyedül, fél. Pedig eddig semmi probléma nem volt az elalvással. Igaz, éjjel átjött, de most elaludni se akar, hanem rögtön átjönni.
2012. febr. 4. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!