Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák! Mi a véleményetek a...

Anyukák! Mi a véleményetek a folyamatos reggeliztetésről az oviban?

Figyelt kérdés
A gyerekek 8:15 től 9 óráig úgy reggeliznek,hogy két asztal van megterítve aki akar leül eszik a többi meg játszik,vagy épp akkor érnek még csak oda az oviba.Tehát nem egyszerre esznek szépen együtt leülve az asztalokhoz.
2012. febr. 2. 08:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem ez így van jól. Gondolj bele, hogy akit fél 7-re visznek oviba, az nem hiszem, hogy otthon, hajnalban kap enni, 9-ig "éhenhal" az tuti.
2012. febr. 2. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
68%
Praktikus megoldás, szerintem nincs baj vele.
2012. febr. 2. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
65%
Nagyon praktikus dolog. A korán érkező gyerekek miatt. Fiamat is van, hogy korán viszem majd, ha reggeles műszakba vagyok, (még bölcsis, márciustól már ovis). Ovinkba is így van. Ha korán megyünk, csak egy pohár tejet vagy kakaót iszik. Azzal kibírja 2-2,5 órát.
2012. febr. 2. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
48%
szerintem is jó.bár az én fiam nem eszik csak ha leültetik.igy én annak örülök,hogy nálunk fél 9-kor van a reggeli a korán jövőknek meg mindig hoz a dadus valamit enni.
2012. febr. 2. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Annak valóban jó, aki korán kel és a szülei nem adnak neki reggelit. De csak akkor, ha a gyerek nem az az izgága fajta, aki mindig csak játszana és nem nagyon foglalkozik mással.

A fiam (sajnos) ilyen. A múltkor, mikor kettesben voltunk itthon kipróbáltam, hogy ha én nem eszem és nem kérdezem meg tőle, hogy enne-e, akkor mikor szól, hogy éhes. Hát nem szólt. 1 db joghurtot evett 8-kor és amikor már készült az ebéd, akkor mondta, hogy nagyon éhes.

Vagyis lehet, hogy ha az oviban nem lenne kötelező fél9-kor leülni reggelizni, akkor ő bizony magától nem menne oda enni, mert mondjuk az a társa, akivel játszik éppen, már evett és ő meg nem akarja félbehagyni a játékot.

2012. febr. 2. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ja és pl. nálunk kifejezetten kérték az óvónők, hogy ha korán visszük be a gyereket, akkor vagy egyen otthon rendesen, vagy pedig vigyünk be neki valami rágcsálnivalót.

Jövő héttől 1/4 8-ra viszem a gyerekeket, akik itthon 1/ 7-kor tejet isznak vagy joghurtot esznek, de viszek majd nekik pár szem kekszet vagy egy banánt, stb.

2012. febr. 2. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Most nézem, 1/4 9-től 9-ig van ez így? Akkor már nem lenne mindegy, ha mondjuk 20 perc múlva együtt ennének?

Akit 6-ra bevisznek étlen-szomjan, az már 1/2 8-kor is éhes lesz, nem csak 1/4 9-kor...

És nézik, hogy minden gyerek reggelizik-e?

2012. febr. 2. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nallunk is 8:15-tol van. De ott mindenki leul ugyan ugy mint az ebednel meg uzsonanal. Olyan nincs, hogy valaki jatszik meg szaladgal a tobbiek meg egyenek. 8:15 korul mindenki aki ott van leul az asztalhoz es aki kozben erkezik az csatlakozik. Eroltetni nem eroltetik oket, ha nem ehesek nem kell enni de ott ulnek az asztalnal. Beszelgetnek, az ovonenik meselnek...felugyelik oket. En 9-re viszem a fiamat es mire odaerek 8:45 korul addigra mar szedik ossze az asztalt. De mi nem is kertunk reggelit mivel 9-tol kezd igy otthon egyut eszunk.
2012. febr. 2. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Sajnos mind a két oviba ez a folyamatos reggeliztetés megy ahova felvennék a fiam.Nekem ez egyáltalán nem tetszik.Mivel az én fiam is nagyon izgága,nem fog megülni és enni amikor látja,hogy a többi gyerek meg játszik.Azt mondták az oviba,hogy ez a rendszer a folyamatos játék védelme érdekében van így....tehát,hogy a gyereknek ha mondjuk épít egy várat ne kelljen azt szétszedni a helyére pakolni és leülni enni,mert megzavarná a gyereket a játék tevékenységébe.Arra nem gondolnak,hogy az étkezés szerintem sokkal fontosabb lenne,mint a játék.Voltunk nyílt napon egy oviba és megkínálták a fiam reggelivel...egy falatot harapott meg ivott egy kortyot és ment játszani nem is érdekelne az étel.

Bölcsiesk vagyunk most és ott szép rendszer van és ezt már nagyon jól megszokta és reggelizik is rendesen a bölcsibe.8:15 től van a reggeli együtt az egész csoportnak.11:30 kor meg az ebéd.Az én fiam már 10:30-11 körül olyan éhes,hogy folyton mondja,hogy ebédelni szeretne...ráadásul az oviba még az ebéd is később lesz.

2012. febr. 2. 11:25
 10/11 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező. Nyugodj meg, hamar meg fogja tanulni a szabályokat. Eleinte az én lányom sem akart leülni. Egyébként figyelik az ovónénik, hogy ki az aki még nem evett és őket hívják, leülnek vele, főleg eleinte.

Szerintem ez jó így. Ebből is tanulnak. Például nálunk így tanították a türelmet, hogy meg kell várni, amíg megürül egy szék az aztalnál és csak akkor lehet leülni, és nem kutúrni a másikat. 10 perc alatt nem halnak éhen.

2012. febr. 2. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!