Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mikor merjem "egyedül" hagyni...

Mikor merjem "egyedül" hagyni a fiamat az Ő szobájában?

Figyelt kérdés

Kisfiam jelenleg 3 hónapos. Születésekor "átköltöztem" hozzá a gyerekszobába, hogy a férjem is tudjon pihenni, és persze, hogy a pici mellett lehessek állandóan. Több ismerősömet megkérdeztem, hogy ők hogy csinálták...valaki már szinte az elejétől fogva másik szobába tette a picit...valaki pedig még másfél éves korában is egy szobában aludt a gyerekkel. Vettünk bébiőrt is, de igazság szerint nem nagyon szeretném még "magára hagyni"!

Ti hogy csináltátok?


2010. máj. 27. 07:43
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
ha nekem lett volna lehetőségem,hogy első perctől kezdve külön szobában legyen a fiam,akkor oda érkezett volna már meg a kórházból.akkor pár hetet mellette maradtam volna,aztán egyedül hagytam volna.szerintem nyugodtan költözz vissza a férjed mellé.ha meg nagyon nem bírja a kicsi,még mindig vissza lehet költözni.
2010. máj. 27. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
37%

A gyereknek nem hiányzol, felőle költözhetnél.

Majd akkor költözz, ha NEKED se hiányzik majd a gyereked és el tudsz szakadni tőle a szomszédos szobáig. Jelenleg ez nem áll fenn, de ez az állapot meg káros lehet a házasságodra. Szóval azért mielőbb határozd el magad és menj.

Van bébiőr, a gyereknek nélküled se lesz semmi baja.


Kérdésedre válaszolva mi sose aludtunk a gyerekekkel (3 van), hanem a mellettük lévő szobában, bébiőr és légzésfigyelő miatt nyugodtan. Feleségnek a férje mellett a helye az éjszaka. Bújj hozzá és pihenj egy jó nagyot!

2010. máj. 27. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szülés után én is beköltöztem a lányomhoz. Most 4 hónapos. Én miután kitapasztaltam, hogy hogy alszik, forog, úgy fektetem le, hogy ne lehessen semmi baj. A bébiőr pedig eddig is jól működött. Szóval mivel már nyugodt vagyok ezek felől valamennyire, én nemrég visszamentem a hálószobába, ugyanis rájöttem, hogy a lányom sokszor azért ébred fel éjszaka, vagy mocorog, mert én csináltam valami zajt (mozgolódok, horkolok, kimegyek a mosdóba stb...). Persze ettől függetlenül figyelek és benézek hozzá, ha felkelek, viszont most én is sokkal jobban alszok, mert nem riadok fel rögtön a legapróbb mozdulataira. Ha nem aludná át az éjszakát, én is a szobájában maradnék, mert kényelmesebb, gyorsabb ha felkel. Ha nyugodtan alszik, szerintem magára hagyhatod, egyszer úgyis meg kell tenned.
2010. máj. 27. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

22 hós a lányom, nem alussza még át az éjszakát, így én vele alszom, nekem egyszerűbb, meg a párom is tud pihenni. Először mellettem is aludt, most már szépen alszik a saját helyén. Pár hét múlva érkezik a tesó, így tulajdonképpen fel sem merül a kérdés, egyelőre maradok velük.

Szerintem meg fogod érezni, mikor van itt a pillanat, hogy magára hagyd éjjelre a picit. Vagy próbáld ki először fél éjszakával. Leteszed őt aludni, te átmégy a másik szobába, mondjuk az első ébredésedig. Aztán ha úgy érzed, ott maradsz a hálóban, ha hiányzik a gyerkőc, akkor átmégy hozzá. Aztán szép lassan szoktatod magadat is a dologhoz. Végülis nem vagy elkésve semmivel.

2010. máj. 27. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha rajtam múlott volna, pár hét után már külön szobában aludtunk volna, de egyéb okok miatt egy évig úgy aludt, hogy tőlem kb. fél méterre volt.

Nyugodtan átmehetsz a másik szobába, ha félsz hogy nem hallod ha felébred, akkor hagyd nyitva az ajtókat, nálunk is úgy van, és komolyan azt is meghallom, ha a másik oldalára fordul. Nem lesz semmi baja.

2010. máj. 27. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

hagyd nyitva az ajtót és ott a bébiőr is, meghallod, ha valami gond van.

nyugodtan otthagyhatod, ő is jobban fog aludni.

persze csak ha te is tudsz aludni nélküle:) tegyük hozzá én csak akkor hagyom a szobájában, ha apával összebújunk, és ottragadok mellette. viszont nincs bébiőr és a lakás túlsó végén van a szobája.

2010. máj. 27. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!