Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Piros, száraz folt az arc két...

Piros, száraz folt az arc két oldalán és a kézfejen a mutató és hüvelykujjnál. Allergiavizsgálatunk korábban (akkor ez még nem volt) negatív. Mit jelenthet?

Figyelt kérdés
2012. febr. 2. 21:34
 1/4 anonim ***** válasza:
nálunk az ilyesmi ekcéma volt gyerekorvos szerint,kapott rá speciális gyógyszertári gyull.csökkentő krémet,4nap alatt helyrejött,most testápolót kell rá kenni.
2012. febr. 2. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy simán a hidegtől/lakásban a száraz levegőtől van? A fiamnak télen a kézfeje hátulja elég ramatyul néz ki, van, hogy fel is reped a bőre, vérzik is – mert iszonyú száraz a levegő a szobában (bár párologtatunk), illetve nem húz kesztyűt az oviban kint.

A többi évszakban semmi ilyen gond nincs a bőrével.

2012. febr. 3. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

A száraz levegőt és hideget elképzelhetőnek tartom. Majd próbálkozunk. Ha nem akkor megnézetem az orvossal. :) Sajnos nem nagyon engedi bekenni magát (3 éves).

Köszönöm a válaszokat!

2012. febr. 3. 11:57
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekem sokáig semmi baja nem volt a kezemnek,de amióta Pesten lakom ki van száradva. Én a vízre gyanakszom, hogy túl klóros, bár a szülőfalumban is klóros a víz, de valószínűleg, hogy nem ennyire.


Próbáljátok meg az Elocom kenőcsöt (gyógyszertári) vagy nekem a piros tégelyes Garnier vált be.

Mivel nem szereti a bekenést, így esténként lehet azt alkalmazni, hogy bekened jó vastagon a kezét és kesztyűt húztok rá (amit csak erre az alkalomra használtok).

Így nem lenne annyira zavaró, alvás közben pedig nem érzi, hogy zsíros lenne a keze.


(Ha zavarja, hogy kesztyűben nem tud aludni, akkor a kesztyű ujjperceit le lehet vágni)

2012. júl. 26. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!