Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Elvárhatom az 5 és fél éves...

Elvárhatom az 5 és fél éves gyerekemtől, hogy egyedül felöltözzön?

Figyelt kérdés

Fel tud öltözni egyedül, de annyit vacakol, hogy hamarabb menne, ha én öltöztetném fel. Persze nem akarom vőlegénykorában még mindig én öltöztetni. Ha oviba megyünk, nem elég neki 2 óra az öltözésre.

Nálatok gördülékenyen megy az öltözködés?

Próbáljam nógatni továbbra is, vagy inkább fogjak hozzá és öltöztessem fel?

Már próbáltunk büntetést, jutalmat, nem vált be semmi.



2012. febr. 8. 07:17
 1/9 anonim ***** válasza:
elvárni elvárhatod, jogosan, lányom 3 múlt, és egyedül öltözik relatív gyorsan. ha tényleg semmi nem használ, kinövi. én is látom, hogy az oviban is inkább öltöztetik a szülők, minthogy kivárják. nincs ezzel gond. türelem suliba majd kénytelen lesz kapkodni. ezért nem érdemes büntetni
2012. febr. 8. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Ősszel suliba megy. Az biztosan nem fogja meghatni, hogy "kénytelen lesz" kapkodni. Képes lenne pizsamában elmenni oviba, nem zavarja, hogy már mindenki kabátban van és indulunk.

Komolyan mondom, ha nem tél lenne kinn, elvinném pizsamába oviba. Lássuk, ahhoz mit szólna.

2012. febr. 8. 07:27
 3/9 anonim ***** válasza:

Bevallom töredelmesen, hogy reggelente vagy ha sietünk én sem bírom kivárni, hogy elkészüljön végre (igaz az enyém 1 évvel fiatalabb).

Szerintem jogos az elvárásod, hogy egyedül öltözzön, de mivel szüttyög így megértem, ha inkább felöltözteted.

Amit megtehetsz (büntetni ezért szerintem is felesleges, nálunk ez inkább dacot váltana ki)

-korábban kelted (ha esetleg ébredés után még megcsinálsz ezt-azt és csak utána kelted akkor keltsd azonnal ahogyan felkeltél és utána már kezdheti is az öltözést)

-ha jó idő lesz szerintem vidd nyugodtan oviba pizsibe, (persze rendes ruhát is vigyél) nem kell természetesen semmi megszégyenítő megjegyzést tenni rá, szerintem elég lesz a tény, hogy megteszed, gondolom azt hiszi, hogy úgy sem viszed ki pizsibe.

2012. febr. 8. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Akkor is lassan öltözik, ha nem oviba mentek? Arra gondolok, hogy talán csak húzni akarja az időt, mert nincs kedve menni.

Megpróbálhatnád, hogy együtt öltöztök, te is egy ruhadarabot, ő is egyet, ha elakad, segítesz neki, ha egyszerre sikerül felvennie veled, akkor jól megdicséred.

2012. febr. 8. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
5 és fél éves, és ősszel suliba megy????
2012. febr. 8. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Ha nem oviba kell menni, akkor jobban halad. Mondjuk, ha a játszótérre megyünk vagy a Mc Donaldsba, akkor tud haladni.

Lehet, hogy valóban nincs kedve oviba menni, de ez nem megoldás. Csak nem tudom, hogy vele hogyan értessem meg ezt.

Az, hogy egyszerre öltözünk, néha bevált. Csináltunk úgy, hogy ki öltözik fel hamarabb, és jutalmat kapott aki gyorsabb volt. De ez sem volt jó megoldás, mert ha húzta az időt és én lettem hamarabb kész, akkor hiszti lett és ordítás.

Az természetes, hogy segítek neki, ha elakad. De néha csak ül és bámészkodik, meg sem próbálja felvenni a ruháját.

Kedves utolsó: Itt ha szeptemberig betölti a 6 évet, kötelező iskolába adni.

Köszi az eddigi tippeket. Megpróbálom majd őket.

Igazán az érdekelne, hogy ez így normális vagy csak nálunk ilyen a helyzet.

2012. febr. 8. 09:17
 7/9 anonim ***** válasza:
Az én fiam 5 éves, de a helyzet nálunk is az,hogy nem hajlandó öltözni, ha öltözik is akkor is csak vacakol, úgyhogy én általában inkább felöltöztetem, mondjuk mostanában azt szoktam mondani,hogy kezdje el és ha elakad az öltözködésben akkor majd segítek,ez néha bejön csak a derekánál kell megigazgatni a ruhát, de van amikor így sem hajlandó öltözni fel veszi a kis gatyát, és már mondja is ,hogy a többit nem tudja egyedül felvenni.
2012. febr. 8. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Sajnos általános jelenség az utálok öltözködni, legalább is a barátaim körében, meg az oviban is megfigyeltem, hogy iszonyatosan tudnak bámészkodni a gyerekek és másra figyelni, ha éppen olyanjuk van. Szerintem nekik az öltözés csak egy nyűg ami elvonja a valódi fontos dolgoktól (játszás, gondolkodás a játékon stb) az időt :D
2012. febr. 8. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Hogy mehet suliba ősszel, ha most még csak 5 és fél éves? Május 31-ig betölti a 6. évét?
2012. febr. 9. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!