Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miket kell tudnia egy 2-2,5...

Miket kell tudnia egy 2-2,5 éves kisgyermeknek? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Kislányom pár hónapja múlt két éves. Bölcsibe jár és a gondozónők annyira erőltetnek bizonyos dolgokat, amire szerintem ő még nem képes. Itthon gyakoroltam vele, de nem látom értelmét, mert így még a játék és a foglalkozás örömét is elveszem tőle.

Ilyet mondtak pl. sokat rajzoljon úgy, hogy helyesen fogja a ceruzát, mert nem jó a kézügyessége, és nem is kötik le ezek. Meg, hogy nem tudja felvenni a cipőjét.

Az is problémájuk, hogy nincs veszélyérzete, és nem tartja be a szabályokat, pedig megérti, de mégsem.

Itthon sokat foglalkozunk vele, következetesen neveljük, de ilyen a természete. Rosszul esik, hogy a gondozónők arra nem térnek ki, hogy társainál beszédben is fejlettebb, vidám, kedves. Ja, és már az is gond, hogy nagy a mozgásigénye...


2012. febr. 7. 13:28
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Próbáld magad túltenni a gondozókon. Nálunk is olyan elvárásaik vannak, hogy csak lestem. (2 évesen egyedül egyen helyesen fogva a kanalat-villát, egyedül öltözzön vetkőzzön, egyedül segítség nélkül használja a wc-t stb)

Én megharcoltam a magam igazát, de ezzel vigyázni kell, mert a gyereken bosszulhatják vissza.


Ott problémának tekintenek szinte mindent (NEM MINDENHOL nem általánosítok, de van egy-két lusta degenerált gondozó). Nálunk baj volt, ha hosszabb volt a ruha ujja, baj volt, ha kicsit bő volt a nadrág, miért használt ruhát adok rá (szerintem semmi gond nincs a használttal, de pénzt nem adott újra és láttam már hogy a drága új ruhát ráadók mit kiabáltak a csemetéjükkel mert az tiszta kosz volt...akárcsak az enyém, de én meg örültem, hogy na jól érezte magát a ruha állapota nem sokat érdekelt), miért balkezes!!!, miért van hosszú haja (még sosem vágtuk neki), és a legdurvább ritka jó evő de nem kövér hova megy bele a kaja.


Egyszer célzott rá, hogy bár igaz, hogy mindig fonva-összekötve van a haja, de le kéne vágni. Akkor megmondtam (nem gyerek előtt), ha hozzá mer nyúlni akkor eltöröm mindkét kezét és az állásából is úgy kirúgatom, hogy a megyében nem fog tudni elhelyezkedni gyerekek közelében...nehogy már ő döntse el, hogy milyen hosszú egy kislány! haja. Arról nem beszélve, hogy a kicsim hetekig sírdogálva emlegette, hogy ugye nem vágja le XY néni a haját.


A kaja ügyben pedig bementem a vezetőhöz...az is baj ha egy gyerek nem eszik és az is, ha igen? Mutassák már meg mennyit kapnak amiért a kicsim állandóan repetát kér, és amit nem esznek meg az hova kerül? (ugyebár viszik haza és ha 2-3 jó evő lesz egy csoportban már kevesebb van) Na azóta mindig kap repetát. :)


Szóval nyugi! Vigyorogj aztán ha kimentél akkor tegyél rá nagy ívből. Majd fogja rendesen a ceruzát stb, az pedig az ő feladatuk, hogy ne érje baleset a kicsit, és természetes, hogy ennyi idősen nincs veszélyérzetük.


Amúgy az oviban és az iskolában is szívesebben jönnek a szülőnek a rosszal, de dicsérni azt aztán nem! Emlékszem egyszer apukám hazajött a szülőiről és elmesélte hogy az ofő szerint mi vagyunk a legdegeneráltabb banda, és semmire nem visszük, tehát másfél órán keresztül szidott mindenkit személy szerint is stb stb. Erre a szülők nekiestek, hogy ha mind ilyen talán nem velünk van a baj. S csak halkan jegyzem meg, hogy az osztály 95%-a diplomás 5% felsőfokú végzettségű sikeres családos ember lett :) Azóta én így állok hozzá a kérdéshez.

