Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tegyek, abszolut nem...

Mit tegyek, abszolut nem akarja megenni a gyümölcsöt?

Figyelt kérdés
2 éves a fiam.kb.1 honapja már ezt csinálja,h se alma,se banánt nem eszi meg,se mandarin,narancs.mit tegyek mivel potoljam.néha adok kubut neki azt issza,na de mindennap nem lehet.csak joghurtot meg pudingot akar enni,tizoraira meg uzsira.már volt ugyh.kináltam almával,kiköbdöste,és nem adtam helkyette semmi azaz kimaradt a tizorai,de nem érdekelte,akkor sem kéri.mi változott meg?eddig jo evö volt,és mindent megevett.mivel potoljam a gyümölcsöt?
2012. febr. 4. 12:46
 1/5 anonim ***** válasza:
Én dettó így jártam. Most 11 éves, egy ideje újra megeszi az almát és néha a banánt, nyáron meg a görögdinnyét és slussz.:( Szerencsére a főzelékeket szereti.
2012. febr. 4. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mi ugyan így voltunk ezzel. A lányomnál azt csináltam, hogy pl tejberizsbe belepürésítetettem a gyümölcsöt(málnát), vagy házilag csináltam gyümölcscentrifugával lötyiket, azokat minden további nélkül ízletesen fogyasztotta.
2012. febr. 4. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

próbáld ki a turmixot, vagy készítsd a gyümölcsjoghurtot otthon magad. Ami nálunk még bevált:

-segíthetett elkészíteni, így nagyobb lelkesedéssel ette

-"különleges" módon tálaltam, pl egy olyan bögrében amiből egyébként nem ihatott, vagy szívószállal, vagy tettem habot a tetejére stb

2012. febr. 4. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A turmixot, joghurtot en is javaslom.

Mondjuk a fiaim szeretik a gyumolcsot magaban is, de a turmixert oda vannak. Nem rakok bele cukrot sem, csak banant, plusz egyeb gyumolcsot, ami kicsit savanyubb, vagy szinesebb es valamennyi tejet.


Vagy szoktam kesziteni kefirt hazilag (de a bolti is jo) es ezt turmixolom gyumolccsel, ehhez rakok pici cukrot. Olyan lesz, mint az ivojoghurt, nagyon szeretik.


Vagy gyumolcszselet is csinalhatsz, eleve keszitheted viz helyett normalisabb gyumolcslevel es kockazhatsz bele gyumolcsot.

2012. febr. 4. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Kubut ne adj neki mert az tiszta cukor.

Turmixolj gyümit és keverd natúr joghurtba,

ha van gyümölcscentrifuga „főzetek” együtt gyümilét.

2012. febr. 4. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!