Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy lehet leszoktatni a...

Hogy lehet leszoktatni a gyereket a evés közbeni játékról?

Figyelt kérdés
Kislányom 1 éves. Mióta ül és hozzátáplálást kap mindig lefoglalta magát valamivel az asztalról, kupak tányér, kanál, szalvéta. Elég rossz evő. Most már ott tartunk, hogy harc az evés mert ő csak akkor hajlandó enni, ha megkapja azt amit az asztalon lát. Ha semmi nincs ott nem eszik, hanem ölbe bújna. Ilyenkor óriási hadakozás előzi meg minden kanálnál. Még a kedvencénél is. Fogai alig vannak (4) Pépeset már nem hajlandó enni, csak azt amit mi eszünk de azzal nem lakik jól, mivel nem bírja elrágni mindet, ha pürésítem nem kell neki. Nálatok hogy megy ez? Volt már olyan, hogy direkt kihagytam egy étkezést attól sem lett éhesebb. :(
2009. jún. 2. 08:45
 1/2 anonim ***** válasza:

Az egy éves gyermekek már kezdik nézegetni hogy mt esznek a tobbiek!Adhatsz neki nagyon apróra vágva de nem ossze torve a ti kajátokból nyugottan!az ínyével a nyála segítségével majd ossze rágja.Csak nyugottan!!!Játékok helyett adjál a kezébe muanyag kicsi kanalat,had próbálkozzon o is!!!Ha levesekkel kezded akkor konnyebb!!Ja és evés elott egy jó órával már ne adj neki semmit

max vizet.Azt is próbálhatod már pohárból lassan.Had legyen éhes!

2009. jún. 3. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Próbálj meg lazán állni az etetéshez. Ő csak annyit lát az egészből, ha nem eszik akkor anya ideges; azaz irányítja a környezetét. Tudom nehéz, mert mi is most vagyunk túl egy 3hetes evési sztrájkon. 2 nap alatt lezajlott volna, ha nem görcsölök rá ennyire.


És miért ne játszhatna evés közben? A gyerek dolga az, hogy játszon legyen az evés, fürdés, séta vagy bármi más közben. Ha engeded játszani közben, akkor az neki jó, kellemes élmény. Ezt pedig összekapsolja az evéssel. Konklúzióként pedig megmarad neki, hogy az evés kellemes, jó dolog.


Remélem segítettem! :)

2009. jún. 9. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!