Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha nincsen tömegközlekedés az...

Ha nincsen tömegközlekedés az ovi és a lakhelyünk között délben és a gyerekeknek viszont a falunk biztosítja a hazaszállításhoz az ovis buszt du 4-kor, akkor kötelezhet az óvónő arra, hogy délben menjek a gyerekért?

Figyelt kérdés

Nálunk szinte egyáltalán nincs tömegközlekedés az ovi és a lakhelyünk között,amikor született a kistesó az óvónénik jelezték,hogy menjek délben a gyerekért (busz van odafelé reggel 9-kor és visszafelé délután 3-kor),idáig jártam is érte délben autóval ,de most már lassan rá leszek kényszerülve a nagyon magas üzemanyagár miatt,hogy a falunk által biztosított óvodabuszal fog hazajönni,mert luxus kigazdálkodni a napi kétszeri oda-visza autózást amikor ingyen biztosít a falunk az óvodások hazahozatalára buszt.


Nem lusta vagyok a gyermekemmel foglakozni,nem azért nem fogom hazahozni délben,hanem ,mert rengeteget számít anyagilag az,hogy csak reggel megyek autóval oda-vissza és nem napi kétszer ,így kb 20-30 ezer forintot spórolok majd egy hónap alatt,mert annyira nincs közel az ovi.


2012. febr. 3. 20:25
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
67%
Hol van a közoktatási törvényben? Én nem találtam sehol.
2012. febr. 3. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
79%

Nem olvastam el minden választ, mert sokan olyan rosszindulatúan utálatosak, hogy elképesztő!

Nem vagy köteles hazavinni a gyereket délben, nincs ilyen törvény, hogy gyeses szülő gyereke nem lehet egész nap oviban.

Tesóm hivatásos anya.

A két nagy reggel 8-tól délután 4-ig iskolában van, a kicsi reggel 9-től délután 4-ig oviban. Tesóm ez idő alatt főz, takarít, a vállalkozást igazgatja, és a kutya sem kényszeríti rá, hogy vigye el délben a gyereket az oviból. Pedig még "csak" 3,5 éves.

Használd ki az ingyen buszt, ugyan olyan jogod van hozzá, mint akár melyik másik szülőnek.

Beszéld meg az oviban, hogy nem álltok úgy anyagilag, hogy ennyit kocsikázz.

2012. febr. 3. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
56%
Nem olvastam el minden választ, mert sokan olyan rosszindulatúan utálatosak, hogy elképesztő!
2012. febr. 3. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
39%

Basszus, nem rosszindulat. El sem lehet képzelni,hogy másnak is van ilyen,ahogy már leírták sokan. Csak más oviban éppen ívben tojnak rá,hogy kinek milyen az anyagi helyzete. Főleg Pesten.

Ez nem rosszindulat,hanem tény. De úgy látszik ez is egy olyan kérdés,ahol olyat kellett volna válaszolni,amit a kérdező hallani akar!

2012. febr. 3. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
76%

Ez hihetetlen. Hogy lehet egyik anyuka a másikkal ennyire rosszindulatú???!!! Most komolyan, fáj, hogy 20-30 ezerrel több marad a pénztárcájában és mondjuk a gyerekre költi nem benzinre?


Nincs benne a törvénybe egyébként én már megnéztem, mert nálunk is az volt, hogy finoman céloztak rá, hogy vigyem haza a nagyot, mivel otthon vagyok a kicsivel. És önkormányzat sem határozhat ilyenről, ugyanis felvesznek 32 gyereket egy csoportba (nálunk ennyi a létszám), akkor azért veszik fel, mert annyinak van hely egész napos ellátásra. Persze jobb az óvónéninek, hogy 32 helyett csak 15-tel kell küzdenie délután, de Téged nem kötelezhetnek. Pláne ha biztosítanak ingyen buszt!


Beszéld meg velük. Nem kell senkinek nekiesni, szépen finoman, ők is emberek, ha nem tetszően reagálnak, menj el a vezető óvónőhöz, vagy a polgármesteri hivatalba. Vagy egyszerűen említsd meg az óvónéniknek a vezető óvónőt, vagy vezető óvónőnek a hivatalt. Hihetetlen csodaszavak ezek! :))


Sok sikert!

2012. febr. 3. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
100%
22.07-es, ha már egyszer felvették, kötelesek biztosítani a nevelését, és nem rakhatják ki. Lehet ez Pest vagy épp Karakószörcsök is. Ha az óvoda felveszi vállalja a gyerek ellátását EGÉSZ napra! Én is Pest megyében lakom, rengeteg gyereket nem vettek fel, de pl az enyémet igen, úgy hogy itthon vagyok a kis tesóval, akit nem titkoltam el, mert még a beiratkozásra is vittem magammal, ja és még protekcióm sem volt, mégis felvették 3 évesen a lányomat. Az óvoda döntése kit vesz fel, döntsenek akkor úgy, hogy ne vegyék fel, aki otthon van és nem kell senkit megkérni semmire. Én szívességet teszek nekik azzal, hogy haza hozom a nagyot.
2012. febr. 3. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
100%

Anyu oviban dolgozott, én is sokszor bent voltam és tudom, hogy megKÉRHETNEK, hogy vidd haza, de ha te másképp döntesz akkor kötelesek vállalni a gyereket egész napra. Gondolom ha 2 percre lenne tőletek sétával elhoznád, mint eddig mindig. Menj be hozzájuk, ha kötekednek az ovónők kérdezd meg tőlük, hogy mehetsz-e megkérdezni akkor ezt a vezetőtől? Persze mindezt szépen, mosolyogva! Ha elküldenek hozzá akkor őt kérd meg, hogy mutasson egy jogszabályt vagy valamit, amiben le van írva. Hidd el nem fognak kötözködni.

Nem tudom írtak-e már hasonlót mert nem olvastam végig a válaszokat!

Sok sikert

2012. febr. 3. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

Szerintem sem vagy köteles délben menni a gyerekért.

Az a durva, hogy nálunk ez fel sem merült, pedig én is itthon vagyok a kisebbikkel. Ott 29-en vannak a csoportban, épp hogy elférnek altatásnál, de még nekem soha nem mondták, hogy hozzam el a nagyobbikat ebéd után. Pedig ezek szerint ez a szokás máshol. Falusi oviról van szó. Szerintem a délután már nem olyan nehéz az óvónéniknek. Alvás aztán uzsonna, kicsi játék, és már mennek is haza. Ezért nem érdemes vitatkozni a szülőkkel.

2012. febr. 4. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!