2012. febr. 8. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Köszi a biztatást és a válaszokat mindenkinek! A cipőfelvételt és az öltözködésben való önállóságot mindenképpen gyakoroljuk majd, de a rajzban nem fogok rászólni, hogy hogyan fogja a ceruzát. Az én gyerekem ilyen egy emberes, valakinek mindig figyelnie kell rá, csak azt nem értem, ha tudják, hogy a szájába veszi a ceruzát, a pötyit bekapja, akkor tizedszerre is miért adják oda neki?

Nálunk azért nem ilyen rossz a helyzet, mint nálatok kedves utolsó válaszoló, és én nem is szólnék be ilyen durván, mert ahogy írtátok, annak lehet, hogy a gyerek issza meg a levét. Szerintetek szóljak valamit a jellemzésre (persze tök normálisan), vagy hagyjam őket, és inkább hallgassak?

2012. febr. 8. 13:06
 13/14 Tittiritty ***** válasza:

Szia!

Én egy kicsit megdöbbenve olvastam a kérdésed részleteit és a kommenteket is.

Az én lányom decemberben töltötte a 2. életévét és épp a bölcsin gondolkodom. Eddig sem nagyon akaródzott beadnom, de most pláne.

Az én kiscsajom is iszonyat eleven, veszélyérzete gyakorlatilag nulla. Ennek ellenére jó az egyensúlyérzéke, ügyesen tud esni (tudja már, hogy mit kell védenie adott esetben) és ritkán éri baleset. A szabályokat sokszor "csakazértse" tartja be, pedig nagyon is tisztában van velük.

Ettől függetlenül (csak úgy, mint a Te lányod) táncol, énekel, mondókázik, dumál egyfolytában, illemtudó.

Állati nagy benne az önállósodási vágy, de a cipő egyedüli felvételére képtelen. Nem is tudom elképzelni, hogy egy 2 éves gyerek fizikailag hogy lenne képes rá, amikor néha még nekem is erőfeszítésembe kerül!


Az én véleményem az, hogy picit beszélgess a gondozónőkkel, hogy megismerjék az álláspontodat! Bár azt gondolom, hogy elképzelhető az is (főleg a fentebb említett infókból), hogy süket fülekre találsz. Mindenesetre én nem hagynám ki azt, hogy a tudtukra adjam, hogy másképp gondolkodom, mint ők. Már csak a lelkiismeretem miatt sem. Finoman, okosan, hogy véletlenül se érezze a kicsi lányod a következményeit.

Sok sikert!:-)

2012. febr. 10. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

11-es vagyok. :)


Nos én ha elkezdené mondani a rosszakat csak bólogatnék a helyedben. Aztán szépen rákérdeznék, hogy ez mind rendben van, de vajon tényleg ennyire rossz/figyelmetlen/akármit lehet ide mondani te tudod a helyzetet lenne? S ártatlan nagy szemekkel néznék rá.


Van üzenőfüzet? Mert ha valamit állandóan elmondanak (már megint bekapta a pötyit stb) akkor én beírnám és nyomatékosan megkérném, hogy vagy ne adjanak a kezébe, vagy ügyeljenek a balesetveszélyre. Ezzel te úgymond védve is vagy. (én minden hasonló problémát már így írok le, mert a szó elszáll, meg nincs bizonyíték, meg hazudik is XY néni)


Apukának mekkora a tekintélye a gyerkőc előtt? Volt már, hogy ment érte vagy vitte? Én egyre többször kérem meg, hogy intézze a bölcsit...egyrészt kevesebb a hiszti az öltözés terén, másrészt az a bizonyos néni felettébb tart a férjemtől, pedig talán csak köszönt neki. Igaz a férjem ritka szép darab ember :D


Nekem nincs birka türelmem, de mikor a kicsim már éjjel is felsírt, hogy le akarják vágni a haját akkor elkapott a harci ideg. Meg mikor sok szülő előtt lebélpoklosozzák a gyerekem. Sokat eszik, jó étvágya van. Ennek én örülök, mert baba korában iszonyat sokat szenvedtünk olyan kis sovány volt, az orvos is aggódott érte. (no nem mintha most volna pocija)

2012. febr. 10. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!